Egyelőre nem tudni, ki tartja meg az őszi szemeszterben induló órákat a kommunikáció szakosoknak.
A Budapesti Metropolitan Egyetemen miután Kovács Attila dékán többeket elbocsátott, további tíz oktató is úgy döntött, hogy távozik az intézményből - írja a Media1.
A METU Újságírás Központjának egyes munkatársai, akik Kovács Attilának írt tiltakozó és információkérő levelük, valamint a hallgatók petíciójának eredménytelensége miatt, hétfőn újabb levelet írtak a dékánnak, amelyben arról tájékoztatták, hogy a továbbiakban nem látják garantálva az egyetemi oktatói autonómiát, és veszélyben látják a szakmaiságot, ezért távoznak a magánegyetemről.
A levelet Élő Anita, Ihász Ingrid, Marosi Gergely, Martin József, Pach Ferenc, Szabó Krisztián, valamint Szalay Dániel írta alá. Neizer Anita, Jolsvai András és Réti Pál pedig már a hétfői távozások előtt bejelentették, hogy nem tartanak többé órát a Budapesti Metropolitan Egyetemen. A távozó oktatók levelére Kovács Attila néhány órával később azt válaszolta: sajnálja, de elfogadja a döntésüket.
Nemcsak a METU-n kerültek nehéz helyzetbe a kommunikcáió szakos hallgatók, hanem az Eötvös Loránd Tudományegyetemen is.
"Sajnos időközben a hallgatói létszám túlnőtt az oktatói létszámon. Tíz hallgatónál többel egyszerűen nem lehet felelősségteljesen konzultálni. Így viszont kb. 20 hallgató maradt, akinek nem jutott konzulens"– olvasható az ELTE kommunikáció- és médiatudomány szakos hallgatóinak kiküldött levélben.
A tanszékvezető hozzátette, jelezték a kari vezetés felé a problémát, amelynek a megoldása folyamatban van.