A legveszélyesebb egyetemek listája
Több elitintézmény, többek között a Duke és az Amherst College is felkerült a legveszélyesebb egyetemek és főiskolák listájára, amelyet a 2005 és 2009 közötti FBI-adatok alapján állított össze a Business Insider.
Több elitintézmény, többek között a Duke és az Amherst College is felkerült a legveszélyesebb egyetemek és főiskolák listájára, amelyet a 2005 és 2009 közötti FBI-adatok alapján állított össze a Business Insider.
Sorozatunkban egy-egy apró részletet mutatunk meg a legnagyobb és legismertebb magyarországi egyetemek és főiskolák épületeiből - felismeritek azt a helyet, ahova nap mint nap bejártok? Megfejtés a következő részben - ha tudod a választ, írd meg kommentben!
Harvey Mudd College, Massachusetts Institute of Technology, Franklin W. Olin College of Engineering, Harvard College és a Princeton - a Princeton Review összesítése alapján ezekben a felsőoktatási intézményekben a legnehezebb megszerezni a diplomát.
Több mint száz politikus volt kénytelen az elmúlt években lemondani kormány- és parlamenti tisztségéről, mert kiderült, hogy hamis diplomát vásároltak. A kínos helyzetbe került politikusok között volt belügyminiszter, ellenzéki és kormánypárti képviselő is. Oktatási miniszter - eddig - még nem bukott le.
Tovább élesedik a verseny a romániai egyetemek között: az oktatási tárca elképzelése szerint csak tizenkét egyetem indíthat doktori képzéseket.
A "csodagyerek", Andrew Alexis Almazán Anaya augusztus 18-án teszi le a záróvizsgát pszichológia szakon a mexikóvárosi Del Valle egyetemen.
Több mint 13 ezer dollárt, vagyis 2,5 millió forintnak megfelelő összeget fizetnek az elsőéves hallgatók egy-egy szobáért az Egyesült Államok legdrágább egyetemi-főiskolai kollégiumaiban.
A felsőoktatási törvény legújabb koncepciója az eddigieknél szigorúbb kritériumokat szab az intézmények alapítására és működtetésére, megkülönböztet tudományegyetemet, egyetemet és főiskolát, és célul tűzi ki, hogy 2020-ra az államilag támogatott képzésben részt vevők legalább 20 százaléka 1-3 hónapos külföldi ösztöndíjas képzésben részesüljön.
Az egyetemek kormány alá rendelése, a felsőoktatási autonómia megszűnése, 36 milliárd forint kivonása, az államilag finanszírozott hallgatói létszám csökkentése - egyebek között ezeket tartalmazza a felsőoktatási koncepció legújabb tervezete, amelyet szerdai számában ismertet a Népszabadság. A dokumentumban nem szerepel az önálló Károly Róbert Főiskola és a Szolnoki Főiskola.
Érettségi nélkül elvégezhetnek több főiskolai kurzust azok a marylandi diákok, akik részt vesznek az Academy of Health Sciences nevű programban – a kilencedik évfolyamos tanulók négy éven keresztül a főiskolai campuson tanulhatnak.
Eddig sem volt olcsó, egy év múlva pedig még többe kerül majd a diploma Nagy-Britanniában: egyes felsőoktatási intézményekben a tandíj az évi 9000 fontot is elérheti. A legtöbb hallgató diákhitelből fedezi majd a tanulás költségeit, így sokan 50 ezer font adóssággal kezdenek neki az álláskeresésnek.
A műszaki és a természettudományos képzésre jelentkezők számának emelkedése érdekében a készülő felső- és közoktatási törvényt úgy alakítják ki, hogy ezek a képzések keresettebbek legyenek - mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár az InfoRádióban.
Átlagosan több mint 130 ezer dollárt, vagyis 24 millió forintot keresnek évente a Princeton volt hallgatói tíz-tizenkét év munkaviszony után – derül ki a Huffington Post friss összeállításából. Úgy tűnik, az amerikai elitintézmények egykori diákjainak még most sincs problémájuk az álláskereséssel. Milyen fizetésre számíthatnak azok, akik ezeken az egyetemeken tanulnak?
Kihirdették a 2011-es ponthatárokat - eldőlt, hogy ki hol kezdheti meg a következő tanévet. A College Candy összegyűjtötte, milyen "tanácsokat" nem szabad megfogadni elsőéves hallgatókként.
John Dewey, Martin Heidegger és John Nash – három egykori egyetemi oktató, aki sutba vágta a tanár-hallgató kapcsolat alapvető szabályait, és szerelmi viszonyt kezdett egyik tanítványával. Legendás tanár-diák szerelmek.
Körülbelül harmincmillió forintot költ egy átlagos család egy gyerek taníttatására az óvodától az államvizsgáig – ebbe az összegbe nemcsak a tankönyvek, tanszerek és különórák, hanem az étkezés, a ruházkodás és a tartós fogyasztási cikkek árát is beleszámolták.
Több mint húsz romániai képviselő volt kénytelen bevallani, hogy mandátuma megszerzésekor nem rendelkezett felsőfokú végzettséggel – egy részük negyven-ötvenévesen szerzett diplomát. Ráadásul tanulmányaikhoz nem mindenki választott elismert, magas oktatási színvonaláról híres egyetemet.
Az Egyesült Államokban évtizedek óta bevett szokás, hogy az egykori hallgatók minden évben kisebb-nagyobb összegekkel támogatják egykori egyetemüket. Bár az olykor egy-kétmillió dolláros adománynak a magyar intézmények is örülnének, itthon erre – úgy tűnik – még várni kell.
A Mádl Ferenc Kör szerint a széles körű műveltséget és a természettudományi alaptudást biztosító, széles skálájú, de egyszintű érettségit kell bevezetni, valamint igényes szakmunkásképzést nyújtani azoknak, akik így tudnak reálisan boldogulni.
Majdnem hetvenen vettek részt a dél-koreai Sahmyook egyetem kísérletében, amelynek az volt a célja, hogy elgondolkodtassa az egyetemistákat az életről és a halálról.