Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mik lesznek a legfontosabb dátumok ebben a hónapban akár a köz-, akár a felsőoktatást illetőleg? Eseménydús ünnepek előtti időszak vár a diákokra, tanárokra egyaránt. Itt vannak a legfontosabb dátumok.
Nem mindegy, milyen végzettséggel vágtok neki - először vagy újra - a felvételinek: mutatjuk, milyen fajta képzésekre jelentkezhettek érettségivel, alap- vagy mesterszakos diplomával, illetve a régi rendszerben szerzett egyetemi, főiskolai oklevéllel.
Van, amit nem lehet elég korán kezdeni, ilyen az érettségi felkészülés is. Most két módszert ajánlunk, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen kapkodni, és mindent átnézni.
Jövőre újabb diáksereg vág neki a felsőoktatási felvételinek. Azok, akik már egyszer megjárták ezt az utat tudják, hogy nagyon sok kérdőjelet felvet ez az időszak, főleg akkor, ha amúgy is sok kérdés övezi a jövő évi felvételit. Ezzel a hat kérdéssel minden felvételiző találkozik a jelentkezés előtt.
Irány az egyetem 2020! elnevezéssel ingyenes felvételi felkészítő programot indít az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelési államtitkársága, a Klebelsberg Központ és a Magyar Rektori Konferencia.
A hitelesítési határidőt követően megkezdődik az adatok és a csatolt dokumentumok feldolgozása. Mi a következő teendő? Kik kapnak hiánypótlási felszólítást, és meddig lehet pótolni a dokumentumokat?
A 2020-as felvételin a középfokú nyelvvizsga nem, az emelt szintű érettségi viszont kötelező. Milyen szabályok vonatkoznak a felvételi pontszámításra abban az esetben, ha az emelt szintűvel nyelvvizsgát is szereznétek, és vissza lehet-e kapni az érettségi árát? Összegyűjtöttük a tudnivalókat.
Megkezdődött a keresztféléves jelentkezők által rögzített adatok és a feltöltött dokumentumok feldolgozása. December 14-től intézhetitek a felvételi kapcsolatos ügyeket - adat- és sorrendmódosítás, dokumentum- és hiánypótlás - az E-felvételi rendszerében - írja a Felvi.
A középfokú nyelvvizsga követelményét eltörölték, a kötelező emelt szintű érettségi viszont megmaradt. Pontszámító kalkulátorunkkal megtudhatjátok, hány pontot szerezhettek a 2020-as felsőoktatási felvételin.
Hány ponttal lehet bekerülni egyetemre, főiskolára a 2020-as felvételin? Mik a szabályai az alap-, mester- és felsőoktatási szakképzéseknek? Itt vannak a legfontosabb tudnivalók.
Nem csak az év végén lehet nosztalgiával nézni a középiskolai évekre. Hamarosan itt az első félév végét jelző téli szünet, a szalagavatók időszaka és a várva várt felvételi tájékoztatóké. Ezt az öt dolgot minden végzős középiskolás ismeri.
Január 23-án derül ki, ki kerül be egyetemre, főiskolára a keresztféléves felvételin. Milyen lehetőségeitek vannak, ha nem lesztek köztük? Itt vannak a tudnivalók.
Mikor sikeres az emelt szintű érettségi, és mikor jár érte többletpont? A két eset nem feltétlenül fedi egymást, ugyanis a sikeres vizsgáért nem biztos, hogy jár a többletpont. Fontos kérdésekre válaszolunk a 2020-as felvételivel és a pontszámításokkal kapcsolatban.
Már egy ideje tény, hogy jövőre csak az vehető fel alapképzésre és osztatlan mesterképzésre, akinek van legalább egy emelt szintű érettségije. Azonban nem mindenki kaphat ezért többletpontot. Mutatjuk a szabályokat.
A keresztféléves időszakban a felvételizőknek hitelesíteniük is kell jelentkezésüket legkésőbb 2019. november 20-ig, különben nem érvényes. Itt vannak a részletek a hitelesítés módjáról és arról is, kiknek kell újra hitelesíteniük a jelentkezésüket.
Már egy ideje tény, hogy jövőre csak az vehető fel alapképzésre és osztatlan mesterképzésre, aki legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tesz, vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkezik. Itt a lista, milyen vizsgát kell tennetek a különböző szakokon.
Jövőre csak az vehető fel alapképzésre és osztatlan mesterképzésre, aki legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tesz, vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkezik. De mivel lehet teljesíteni az emelt szintű érettégi követelményeket?