Felsőoktatás Eduline

Újabb változás jön a felsőoktatásban: központosítják a vidéki agrárkarokat

Elolvasom

Nem állt le a felsőoktatás átalakítása: a kormány szeretne létrehozni egy új agrártudományi egyetemet. Ennek központja Budapesten lenne, és ehhez csatolnák a keszthelyi, a kaposvári, a kecskeméti, a nyíregyházi és a gyöngyösi agrárkarokat. Ehhez az amúgy jól működő, veszprémi központú Pannon Egyetemről leválasztanák a keszthelyi Georgikon Kart, ami miatt Veszprém is nagy bajba kerülhet - írja az Index.

Felsőoktatás Eduline

Több tízezer forintos kiadással kell számolnotok: ennyit kérnek az albérletekért az egyetemi városokban

Elolvasom

Előző cikkünkben megmutattuk, mire számíthatnak a hallgatók lakásfronton az elérhető, mégis frekventált kerületekben. Most azt nézzük meg, mi vár azokra, akik vidéki egyetemi városokban vennének ki albérletet. Jó hír, hogy budapesti társaiknál jóval olcsóbban találhatják meg az ideális lakást. A szegedi, a győri és a debreceni hirdetéseket nyálaztuk végig.

Felsőoktatás Nagy Barnabás

A legnagyobb csendben csatolt el szakokat a kormány: tovább hízik a közszolgálati egyetem

Elolvasom

Miközben a fél ország a Műegyetem gazdasági karának kiválásával foglalkozott, a kormány szép csendben újra kiváltságos helyzetbe hozta a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet (NKE). Ezúttal az egyik utolsó - és nem éppen erős lábakon álló - állami főiskola, a bajai Eötvös József Főiskola két intézetét csatolják az NKE-hez. A novemberi, nemzetbiztonsági okokkal magyarázott döntést persze nem verték nagydobra.

Felsőoktatás Unyatyinszki György

Csak ennyit kell tenni, ha külföldön szeretnétek továbbtanulni

Elolvasom

Magyar hallgatók tízezrei fordulnak meg külföldi egyetemeken, túlnyomó többségük ingyenes programokat, főként az Erasmust választva. A teljes képzésen lévők előtt Anglia kapui lassan bezárulnak, de még akadnak lehetőségek a magyaroknak. Például az ingyenes képzéseiről híres Dánia lehet az egyik következő célpont.

Felsőoktatás Eduline

Néhány évtizeden belül az összes egyetem megszűnik? Vagy mégsem?

Elolvasom

Van, aki szerint néhány évtizeden belül az összes megszűnik. Mások azt állítják, a legjobbak száz év múlva is működni fognak, a szakmai kapcsolatokért és a jól használható tudásért akkor is hajlandók lesznek fizetni az emberek. És persze olyan kutatók is akadnak, akik szerint minden marad a régiben. Milyen jövő vár az egyetemekre?

1
46 47 48 49 50
85