Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az idén 16 milliárd forintból valósultak meg az Erasmus+ projektek, és több mint 21 ezer egyetemista, tanár, diák és munkavállaló utazhatott külföldre - írja közleményében a Tempus Közalapítvány.
Szívesen tanulnátok külföldön vagy szereznétek szakmai tapasztalatot egy másik országban? Fejlesztenétek a nyelvtudásotokat anyanyelvi környezetben? Az Erasmus+ program keretében akár egy évet is eltölthettek külföldi főiskolán vagy egyetemen. Mutatjuk a részleteket.
Erasmussal tanulnátok külföldön, de gondot okoznak az anyagiak? A kinti megélhetés finanszírozására felvehetitek a diákhitel1-et. Mutatjuk a részleteket.
Erasmus-ösztöndíjjal tanulnátok külföldön? A kinti megélhetési költségek fedezésére szabad felhasználású diákhitelt is felvehettek – mutatjuk a részleteket
Önkéntesség, nyelvtanulás, duális szakképzés, munka itthon vagy külföldön – egy sikertelen felvételi után sem dől össze a világ, még számos lehetőség áll előtted. Egyelőre még keveseknek jut eszébe a duális szakképzés felé venni az irányt, pedig a szakmatanulás számtalan előnnyel jár. Különösen, ha műszaki hiányszakmát választasz.
Egyszerűsödhet az egyetemeken a más intézményekben szerzett tapasztalatok, például külföldön teljesített szemeszterek, vendéghallgatóként töltött félévek elismerése, ha elfogadják a Magyar Rektori Konferencia (MRK) javaslatcsomagját.
A 2021-ben kezdődő hétéves költségvetésben 30 milliárd euró jut az Erasmus+ programra - többek között erről beszélt az Európai Bizottság oktatásért, kultúráért, ifjúságpolitikáért és sportügyért felelős biztosa egy budapesti szakmai konferencián.
Zavartalanul lesz az Erasmus+ program ösztöndíjainak fizetése abban az esetben is, ha a britek megállapodás nélkül lépnek ki az EU-ból – jelentette be az Európai Bizottság.
Minden korábbinál többen vettek részt 2017-ben az Erasmus+ programban, amelynek keretében nagyjából 800 ezer fiatal tanulhatott vagy végezhetett önkéntes munkát külföldön, köztük 17 ezer magyar - írta csütörtöki jelentésében az Európai Bizottság.
A korábbi összeg kétszeresére, 30 milliárd euróra (9600 milliárd forintra) emelné az Erasmus program finanszírozását az Európai Bizottság (EB) a 2021-2027-es időszakra vonatkozó uniós költségvetési ciklusban - jelentették be szerdán Brüsszelben.
A Tempus Közalapítvány őszi rendezvényein praktikus információkkal segítenek a leendő pályázóknak: a köznevelés, a szakképzés, a felsőoktatás és a felnőttoktatás képviselőinek - írják közleményükben.
Rengeteg civilszervezet települt ki idén is a Szigetre, sok ezek közül a fesztivál alatt is tájékoztat, lehetőségekről informál és játékosan hívja fel a figyelmet például az ösztöndíj lehetőségekre.
Most jöttetek haza egy külföldi félévről, és úgy érzitek, hogy nem találjátok a helyeteket itthon? Ne aggódjatok, mások is észrevették már magukon, hogy furcsa dolgokat tesznek és éreznek, miután hazajöttek.
Az elmúlt években többször felbukkant ez a térkép, de mindig érdemes egy gyors pillantást vetni rá. Főleg akkor, ha külföldön tanultok, vagy itthon vannak külföldi csoporttársaitok.