Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Körvonalazódik három oktatási intézmény sorsa az észak-borsodi Kazincbarcikán, ahol tantestületi értekezleteket tartottak, hogy a városvezetés információkat adjon az érintetteknek az egyházi fenntartásba történő átadás kapcsán.
Tüntetésen tiltakoznak a kistarcsai Flór Ferenc Egészségügyi Szakközépiskola és Gimnázium diákjai, tanárai, illetve az érintett szülők az intézmény tervezett megszüntetése ellen csütörtök este - közölte az iskola igazgatója.
Nem kívánja tovább működtetni a kistarcsai önkormányzat a Flór Ferenc Egészségügyi Szakközépiskolát és Gimnáziumot, így visszaadta Pest megyének. A megyei közgyűlés döntése értelmében a tanulókat Aszódon, illetve Gödöllőn helyezik el, a tanárok sorsát "átgondolják" - közölte a megyeháza sajtófőnöke.
Jogilag önálló marad a dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola, a közgyűlés hatályon kívül helyezte a korábbi határozatát, amely összevonná a művészeti oktatást végző intézményt a sporttagozatos Vasvárival.
Háromszázmillió forintot biztosít a bezárt kistelepülési iskolák újraindításához a kormány az idei költségvetésből. Az elnyerhető összeg iskolánként legfeljebb 30 millió forint – tehát körülbelül tíz intézményt nyithatnak meg szeptemberben. Azt még az érintett önkormányzatoknál sem tudják, hosszú távon miből tartják majd fenn az intézményeket, ez az összeg ugyanis mindössze néhány pedagógus bérére elég.
Az MSZP szerint iskolaátadási hullámot indítottak el azok a tavalyi jogszabályváltozások, amelyek következtében az önkormányzatok jól járnak, ha lemondanak oktatási intézményeikről valamely történelmi egyház javára.
Iskolabezárási moratórium bevezetéséről szóló határozati javaslatot nyújt be az Országgyűlésnek a Jobbik - jelentette be az ellenzéki párt két országgyűlési képviselője szerdán, sajtótájékoztatón.
A szülők szerint a bonyhádi önkormányzat már rég eldöntötte, hogy az Arany János Általános Iskola szeptembertől nem működhet, a polgármester szerint azonban még semmiről nem határoztak – azt azonban elismerte, komoly anyagi gondot okoz, hogy a korábbi 2500 diákkal szemben idén már csak 1250-en tanulnak a város három általános iskolájában.
A kistelepülési iskolák újraindítására kiírt 300 millió forintos pályázati lehetőség ellenére sem lát esélyt a három éve megszüntetett általános iskola működtetésére a Tolna megyei Fácánkert polgármestere.
Megszűnhet a Somogy megyei Nikla általános iskolája. A hétszáz lakosú település önkormányzata nem tudja tovább fenntartani az intézményt, amely csak akkor működhet tovább, ha átadják az egyháznak.
Öt helyett heti hat napon van tanítás a jásztelki általános iskolában, ahol februárban háromhetes kényszerszünetet rendelt el az önkormányzat. Így pótolják az elmaradt tanítási órákat.
Egy középiskola és egy általános iskola bezárását és több oktatási intézmény összevonását javasolja az a tervezet, amelyet a szombathelyi önkormányzat megbízásából készített egy intézmény.
Szeptemberben megszűnhetnek Pest megyében azok az alapfokú művészetoktatási intézmények, amelyek fenntartásában nem vesz részt az adott önkormányzat, így számos település kényszerülhet arra, hogy átvegye a működtetési jogokat - közölte a megyeháza szóvivője csütörtökön.
Több mint háromszázan vettek részt azon a békéscsabai demonstráción, amelyet a 10. számú általános iskola szülői munkaközössége szervezett az intézmény tervezett bezárása ellen. A város önkormányzata december fogadott el szándéknyilatkozatot arról, hogy 2013-ig megszünteti az intézményt, ahol jelenleg négyszáz diák tanul.
Salgótarján idei költségvetését 1,6 milliárd forintos hiánnyal és megtakarításokat eredményező intézkedési tervvel fogadták el csütörtökön. Eszerint megszüntetnek egy óvodát és két általános iskolát is.
Dunaújváros, Salgótarján és Tatabánya mellett több kistelepülés és budapesti kerület is bezárja vagy összevonja iskoláit. Kevés a gyerek, sok a kiadás – ezzel magyarázzák döntésüket az önkormányzatok, amelyek évente több mint százmillió forintos megtakarítást remélnek az átszervezésektől. Sok helyen még nem született végleges döntés, ezért egyelőre még nem lehet tudni, hány tanár veszíti el az állását.
Szeptembertől újra lesz tanítás a fülöpházi általános iskolában. A következő tanévben már a Herpay László Református Általános Iskola nevet viselő intézmény három éve az alacsony diáklétszám miatt szűnt meg.