Megvannak a pótfelvételi ponthatárai: itt nézhetitek meg a végleges számokat
Ma véget ért a 2022-es pótfelvételi is, megvannak a ponthatárok - bárki megnézheti, bekerült-e a megjelölt egyetemre.
Ma véget ért a 2022-es pótfelvételi is, megvannak a ponthatárok - bárki megnézheti, bekerült-e a megjelölt egyetemre.
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Összeszedtünk tíz olyan dolgot, ami igazán kellemessé teszi (majd) az egyetemi éveket.
Az idei pótfelvételi augusztus 5-én éjfélig tart. Állami ösztöndíjas képzéseket 35 egyetem és főiskola kínál, míg önköltséges képzéseket 47 intézmény. Megnéztük, hogy a tíz legnépszerűbb szakot ismét meghirdették-e, és ha igen, elérhető-e államilag támogatott képzés.
Csütörtök este jön az sms arról, bekerültetek-e valamelyik egyetemre vagy főiskolára. De ezen kívül jön-e valamilyen hivatalos papír a felvételi eredményéről?
Már csak egyet kell aludni a felvételi eredményekig: meglesz az álomszak, vagy inkább nem örültök előre? Most elmondhatjátok, mit gondoltok a közelgő eredményekről.
Ma egy gép mondja meg, hogy kit és hova vesznek föl, én azt javaslom, hogy adjunk nagyobb szabadságot egy adott felsőoktatási intézménynek – mondta Trócsányi László, a Károli Gáspár Református Egyetem rektora.
Alap- vagy mesterszakra jelentkeztetek az idei felvételin? Ne feledkezzetek meg azokról a dokumentumokról, amelyeket a kiválasztott egyetemek külön kérhetnek tőletek.
Az idei felvételiben is tarolnak az ingyenes képzések, a leendő egyetemisták többsége állami ösztöndíjasként kezdené az egyetemet szeptemberben. De mi történik, ha a megszerzett pontok nem elegendőek a sikeres felvételihez? Megnéztük, mennyibe kerülnek a legnépszerűbb szakok önköltséges formában.
Mivel minden szakon más-más érettségi követelmények vannak, elképzelhető, hogy eltérő pontszámok jönnek ki a matekozás során. Mutatjuk, miért.
Oldalak, fontos forrásokkal kompletten kimaradtak a vizsgákból.
Májusban és júniusban tartják az alkalmassági vizsgákat az egyetemek és főiskolák. Mutatjuk, hogyan kalkulálhatnak azok, akiknek erre a vizsgára is készülniük kell.
Hamarosan mindenki megkapja az érettségi eredményeit és a szóbelik előtt elindulhat az előzetes taktikázás, számolgatás a pontokkal. Hogy legyen egy kis kapaszkodótok, mutatjuk, milyenek voltak a végleges ponthatárok a legnépszerűbb szakokon egy éve.
Bár az érettségi eredményekre még várni kell, azt minden felvételiző tudja, hogy sok múlik a pontszámokon. Az ugyanis, aki csak önköltséges képzésre kerül be, félévente több százezer forintos tandíjjal számolhat. Megnéztük, mennyibe kerülnek az idei slágerszakok.
A gazdaságtudományi képzési terület vonzotta a legtöbb jelentkezőt, a második helyen álló bölcsészképzésekre csak közel feleennyien jelentkeztek.
Hogyan alakult az előző években az egyetemre, főiskolára felvételizők száma?
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetemre szeretne bejutni a legtöbb felvételiző. Összesen 99 ezren jelentkeztek az egyetemekre, főiskolákra február közepéig - a minisztérium sikerként tálalja a friss statisztikákat, pedig a tavalyi létszámhoz képest ez visszaesés.
Idén 99 192-en felvételiztek egyetemre vagy főiskolára, ez 2 700-al kevesebb, mint a tavalyi jelentkezőszám. A legnépszerűbb szakok között is van átrendeződés.
2 700-zal kevesebben jelentkeztek idén egyetemre és főiskolára, mint tavaly. 2020 után megint százezer alatt van a felvételizők száma.
Hamarosan indul az idei felvételi ügyintézési időszaka, mutatjuk, milyen feladataitok lesznek.
A népszerű szakokra felvételizőknek 2022-ben is sok pontot kell összegyűjteniük. Mutatjuk az előzetes ponthatárokat.