Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mégsem kell bezárni az iskolát Niklán, az intézmény megszüntetése ellen irodalmi és írószervezetek is tiltakoztak.
Az iskolát és az óvodát egy ugyancsak somogyi településen, a Bodrogon működő baptista egyházi iskola menti meg a bezárástól. A múlt évben megkezdődött egyeztetés sikerrel zárult - számolt be az iskola működtetéséről folytatott tárgyalások eredményéről Fülöpné Kesztyűs Ágota (Fidesz-KDNP) polgármester pénteken. A nikai iskola helyzetértől bővebben itt olvashatsz.
Elmondta, az önkormányzat mintegy 120 millió forint éves költségvetésének csaknem fele, 55 millió forint az iskola fenntartásához szükséges normatív támogatáson felüli összeg, ezt már nem tudják tovább vállalni.
Az ősztől egyházi kezelésbe kerülő iskolára ezentúl a korábbi költségek húsz százalékát kell költenie az önkormányzatnak, ami nagy könnyebbséget jelent - közölte a polgármester, aki a mostani gondok egyik okát a szabad iskolaválasztás lehetőségében látja. Egy iskolányi gyereket vittek el azóta a faluból - jegyezte meg, hozzátéve: ezzel nem számoltak.
A 750 lakosú falu iskolájában jelenleg 70 általános iskolás tanul, az óvodába 33 gyerek jár. Nagy többségük halmozottan hátrányos helyzetű - az iskolások mindegyikének térítésmentesen biztosítják az étkezést - a szülők közül sokan munkanélküliek.
A helyzet ismeretében nagyon sokaknak gondot jelentett volna az iskola bezárása - hangsúlyozta a Fülöpné Kesztyűs Ágota, aki az önkormányzat komoly erőfeszítéseként, a működtetést vállaló baptista iskola vezetésének pedig humánus segítőkészségeként értékelte, hogy sikerült közösen megoldást találniuk az iskola megmentésére.