Felsőoktatás Eduline

Legendák az egyetemeken: amiről a kampusz mesél

Elolvasom

A közösségek általános sajátossága, hogy megtermelik a saját folklórjukat – nincs ez másképp az egyetemeken sem. Az iskolák épületeivel, szobraival, tanáraival és a vizsgázással kapcsolatban keringő mondák és babonák sajátos funkciókat töltenek be az intézményekben.

Felsőoktatás Eduline

Magyar Bálint véleménye Orbán pszichéjéről

Elolvasom

"Nagy baj egy országra nézve, ha első számú vezetője pszichésen, lelkében olyan típusú ember, aki képtelen elviselni, hogy bárki más rajta kívül vagy az ő támogatóin kívül érdemlegeset, pozitívat tud csinálni" - reagált Magyar Bálint volt oktatási miniszter a Magyar Nemzet állításaira a Klubrádióban, miszerint a felsőoktatási ppp-szerződések eladósították az országot, ezért a volt tárcavezetőt is felelősség terheli.

Felsőoktatás Eduline

Újabb névváltoztatások várnak az egyetemekre?

Elolvasom

Míg nem is olyan régen bárki beadhatta a jelentkezését a Budapesti Műszaki Főiskolára, a pécsi Janus Pannonius Egyetemre vagy a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskolára, ma már hiába keresnénk ezeket az intézményeket a felvételi tájékoztatókban.

Felsőoktatás Eduline

Beszigorítottak az orvosi egyetemek: 26 körös interjú nélkül senki nem kerülhet be

Elolvasom

Az orvosi egyetemek általában nem sokat tesznek az alkalmatlan jelentkezők kiszűrésére, ám ez a helyzet változóban van. A Virginiai Tech Carilion Orvostudományi Egyetem és Kutatóintézet (VTC) - az Egyesült Államok legújabb, 2010-ben átadott orvosi egyeteme - élen jár ebben. Vezetői nem érik be a vizsgaeredményekkel, a tesztekkel és az egyórás felvételi vizsgával. Az intézmény több rövid interjúra kötelezte a felvételizőket, hogy kiderítse: rendelkeznek-e az egészségügyi intézmények működtetéséhez szükséges szociális és kommunikációs képességekkel.

Felsőoktatás Eduline

A legveszélyesebb egyetemek listája

Elolvasom

Több elitintézmény, többek között a Duke és az Amherst College is felkerült a legveszélyesebb egyetemek és főiskolák listájára, amelyet a 2005 és 2009 közötti FBI-adatok alapján állított össze a Business Insider.

Felsőoktatás Eduline

Politikusok hamis diplomával: magyarázkodniuk kell

Elolvasom

Több mint száz politikus volt kénytelen az elmúlt években lemondani kormány- és parlamenti tisztségéről, mert kiderült, hogy hamis diplomát vásároltak. A kínos helyzetbe került politikusok között volt belügyminiszter, ellenzéki és kormánypárti képviselő is. Oktatási miniszter - eddig - még nem bukott le.

Felsőoktatás Eduline

Nagy változások jönnek: a kormány dönt a bezárásokról, hosszabb lesz a tanárképzés

Elolvasom

A felsőoktatási törvény legújabb koncepciója az eddigieknél szigorúbb kritériumokat szab az intézmények alapítására és működtetésére, megkülönböztet tudományegyetemet, egyetemet és főiskolát, és célul tűzi ki, hogy 2020-ra az államilag támogatott képzésben részt vevők legalább 20 százaléka 1-3 hónapos külföldi ösztöndíjas képzésben részesüljön.

Felsőoktatás Eduline

Újabb drasztikus váltás: mi lesz a szolnoki és a gyöngyösi főiskola sorsa?

Elolvasom

Az egyetemek kormány alá rendelése, a felsőoktatási autonómia megszűnése, 36 milliárd forint kivonása, az államilag finanszírozott hallgatói létszám csökkentése - egyebek között ezeket tartalmazza a felsőoktatási koncepció legújabb tervezete, amelyet szerdai számában ismertet a Népszabadság. A dokumentumban nem szerepel az önálló Károly Róbert Főiskola és a Szolnoki Főiskola.

Közoktatás Eduline

Érettségi nélkül a felsőoktatásban

Elolvasom

Érettségi nélkül elvégezhetnek több főiskolai kurzust azok a marylandi diákok, akik részt vesznek az Academy of Health Sciences nevű programban – a kilencedik évfolyamos tanulók négy éven keresztül a főiskolai campuson tanulhatnak.

Felsőoktatás Eduline

Nem Budapest lesz a felsőoktatás központja?

Elolvasom

A műszaki és a természettudományos képzésre jelentkezők számának emelkedése érdekében a készülő felső- és közoktatási törvényt úgy alakítják ki, hogy ezek a képzések keresettebbek legyenek - mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár az InfoRádióban.

Felsőoktatás Eduline

Öt egyetem, ahol mindenki jól fizető állást talál

Elolvasom

Átlagosan több mint 130 ezer dollárt, vagyis 24 millió forintot keresnek évente a Princeton volt hallgatói tíz-tizenkét év munkaviszony után – derül ki a Huffington Post friss összeállításából. Úgy tűnik, az amerikai elitintézmények egykori diákjainak még most sincs problémájuk az álláskereséssel. Milyen fizetésre számíthatnak azok, akik ezeken az egyetemeken tanulnak?

1
67 68 69 70 71
85