Felsőoktatás Eduline

Tévhit, hogy munkanélkülieket képeznek az egyetemek?

Elolvasom

„Ostoba legenda, hogy munkanélkülieket képeznek az egyetemek” – mondta Pokorni Zoltán a TV2 Mokka című műsorában. Az oktatási bizottság elnöke szerint az tény, hogy a felsőoktatási képzési szerkezet rossz, azon mindenképpen változtatni kell, de az új felsőoktatási törvény tervezetében szereplő akadémiai és gyakorlati képzés kettéválasztása nem jó megoldás.

Felsőoktatás Eduline

Így buktatják le a csaló egyetemistákat: egész iparág épült a puskázásra

Elolvasom

Az amerikai Mississippi állam oktatási hatósága hosszú ideig nem talált ellenszert arra, hogy a középiskolás diákok az év végi záróvizsgák tesztlapjainak megoldásait mobiltelefonon továbbítják egymásnak. Elvégre több mint százezer tesztlap kitöltését nem lehet egyenként ellenőrizni. Ezért az állam egy technológiai céghez fordult: a vállalat számítógépen ellenőrzi a tesztlapokat, és kiválasztja azokat, amelyeken egyes kérdésekre olyan sokan válaszolnak egybehangzóan - jól vagy rosszul -, hogy az nem lehet véletlen. Az egyedüli magyarázat ilyen esetekben a puskázás lehet.

Érettségi-felvételi Eduline

Egyetemi és főiskolai nyílt napok január 17-től 23-ig

Elolvasom

Kevesebb mint egy hónapod van arra, hogy eldöntsd, melyik egyetemen vagy főiskolán szeretnél továbbtanulni: a választásban segít, ha ellátogatsz az intézmények nyílt napjára, ahol nemcsak a szakokról és a ponthatárokról, hanem az ösztöndíjakról, a mester- és doktori képzésekről is begyűjtheted a legfontosabb információkat. Dátumok és helyszínek.

Érettségi-felvételi Eduline

Milyenek az idei ponthatárok? Kiderült, kit vettek fel keresztféléves képzésre

Elolvasom

Pénteken hozták nyilvánosságra a 2011-es keresztféléves felvételi ponthatárait: több mint 7500 hallgató jelentkezett az egyetemek és főiskolák által meghirdetett felsőfokú szakképzésekre, alap- és mesterszakokra. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a pontszámítás rendszeréről, a legtöbb hallgatót vonzó felsőoktatási intézményekről!

Felsőoktatás Eduline

Jogosan kérnek nyelvvizsgát a hallgatóktól az egyetemek?

Elolvasom

„Tavaly végeztem szociológia alapszakon, de a diplomámat nem kaptam meg, mert nem szereztem meg a középfokú nyelvvizsgát. Mivel még nincs diplomám, mesterképzésre sem tudok felvételizni, így fogalmam sincs, mikor végzek az egyetemen. Igazságtalan, hogy míg az osztatlan képzésben tanulóknak öt évük volt a nyelvtanulásra, nekünk erre csak három év jutott” – írta levelében egy fővárosi hallgató. Rossz hírünk van: a felsőoktatási intézmények nem tehetnek különbséget a három- és az ötéves képzések végzősei között. Ha diplomát szeretnének, nyelvvizsgát kell szerezniük.

Felsőoktatás Eduline

Furcsa ellentmondásba csúszott bele Hoffmann Rózsa

Elolvasom

Önmagának mondott ellent Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár: decemberben úgy nyilatkozott, hogy azok a hallgatók, akiket tanulmányi okok miatt bocsátanak el valamelyik egyetemről vagy főiskoláról, később felvételizhetnek korábbi szakjukra. Az új felsőoktatási törvény koncepciójának január 4-i változatában ezzel ellentétben már az szerepel: az elbocsátott hallgatók egyik hazai felsőoktatási intézmény azonos szakjára sem adhatják be a jelentkezésüket.

Felsőoktatás Eduline

Már januárban dönthet a kormány az új felsőoktatási törvényről

Elolvasom

Várhatóan január végén tárgyalja a kormány a felsőoktatási törvény koncepcióját, és a jogszabály egyes elemei már 2011 őszén hatályba léphetnek - közölte az oktatási államtitkárság pénteken az MTI-vel. Az államtitkárság szándéka szerint a közoktatási törvény, valamint a pedagógus életpályamodell koncepciójáról is dönt az Országgyűlés a tavaszi ülésszakon.

1
73 74 75 76 77
85