Ezekre a szakokra volt a legnehezebb bekerülni tavaly
Melyik egyetem melyik szakán húzták a legmagasabb ponthatárokat tavaly? Itt vannak a rekordmagas alapképzések ponthatárai.
Melyik egyetem melyik szakán húzták a legmagasabb ponthatárokat tavaly? Itt vannak a rekordmagas alapképzések ponthatárai.
Egyre közeledik a 2020-as felvételi ponthatárhúzásának napja és hamarosan kiderülnek a felvételi eredményei. De mennyi idő van még addig? Ezen a visszaszámlálón másodpercre pontosan megnézhetitek.
Ha nem értetek egyet a besorolási döntéssel, jogszabálysértésre hivatkozva közigazgatási pert indíthattok. De hogy működik ez a folyamat? Mutatjuk a részleteket.
Várhatóan július 23-án derül ki, milyen ponthatárokat húztak az egyetemek egyes szakjai ebben az évben, és ezáltal az is, hogy ki hol tanul tovább szeptembertől. De pontosan milyen feltételeknek kell megfelelnetek, ha meg szeretnétek kapni a „felvételt nyert” üzenetet? Most összeszedtünk minden kitételt, aminek teljesülnie kell a sikeres felvételihez.
Úgy kalkuláltatok, hogy nem lesz elég pontotok az álom szakotok állami ösztöndíjas képzésére? De megjelöltétek a felvételi listátokban az önköltséges finanszírozási formát is? Jó hírünk van, ugyanis egyes képzéseken akár több száz pont különbség is lehet a két ponthatár között. Mutatjuk a tíz legnépszerűbb szak tavalyi számait.
Már csak bő egy hetet kell várnotok, hogy kiderüljenek a 2020-as felvételi végleges ponthatárai. Múlt héten a dokumentumpótlási időszak is lezárult, ezért már azt is látjátok, hány pluszponttal számolhattok. Ha szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.
Közeledik a felvételi ponthatárhúzás, egyre nagyobbak az izgalmak. Itt van néhány mém, ami sokatok érzéseit összefoglalja.
Jövő héten valószínűleg közületek sokan tűkön ülve fogjátok várni az SMS-t a felvételi döntésről, ám sajnos nem mindenki kapja meg időben, vagy bár ritkán, de az is előfordulhat, hogy egyáltalán nem.
Gyakran felmerül a kérdés, hogyha a július 23-án kihirdetett ponthatár felett van a pontszámotok, akkor az azt jelenti-e, hogy már biztosan felvettek benneteket a megálmodott szakra? Íme a válasz.
Összeszedtük, milyen pontszámítási és rangsorolási szabályokra számíthattok, ha mesterképzésre jelentkeztetek.
Minden évben van pótfelvételi, amit a ponthatárok kihirdetése után szoktak meghirdetni. Megnéztük, hogy milyen volt a tavalyi pótfelvételi.
Számít-e egy képzési területnél a felvételizőknek, hogy később aztán mennyit lehet vele keresni diplomásként? Mennyire nehéz bekerülni a legnépszerűbbekre? Itt vannak a pontos adatok.
A napokban többen érdeklődtetek afelől, hogy vajon lesznek-e idén Pont Ott Partik. Utánajártunk, hogy döntöttek-e már az ügyben. Nem mindenhol született ugyanaz a megoldás.
Kevesebben érettségiztek, az eredmények összességében nem változtak, viszont kevesebb a bukás és rosszabbak lettek az emelt szintű vizsgák - újabb tanév végi összegzés.
Alacsonyabb ponthatárok és több koli? Bár még mindig a főváros a legnépszerűbb cél a felvételiben, vidéki egyetemeknek is vannak előnyei. Megnéztük, mi szólhat ezen képzések mellett.
Mennyi felvételiző küzd egy szakon a bekerülésért? Ha kíváncsiak vagytok, hány embert vesznek fel az általatok megjelölt képzésekre, akkor itt megnézhetitek.
A mai nappal lejár a felvételi sorrendmódosítás határideje.
Nem biztos, hogy minden - az idei felvételiben meghirdetett - képzés elindul majd szeptembertől. Mikor nem indul el egy felvételin meghirdetett szak? Fontos kérdésre válaszolunk.
Holnap véget ér a tavaszi ügyintézés, a sorrendmódosítás és a dokumentumpótlási időszak. A felvételi azonban nem csak ezen áll vagy bukik - összegyűjtöttünk négy olyan buktatót, amin az egész felvételi múlhat.
Húszezerrel kevesebben jelentkeztek idén egyetemre, mint tavaly. 2001 óta nem voltak olyan kevesen a felvételizők, mint 2020-ban. Itt vannak az adatok.