Felsőoktatás Eduline

Nagy viták jönnek: ki dönt majd az egyetemi szakok indításáról?

Elolvasom

A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) helyett a következő években már az oktatásért felelős miniszter döntene a főiskolák és egyetemek új képzéseinek indításáról – ez olvasható az új felsőoktatási törvény tervezetének januári változatában. A MAB szerepének „újragondolását” többen támogatják – az már most biztos, hogy az akkreditációs rendszer átalakítása komoly vitákat vált majd ki.

Felsőoktatás Edupress

Értelmező kéziszótár kell az egyetemi rangsorokhoz?

Elolvasom

A hazai és nemzetközi, felsőoktatási intézményeket vizsgáló rangsorok magyar nyilvánosságban növekvő jelenléte indokolja Fábri György, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) közkapcsolati és kommunikációs ügyekért felelős rektorhelyettese szerint azt, hogy a listákat használók számára "rangsortudásbázis" készüljön.

Felsőoktatás Eduline

Minden második egyetem és főiskola megszűnhet Ukrajnában

Elolvasom

Felsőoktatási intézmények százai szűnhetnek meg Ukrajnában a következő években. A bezárási hullám nemcsak a magánintézményeket, hanem még az elismert állami egyetemeket is elérheti. Az iskolák számának csökkentéséről és összevonásáról rendelkező új felsőoktatási törvény tervezete néhány hónapon belül kerül a parlament elé.

Felsőoktatás Eduline

Két féléves mesterképzéssel mentenék meg a vidéki főiskolákat

Elolvasom

Magyarországon eddig ismeretlen, Németországban, Ausztriában és Hollandiában azonban évtizedek óta jól működő intézménytípus jöhet létre a következő években, ha az oktatási államtitkárság beépíti az új felsőoktatási törvény szövegébe azt a javaslatcsomagot, amelyet egy múlt heti felsőoktatási konferencián állítottak össze magyar és külföldi rektorok, oktatási szakemberek.

Felsőoktatás Eduline

Elégtelent kapott a nemzetgazdasági tárcától a magyar felsőoktatás

Elolvasom

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) megállapítása szerint Magyarországon a felsőoktatási szerkezet elavult, a rendszer nem versenyképes, s annak megváltoztatásához az elkövetkezendő években nem a felsőfokú végzettségűek számát kell növelni, hanem a képzés belső arányait, szakmai összetételét és minőségét kell a gazdaság és társadalom tényleges igényeihez és jövőbeli céljaihoz igazítani.

Felsőoktatás Eduline

Mennyi pénz jár a jól tanuló egyetemistáknak?

Elolvasom

A szociális támogatásról és a tanulmányi ösztöndíjról is lecsúsznak azok a hallgatók, akik költségtérítéses képzésben vesznek részt - még akkor sem számolhatnak a havi húsz-harmincezer forintos összeggel, ha minden vizsgán ötöst szereznek. A "túlfutó" hallgatókkal már megengedőbb a felsőoktatási törvény, az intézményekre bízza, honorálják-e az előírt képzési időt túllépők kiemelkedő tanulmányi eredményeit.

1
8 9 10 11 12
17