Most akkor új év vagy újév? Hogyan írjuk helyesen?
Biztosan te is találkoztál mindkét írásmóddal az elmúlt pár napban. De vajon mi a különbség köztük, és melyik a helyes?
Biztosan te is találkoztál mindkét írásmóddal az elmúlt pár napban. De vajon mi a különbség köztük, és melyik a helyes?
Két teszttel ellenőrizheted, mennyire aktuális a tudásod.
Sikerült már megjegyezni az új helyesírási szabályokat? Most tesztelhetitek a tudásotokat - tíz kérdés vár rátok.
Mostantól csak az új szabályok érvényesek.
Beszámoltunk az egyetemek átalakításáról szóló államtitkári javaslatról, megnéztük, hogyan kell mostantól helyesen írni. Spórolási tippeket adtunk a hallgatóknak, és összegyűjtöttük, mi változik az idén a felsőoktatásban. A hét hírei és cikkei.
Csütörtökön bemutatták a Magyar Helyesírás Szabályainak tizenkettedik kiadását az Akadémián. Legalább kétéves türelmi idő lesz, tehát a 2016/2017-es évi tavaszi érettségiig elfogadják a régi helyesírást is.
612 oldalas lesz az új helyesírási szabályzat, amelyet szeptember 3-án, 10 órakor mutatnak be a Magyar Tudományos Akadémián - írja az Index. 2016 szeptemberéig viszont a korábbi, 11. kiadás is érvényben marad.
Bár a helyesírás szabályait a tanárok és szülők igyekeztek rögzíteni a fejekben, mégis bődületes hibákat tudnak elkövetni az emberek. A helyesírási fórumok kommentjeiből szemezgettünk.
Újabb helyesírási tesztet tett közzé az Anyanyelvápolók Szövetsége: ezúttal azt vizsgálják, megfelelően tudjátok-e...
Reggel vettem észre, és azóta ezen nevetek.
Számnevek, j-s és ly-os szavak, időhatározók, földrajzi nevek és összetett szavak is vannak ebben a tízkérdéses...
Földrajzi nevek, dátumok, összetett és ikerszavak - a legtöbben elbizonytalanodnak, ha egy-egy ilyen kifejezést kell leírniuk. Tényleg ezek a legnehezebb szavak? Kiderítjük! Ehhez azonban a ti segítségetekre is szükségünk van: töltsétek ki ezt a helyesírási tesztet, mi pedig feldolgozzuk az eredményeket. A teszt elküldése után megnézhetitek, mi a helyes megoldás.
Margitsziget vagy Margit sziget? Széchenyi-hegyi vagy széchenyi-hegyi? Velencei-tavi vagy velencei-tavi? A legtöbb diáknak (és felnőttnek) a földrajzi nevek írása okozza a legnagyobb problémát. Az Anyanyelvápolók Szövetsége ezért összeállított egy tesztet, amelyből pár perc alatt kiderül, helyesen írjátok-e a földrajzi neveket.
Most kiderül, mennyire tudtok helyesen írni: az Anyanyelvápolók Szövetségének tesztje azoknak is jól jön, akik...
Gajra megy, óva int, wifikapcsolat, saint-sur-richelieu-i lakos - csak néhány szó, amelynek a leírása tíz ember közül kilencnek egészen biztosan problémát okoz. Ti tudnátok, melyik a helyes változat?
A múlt héten ajánlott helyesírási tesztet rengetegen kitöltötték, úgyhogy ma is ajánlunk egy jóval rövidebb (de nem sokkal könnyebb) tesztet diákoknak, érettségizőknek, helyesírási guruknak és bizonytalankodóknak.
Gyakran írjátok hibásan a különböző földrajzi neveket? Nem tudjátok, mikor kell j, és mikor ly? Újabb helyesírási tudástárat ajánlunk.
Azt már régóta tudjuk, hogy változik a helyesírási szabályzat, de a módosításokat egyelőre nem hozták nyilvánosságra, ahogy azt sem, hogy mikor jelenik majd meg a jelenlegi szabályzatot felváltó tizenkettedik kiadás. Ennek ellenére néhány dolgot már lehet tudni.
Elbizonytalanodtok, ha egy-egy bonyolultabb összetett szót kell leírnotok? Problémát okoznak a földrajzi nevek? Van, aki a gyakorikerdesek.hu-n teszi fel helyesírással kapcsolatos kérdését - némelyik felvetés elég furcsa.
A Magyar Tudományos Akadémia még nem közölte, mikor jelenik meg a helyesírási szabályzat tizenkettedik kiadása...