Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bizarr elnevezésű egyetemi szakokkal már foglalkoztunk korábban, különleges képzettségeket azonban lehet szerezni OKJ-s kurzusokon is. Most ezek közül válogattuk ki az öt legfurcsábbat a hulladékfelvásárlótól a gyümölcspálinka-készítőig.
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) helyett a következő években már az oktatásért felelős miniszter döntene a főiskolák és egyetemek új képzéseinek indításáról – ez olvasható az új felsőoktatási törvény tervezetének januári változatában. A MAB szerepének „újragondolását” többen támogatják – az már most biztos, hogy az akkreditációs rendszer átalakítása komoly vitákat vált majd ki.
Bűnüldözési szaktanácsadói képzést indít szeptemberben az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) a Rendőrtiszti Főiskolával, valamint két olasz és egy német egyetemmel együttműködve. A képzés célja, hogy a természettudományos ismeretek minél jobban hasznosuljanak a bűnügyek felderítésében.
Négyezer dollárba, vagyis körülbelül kilencszázezer forintba kerül 2011 – előreláthatólag – legnépszerűbb tanfolyama: a borsos tandíjért cserébe bárki kipróbálhatja, milyen a királyi család élete.
Fehérneműeladó-tanfolyam szaúdi nőknek, rúdtánctanfolyam a világ egyik legjobb egyetemén, sírásóképzés egy neves brit továbbképző intézményben – összegyűjtöttük az elmúlt évek legfurcsább képzéseit.
A szakképzési feladatokról ír alá megállapodást ma a Parlamentben Orbán Viktor miniszterelnök és Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke. Az Eduline összefoglalta a legfontosabb változásokat.
Magyarországon egyedülálló vállalkozó képzést indított szeptembertől a Debreceni Egyetem Agrár- és Gazdaságtudományi Centruma (DEAGTC); a "Team Academy" hazai bevezetéséről pénteken írtak alá megállapodást a DE és a Finnországi Jyva:skyla: egyetemének képviselői.
Egyedülálló kezdeményezés valósul meg Miskolcon, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai és Közművelődési Intézetben, ahol határon túli magyar pedagógusok továbbképzése kezdődik augusztus 9-én – mondta el Bayer Attila, az intézet munkatársa.
A világpiacon diktáló vállalatok egyöntetűen osztják azt a véleményt, hogy a gazdasági képzések elavultak és a valósághoz képest mindig egy lépéssel hátrébb vannak. Miközben az információs robbanás és az internet naponta új és új technikákat szállít, az MBA kurzusok diákjai még mindig befektetési ismereteket hallgatnak, és legfőbb vágyuk, hogy egy banknál dolgozhassanak.
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv 138 millió forintos támogatásával fejleszti a hallgatókat és a végzett diákokat érintő szolgáltatásait a tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskolája (MÜTF) - közölte az intézmény rektora a projektet megnyitó tájékoztatón. Dr. Kandikó József elmondta: a diplomaszerzést követően az első, a harmadik és az ötödik évben felmérést végeznek a frissdiplomások pályájáról, az eredményeket pedig a főiskola képzéseinek kialakítása során is felhasználják.
Bibó-ösztöndíjat hoz létre a kormány, hogy segítse a közigazgatás-fejlesztését. Az ösztöndíjra felsőfokú tanulmányokat folytató nappali tagozatos hallgatók jelentkezhetnek, cserébe a felsőoktatási tanulmányaik befejezését követően egy éven belül el kell helyezkedniük a központi közigazgatásban, és legalább 3 évig a közszolgálatban kell dolgozniuk.
Ha elvégzik az iskolát és lediplomáznak, automatikusan állományba kerülnek. A Rendőrtiszti Főiskoláról hadnagyként (kitűnő bizonyítvánnyal főhadnagyként) jönnek ki, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemet elhagyó katonák pedig hadnagyi rendfokozattal kezdhetik meg honvédségi szolgálatukat. Karrier útjuk és megélhetésük biztosabbnak tűnik, mint más területeken végzett friss diplomás társaiké. De milyen elvárásoknak kell ezért cserébe megfelelniük?
Az orvostanhallgatók olyan jognyilatkozatot írnak alá, amelyben önként lemondanak a hazai szakorvosjelölti képzésben való részvételről, ha a kormány nem változtatja meg azt a szabályt, amely a fiatalokat kilenc évig egyetlen kórházhoz láncolja - írta keddi számában a Magyar Nemzet.
Több mint 20 egyetem és képzési intézmény, köztük a budapesti KPMG-BME Akadémia is részt vesz a világ 23 városában megrendezésre kerülő rendezvénysorozaton, amelynek célja, hogy az intézmények MBA-programjaikra hallgatókat toborozzanak. A QS World MBA Tour következő „vására” Budapesten lesz – 500 érdeklődőt várnak március 17-én, a Corinthia Grand Hotel Royalba.
Szintetizálás, gyors tanulási képesség és terhelhetőség. Leginkább ezekben a kompetenciákban erősek a bölcsészek, és téved, aki szerint ez kevés. Akibe a tudományon kívül szorult némi kreativitás is, és jó csapatjátékos, az könnyedén találhat munkát magának a versenyszférában is reklám, marketing, vagy HR területen. Ha ehhez még két nyelvet is beszél felsőfokon, akkor nyert ügye van. Munkapiaci körkép bölcsész-szemmel.
Az MBA-képzés iránt érdeklődők számára kínál tájékozódási lehetőséget a QS World MBA Tour, mely március 17-én, 18 órától tartja meg programjait Budapesten. A látogatók itt személyesen találkozhatnak a legnevesebb nemzetközi üzleti iskolák képviselőivel, illetve több mint 15 hazai és nemzetközi egyetem MBA programjáról kaphatnak részletes információkat.
A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem rektori székére írt ki pályázatot a Honvédelmi Minisztérium, mivel az egyetem korábbi rektora, Szabó János ellen nyomozás folyik. A nyomozók szerint az egykori rektor a DHL nemzetközi szállítási cégnek ajánlotta fel, hogy "megóvja őket egy rendőrségi eljárástól", ha cserébe az általa megnevezett biztonsági céggel kötnek szerződést.