Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kihirdették a 2011-es ponthatárokat - eldőlt, hogy ki hol kezdheti meg a következő tanévet. A College Candy összegyűjtötte, milyen "tanácsokat" nem szabad megfogadni elsőéves hallgatókként.
John Dewey, Martin Heidegger és John Nash – három egykori egyetemi oktató, aki sutba vágta a tanár-hallgató kapcsolat alapvető szabályait, és szerelmi viszonyt kezdett egyik tanítványával. Legendás tanár-diák szerelmek.
Körülbelül harmincmillió forintot költ egy átlagos család egy gyerek taníttatására az óvodától az államvizsgáig – ebbe az összegbe nemcsak a tankönyvek, tanszerek és különórák, hanem az étkezés, a ruházkodás és a tartós fogyasztási cikkek árát is beleszámolták.
Több mint húsz romániai képviselő volt kénytelen bevallani, hogy mandátuma megszerzésekor nem rendelkezett felsőfokú végzettséggel – egy részük negyven-ötvenévesen szerzett diplomát. Ráadásul tanulmányaikhoz nem mindenki választott elismert, magas oktatási színvonaláról híres egyetemet.
Az Egyesült Államokban évtizedek óta bevett szokás, hogy az egykori hallgatók minden évben kisebb-nagyobb összegekkel támogatják egykori egyetemüket. Bár az olykor egy-kétmillió dolláros adománynak a magyar intézmények is örülnének, itthon erre – úgy tűnik – még várni kell.
A Mádl Ferenc Kör szerint a széles körű műveltséget és a természettudományi alaptudást biztosító, széles skálájú, de egyszintű érettségit kell bevezetni, valamint igényes szakmunkásképzést nyújtani azoknak, akik így tudnak reálisan boldogulni.
Majdnem hetvenen vettek részt a dél-koreai Sahmyook egyetem kísérletében, amelynek az volt a célja, hogy elgondolkodtassa az egyetemistákat az életről és a halálról.
Woody Allen gyenge osztályzatai, Samuel L. Jackson egy botrányba fulladt tüntetés, Robert Frost pedig egy diákcsíny miatt volt kénytelen félbehagyni felsőfokú tanulmányait - a Huffington Post College listáján azok a hírességek szerepelnek, akiket kitiltottak az egyetemről.
Fegyelmi tárgyalás vár azokra az egyetemistákra, akik rasszista megjegyzésekkel sértegették a New York állambeli Syracuse University egyik tajvani származású hallgatóját.
A Muse tagjai soha nem jártak egyetemre, 2008-ban mégis doktori címet kaptak a University of Plymouth rektorától. Oprah Winfrey két diplomát is szerzett: az elsőt több évtizede a Tennesse State Universityn, több év tanulás után, a másodikat pedig alig egy hete vehette át a bloemfonteini University of the Free State-en, munkásságáért cserébe. Díszdiplomás hírességek.
Az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem is felkerült a QS Quacquarelli Symonds 2011-es természettudományi rangsorára, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a negyedik helyet szerezte meg a Cybermetrics Lab közép- és kelet-európai felsőoktatási listáján, a CEU jogi tanszékét pedig egy cseh napilap választotta Közép-Európa legjobbjának. Milyen rangsorokban találhatunk magyar egyetemeket?
Prostituáltaknak és kuncsaftjaiknak indított partnerkereső oldalt a Fairleigh Dickinson University egyik professzora, aki a nyomozás lezárásáig nem taníthat.
„Ez a negyedik évem budapesti egyetemistaként, így bátran kijelenthetem, hogy ismerem a dörgést. Pontosan tudom, milyen az ország egyik elsőszámú egyetemén társadalomtudományi képzésben (képzéseken) részt venni. Ugyanilyen jelenségekkel találkozhat egy jogásztanonc, egy zeneművészetis vagy egy vidéki műszaki képzésben részt vevő hallgató. Más arcok, más eszközök, kicsit más szabályok, de ugyanaz a rendszer” – olvasható a Publius blog legfrissebb bejegyzésében.
Egyre kevesebb brit szülő tudja finanszírozni gyermekei egyetemi tanulmányait – egy friss kutatás szerint a következő években jelentősen csökkenthet a felsőoktatási intézménybe felvételizők száma.
A Princeton, az Oxford és a bolognai egyetem mellett olyan kevésbé ismert egyetemek és főiskolák is felkerültek a világ legszebb campusainak 2010-es Forbes-listájára, mint a Scripps College vagy az Air Force Academy. A lap a rangsort elismert építészek véleménye alapján állította össze.
Előre tartanak a spanyolországi üdülővárosok hoteltulajdonosai a brit és német egyetemistáktól, akik a nyári szünet két hónapjában nemcsak napsütésre és bulizásra, hanem – úgy tűnik – életveszélyes szórakozásra is vágynak. Már nem új, de még mindig népszerű mutatvány a balconing, amely miatt 2010 nyarán háromszor annyian kerültek kórházba, mint az előző években.
Bérvizsgázás, mobiltelefonos és internetes segítség a vizsgákon, hamis diploma - aki nem akar tanulni, fizetni viszont tud, akár pár nap alatt szerezhet nyelvvizsgát és diplomát.
Tizenkilenc év alatt végezte el az egyetemet az Egyesült Államok egyik leglustább egyetemistája: Kathy Vitzthum 1992-ben volt gólya, diplomáját azonban csak néhány hónapja vette át, szemeszterenként ugyanis mindössze egy-két kurzust végzett el. Nem ő az egyetlen, aki tíz-tizenöt, rosszabb esetben harminc-negyven évig húzza egyetemi, főiskolai tanulmányait.