ELTE, DE, BME: ezeken az egyetemeken szereztek a legtöbben állami ösztöndíjas helyet
Melyik egyetem alap- és osztatlan képzései szereztek a legtöbben állami ösztöndíjas, nappali tagozatos helyet? Mutatjuk.
Melyik egyetem alap- és osztatlan képzései szereztek a legtöbben állami ösztöndíjas, nappali tagozatos helyet? Mutatjuk.
Összesen 75 ezer 230 hallgatót vettek fel valamelyik felsőoktatási intézménybe, ami 2500-zal több, mint tavaly - mondta Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.
Akit nem vettek fel egy szakra sem, a pótfelvételivel még bekerülhet a felsőoktatásba.
Mérnökinformatikus, gépészmérnöki, programtervező informatikus: ezekre az alapszakokon szerzett nappali tagozatos, állami ösztöndíjas férőhelyet a legtöbb jelentkező.
Mikor hirdetik meg a képzéseket, hogyan lehet jelentkezni és mikor derülnek ki a ponthatárok? Minden fontos infó a pótfelvételiről.
Milyen ponthatárokat húztak a legnépszerűbb mesterképzéseken? Itt találjátok a különböző egyetemeken meghirdetett ponthatárokat.
Nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási pontszámokat szerda este a fővárosban, ezzel eldőlt, hogy a csaknem 108 ezer jelentkező közül hányan kerülnek be az általános eljárásban egyetemre, főiskolára.
A Semmelweis Egyetem hat karán 2074 hallgató kezdheti meg tanulmányait magyar nyelvű képzésben a 2018/19-es tanévben, közülük 122-en önköltséges formában - közölte az egyetem.
Kommunikáció- és médiatudomány, nemzetközi tanulmányok és szociológia - ezek a legnépszerűbb gazdasági alapszakok a 2018-as felvételin. A magas ponthatárok ellenére idén is több ezren jelentkeztek ezekre a képzésekre.
Hány pontra volt szükség a 2018-as felvételin az informatikai képzésekhez? Mutatjuk a ponthatárokat.
A Károli Gáspár Református Egyetem jogászképzéséhez 474, a nemzetközi tanulmányok szakhoz több egyetemen 472-478, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem levelező kommunikáció szakjához pedig 480 pont kellett. Ezek a legmagasabb ponthatárok 2018-ban.
Hány pontra volt szükség a 2018-as felvételin a biológia, kémia, matematika szakhoz? Mutatjuk a ponthatárokat.
Milyen ponthatárokat húztak a legnépszerűbb műszaki alapképzéseken? Hány pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez a villamosmérnök, a műszaki menedzser, a gépészmérnök vagy éppen a mechatronikai mérnök képzésen?
Sok felvételizőt érhetett kellemetlen meglepetés, több népszerű szakon ugyanis az előzetesen meghirdetett ponthatárnál jóval magasabb pontszámmal lehetett csak állami ösztöndíjas helyet szerezni.
Pszichológia, anglisztika, közösségszervezés, szabad bölcsészet - ezek a legnépszerűbb bölcsészettudományi alapszakok a 2018-as felvételin.
Hány pontra volt szükség a 2018-as felvételin az orvosi, fogorvosi, gyógyszerész vagy éppen az ápolás-betegellátás szakhoz? Mutatjuk a ponthatárokat.
3418 hallgatót vett fel szeptemberben induló magyar és angol nyelvű képzéseire a Budapesti Corvinus Egyetem: az alapszakokra felvettek közel fele 440 feletti átlagpontszámmal jelentkezett. A bejutáshoz szükséges pontszámok magasak maradtak: a nappali képzési rendszerű államilag finanszírozott alapszakokra 425 feletti átlagpontszámmal lehetett bejutni, de az önköltséges képzésekkel együtt is 412 feletti az átlag.
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2018-as felvételi ponthatárait, amelyet már az Eduline-on is böngészhettek.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, turizmus-vendéglátás - ezek a legnépszerűbb gazdasági alapszakok a 2018-as felvételin. Mindegyik több ezer diákot vonzott annak ellenére, hogy ezeken a képzéseken csak az szerezhetett állami ösztöndíjas helyet, aki elérte a magasan meghúzott előzetes ponthatárt.
Nyilvánosságra hozták a 2018-as felvételi ponthatárait - mutatjuk, hány pont kellett a legnépszerűbb, több ezer jelentkezőt vonzó alapszakokhoz.