Mennyi időt tölthettek külföldön az Erasmus+ programmal?
Hány hónapig vehettek részt külföldi részképzésben vagy szakmai gyakorlaton, ha az Erasmus+ programra jelentkeztek? Itt vannak a részletek.
Hány hónapig vehettek részt külföldi részképzésben vagy szakmai gyakorlaton, ha az Erasmus+ programra jelentkeztek? Itt vannak a részletek.
Ha állami ösztöndíjasként tanultok az egyetemen, főiskolán, a képzési idő másfélszerese alatt kell megszereznetek a diplomát. Mi a helyzet, ha egy vagy két félévet külföldön töltötök az Erasmus program keretében? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Az idén 16 milliárd forintból valósultak meg az Erasmus+ projektek, és több mint 21 ezer egyetemista, tanár, diák és munkavállaló utazhatott külföldre - írja közleményében a Tempus Közalapítvány.
Szívesen tanulnátok külföldön vagy szereznétek szakmai tapasztalatot egy másik országban? Fejlesztenétek a nyelvtudásotokat anyanyelvi környezetben? Az Erasmus+ program keretében akár egy évet is eltölthettek külföldi főiskolán vagy egyetemen. Mutatjuk a részleteket.
Erasmussal tanulnátok külföldön, de gondot okoznak az anyagiak? A kinti megélhetés finanszírozására felvehetitek a diákhitel1-et. Mutatjuk a részleteket.
Erasmus-ösztöndíjjal tanulnátok külföldön? A kinti megélhetési költségek fedezésére szabad felhasználású diákhitelt is felvehettek – mutatjuk a részleteket
Önkéntesség, nyelvtanulás, duális szakképzés, munka itthon vagy külföldön – egy sikertelen felvételi után sem dől össze a világ, még számos lehetőség áll előtted. Egyelőre még keveseknek jut eszébe a duális szakképzés felé venni az irányt, pedig a szakmatanulás számtalan előnnyel jár. Különösen, ha műszaki hiányszakmát választasz.
Egyszerűsödhet az egyetemeken a más intézményekben szerzett tapasztalatok, például külföldön teljesített szemeszterek, vendéghallgatóként töltött félévek elismerése, ha elfogadják a Magyar Rektori Konferencia (MRK) javaslatcsomagját.
A 2021-ben kezdődő hétéves költségvetésben 30 milliárd euró jut az Erasmus+ programra - többek között erről beszélt az Európai Bizottság oktatásért, kultúráért, ifjúságpolitikáért és sportügyért felelős biztosa egy budapesti szakmai konferencián.
Európában az első helyen végzett a Szegedi Tudományegyetem a kiküldött oktatói mobilitási adatok alapján az Erasmus-programban.
Zavartalanul lesz az Erasmus+ program ösztöndíjainak fizetése abban az esetben is, ha a britek megállapodás nélkül lépnek ki az EU-ból – jelentette be az Európai Bizottság.
Minden korábbinál többen vettek részt 2017-ben az Erasmus+ programban, amelynek keretében nagyjából 800 ezer fiatal tanulhatott vagy végezhetett önkéntes munkát külföldön, köztük 17 ezer magyar - írta csütörtöki jelentésében az Európai Bizottság.
A korábbi összeg kétszeresére, 30 milliárd euróra (9600 milliárd forintra) emelné az Erasmus program finanszírozását az Európai Bizottság (EB) a 2021-2027-es időszakra vonatkozó uniós költségvetési ciklusban - jelentették be szerdán Brüsszelben.
A Tempus Közalapítvány őszi rendezvényein praktikus információkkal segítenek a leendő pályázóknak: a köznevelés, a szakképzés, a felsőoktatás és a felnőttoktatás képviselőinek - írják közleményükben.
Rengeteg civilszervezet települt ki idén is a Szigetre, sok ezek közül a fesztivál alatt is tájékoztat, lehetőségekről informál és játékosan hívja fel a figyelmet például az ösztöndíj lehetőségekre.
Most jöttetek haza egy külföldi félévről, és úgy érzitek, hogy nem találjátok a helyeteket itthon? Ne aggódjatok, mások is észrevették már magukon, hogy furcsa dolgokat tesznek és éreznek, miután hazajöttek.
Erről az Erasmus 30. évfordulójára rendezett ünnepségen beszélt az uniós biztos.
Az elmúlt években többször felbukkant ez a térkép, de mindig érdemes egy gyors pillantást vetni rá. Főleg akkor, ha külföldön tanultok, vagy itthon vannak külföldi csoporttársaitok.
Már az idei tanévre emelkedtek a támogatási összegek.
Az idén 30 éves program hatalmas népszerűségnek örvend, hogy ez így is maradjon, itthon is keresik azt a hallgatót, aki bemutatja történetét.