Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Szegedi Törvényszékhez fordult az Ótemplomi Református Egyházközség, kérve a Szék utcai valamint a Petőfi utcai iskolaépületek tulajdonrendezését. A város csak a vagyonkezelési jogot adná át.
Az ügy már 2022 nyarán elindult, amikor egy iskolai kirándulás után a buszsofőrök szóvá tették a tanár furcsa viselkedését a kísérő pedagógusoknak. Idén márciusig viszont annak ellenére sem történt változás, hogy a tanárok aztán többször is jelezték a problémát, sőt, rendőrségi eljárás is indult.
Az első héten még csak más néven mutatkozott be, a másodikon már sminkben, utána pedig női ruhában ment egyetemre. Hosszú évek őrlődésének vetett véget, amikor Alíz végre Alízként kezdett élni, ez viszont a doktori képzését is érintette, ráadásul egy egyházi egyetemen.
Bár folyamatosan zajlanak az ezekkel kapcsolatos önkormányzati egyeztetések és döntések, összeszedtük, hol mit lehet már tudni az egyházak által ingyen igényelhető önkormányzati oktatási épületekről.
Olyan intézményt szeretnének létrehozni, ahová világnézettől függetlenül bárki járhat, és ahol nagyobb szabadságot élvezhetnek a tanárok és a gyerekek egyaránt.
A folyamatos forráselvonások miatt működőképességük határára jutottak, több ezer ellátottuk sorsa forog kockán - mondja a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség (MET) elnöke.
Április elején tartják az általános iskolai beiratkozást. Hogy könnyebb legyen a választás, összegyűjtöttük az egyházi fenntartású budapesti általános iskolákat.
Egyházi, magán- és állami iskolák, gimnáziumok és technikumok, tagozatos és általános tantervű intézmények, négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, két tannyelvű és nemzetközi iskolák közül is válogathatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai? Itt a cikksorozatunk első része.
Az egyházi gimnáziumok rangsorát az idén is a budapesti Deák Téri Evangélikus Gimnázium vezeti, a második helyet pedig az előző évhez hasonlóan szintén a budapesti Piarista Gimnázium foglalja el. Harmadik helyre azonban felkúszott egy gödöllői suli is. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
A legtöbb állami iskolában nincs hőmérő és elegendő fertőtlenítő, illetve maszkot sem viselnek a diákok, míg az egyházi intézményekben egyenmaszkra is futja.