Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Két hónap múlva kiderül, hányan kezdhetik meg tanulmányaikat valamelyik egyetemen vagy főiskolán - azoknak azonban esélyük sincs bekerülni a felsőoktatásba, akik nem felelnek meg az alapkövetelményeknek. Nézzük, melyek ezek.
Júliusban eldől, ki jut be egyetemre, főiskolára. Az idei szabályok szerint azok, akik alap- vagy osztatlan szakra jelentkeztek, elérik a 240 pontos határt, és "beférnek" az intézményi kapacitásba, állami ösztöndíjasként kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben. De mi lesz azokkal a képzésekkel, amelyekre többen jelentkeztek, mint ahány helyet biztosít az adott egyetem vagy főiskola? Cikksorozatunk első része: bölcsészképzések.
Mi a helyzet, ha meggondoltátok magatokat, és mégsem szeretnétek a rég kinézett szakra járni? Meddig lehet visszavonni a jelentkezést, ha külföldi egyetemen tanultok tovább? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Júliusban kiderül, ki jut be egyetemre, főiskolára. Meddig lehet módosítani a jelentkezések sorrendjén? Meg lehet-e jelölni új képzést? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Az érettségi vizsgák után az egyetemi, főiskolai felvételi miatt izgulhatnak majd a diákok. Milyen tennivalók vannak még a júliusi ponthatárhúzásig? Meddig kell pótolni a hiányzó dokumentumokat? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Pénteken elkezdődött a 2013-as tavaszi érettségi időszak: összegyűjtöttük, mit érdemes átismételni az utolsó napokban, és olvashattok az elmúlt évek legnagyobb érettségi botrányairól is. Cikksorozatunkban ezen a héten azt néztük meg, milyen esélyekkel indulnak a természettudományi diplomát szerzők. Heti összefoglaló.
Nyilvánosak a 2013-as felvételi jelentkezési statisztikái: az egyetemek és főiskolák közül a Nemzeti Közszolgálati Egyetem járt a legjobban. Míg a többi intézményben csökkent vagy alig nőtt a jelentkezők száma, az NKE-re a tavalyinál ezerrel többen felvételiztek. Idén az állami támogatás összegét és az ösztöndíjas keretszámot is emelték, a hallgatók pedig gyakorlatilag két egyetemet végezhetnek el ingyen.
Nyilvánosságra hozták a 2013-as felvételi részletes jelentkezési adatait. Hányan jelentkeztek műszaki képzésekre? Még mindig a gépészmérnöki alapszak vonzza a legtöbb diákot?
Gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki, jog, tanári, vezetés és szervezés, pénzügy - ezek a legnépszerűbb alap-, osztatlan és mesterszakok a 2013-as felvételin. Íme, azoknak a képzéseknek a listája, amelyek a legtöbb jelentkezőt vonzották az idén.
Nyilvánosságra hozták a 2013-as felvételi jelentkezési adatait - a legtöbb diák a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karán tanulna tovább.