Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legtöbb helyen augusztus elejéig várják az egyetemek a kollégiumaikba való jelentkezést. Utánanéztünk, hogyan alakulnak a kollégiumi árak a 2023/24-es tanévben.
A tengerentúlon elég komoly watchdog-szereppel működnek egyetemi újságok, így nem most fordul elő először, hogy következménye van annak, amit a diákújságírók megírnak.
A Budapesti Gazdasági Egyetemre bejutni nem volt annyira nehéz, mint mondjuk a Corvinusra: legnépszerűbb szakokra ha valaki önköltségen akart bejutni, megtehette már 330 pont körül
Ahogy az érettségik idején, úgy a felvételi pontszámok kihirdetésekor is érdemes velünk tartanotok. Egész délután és este érkezünk a legújabb hírekkel, pontszámokkal, tippekkel és korábbi összefoglaló anyagainkkal, de élőben tudósítunk a Budapest Parkban megrendezett Pont Ott Partiról is.
A legnépszerűbb alapképzéses szakok közül a legtöbb helyen már tavaly is jócskán 400 felett húzták meg a ponthatárokat, de jó pár hely van, ahol még a 450 pont sem elég. Összeszedtük, hogy hol voltak a legmagasabb ösztöndíjas ponthatárok 2022-ben és mutatjuk azt is, hogy alakultak a pontok az öt legnépszerűbb szakon.
Se az első, se a második helyre nem került be az Eötvös Loránd Tudományegyetem a HVG Diploma oktatói kiválósági listáján, de a 2023-as lista ezen kívül is tartogat meglepetéseket. Mutatjuk, hogyan rangsorolta idén a HVG a felsőoktatási intézményeket azok oktatói szerint.
A hagyomány eredetét a tengerentúlon, olyan helyen kell keresni, ahol még volt is konkrét szerepe a sapkáknak, nem csak beszereztek egyet a diplomaosztó előtt.
2021-ben indította el közös programját az ingatlan.com, az ELTE és a Budapesti Corvinus Egyetem, amiben megfizethető lakhatással szeretnék támogatni a két egyetem hallgatóit Budapesten. A program a 2023-as őszi félévben is újra igénybe vehető.
Nemsokára kiderül, idén hány felvételizőnek sikerült bejutnia a kiszemelt képzésére. De amíg várjuk a ponthatárok kihirdetését, összegyűjtöttük nektek, hogy 2022-ben melyik szakokra vették fel a legtöbb jelentkezőt.
Az alapképzésre jelentkezők száma idén nagyot nőtt, ugyanis elérte a 100 ezer főt, a tavalyi 74 ezerrel szemben. De a mesterképzések is népszerűbbek lettek, 3000-rel többen kívánják megszerezni a második diplomájukat 2022-höz képest.
Idén összesen 36313-an jelentkeztek gazdasági képzésekre. A listavezető idén is a Gazdálkodási és menedzsment alapszak, ami nem csak a saját területi ranglistáján, de az összes alapképzésben is ismét első.
Uralják a gazdaságtudományi karok az idei felsőoktatási felvételi legnépszerűbb egyetemi karának tízes listáját. Mutatjuk, hogyan alakul az idei sorrend.
Több mint 126 ezren jelentkeztek idén a felsőoktatásba, jóval többen, mint az elmúlt években. Továbbra is letaszíthatatlan a trónjáról az Eötvös Loránd Tudományegyetem, ahová összesen 31 781 diák jelentkezett, első helyen 17 829-en, de több ezren jelöltek meg vidéki egyetemeket is. A legnépszerűbb a Debreceni Egyetem, amit a Szegedi Tudományegyetem követ, a lista negyedik helyén pedig a Budapesti Gazdasági Egyetem szerepel, ami az egyik legnépszerűbb intézmény a gazdasági képzésekre jelentkező diákok körében.
Az egyetemi óra célja a fiatal generáció tudatosabb szexualitásra való nevelése, az óra tematikája pedig - bármennyire is meglepő - nem tartalmazza ilyen témájú felvételek megtekintését.
Az angol nyelvű képzéseket biztosító Modul Egyetemet még 2007-ben turizmussal foglalkozó magánegyetemként alapították, de programjaik az évek során folyamatosan bővültek.
A mesterséges intelligencia segítségével kapott először jeles osztályzatot a Cardiffi Egyetem egyik hallgatója, de nem ő lehet az egyetlen, aki ChatGPT segítségével ír beadandókat.
Az első héten még csak más néven mutatkozott be, a másodikon már sminkben, utána pedig női ruhában ment egyetemre. Hosszú évek őrlődésének vetett véget, amikor Alíz végre Alízként kezdett élni, ez viszont a doktori képzését is érintette, ráadásul egy egyházi egyetemen.