Hét dolog, ami miatt megéri egyetemistának lenni
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Az elsőévesek sok új infóval és
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Az elsőévesek sok új infóval és
Kilenc magyar egyetem került a kétezer legjobb felsőoktatási intézmény közé a Center for World University Rankings (CWUR) 2019/2020-as listáján – közölte a Szegedi Tudományegyetem.
Idén kezditek az egyetemet? Lassan jönnek a gólyatáborok, a beiratkozás és a tárgyfelvétel. Milyen hibákat követnek el a gólyák? Összeszedtünk párat, amit a friss egyetemisták többsége elkövet az első félévben.
Jelentkeztetek egyetemre, de szeptemberben mégsem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat? Lehet-e halasztani már az első félévben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A jelenlegi állás szerint 2020-tól nem lehet majd bekerülni egyetemre, főiskolára nyelvvizsga és emelt szintű érettségi nélkül. Kivéve felsőoktatási szakképzésre, az ilyen típusú szakokra ugyanis nem vonatkoznak az új szabályok. Most megnéztük, mennyire volt népszerű a felsőoktatási szakképzés az elmúlt években és melyik szakokra jelentkeztek a legtöbben.
Hamarosan lejár a felvételivel kapcsolatban indítható fellebbezési határidő.
Ha ősztől elköltöztök otthonról, akkor hamarosan fel kell készülnötök a független életre is. Lehet, hogy a valóság nem is olyan lesz, mint ahogy elképzelitek? Vannak olyan egyetemisták, akik tudnának erről többet mesélni.
A elsőéves egyetemisták nagy része a nyár fennmaradó részét lakáskereséssel, kollégiumi jelentkezéssel is tölti - ezentúl azonban van még néhány dolog, amit elintézhettek ebben az időszakban, ezzel is megkönnyítve a következő fél évet.
A friss, elsőéves egyetemisták mostanában ismerkednek meg a Neptunnal - de mire tudjátok még majd használni ezt az elektronikus rendszert?
Ha kollégiumban szeretnétek lakni szeptembertől, választhatjátok valamelyik egyetem, főiskola "hagyományos" kollégiumát, mehettek magánkollégiumba, vagy éppen szakkollégiumba is. De mit kell tudni ez utóbbiakról? Itt vannak a pontos részletek és szabályok.
Vennétek fel diákhitelt a következő félévre, de nem tudjátok, hogy melyiket érdemes, és hogy mi a különbség közöttük? Mutatjuk a Diákhitel1-re és Diákhitel2-re vonatkozó szabályokat.
Aki már volt kollégista, jól tudja, milyen szűkös helyen kell gazdálkodnia a mindennapokban. Most ajánlunk néhány olyan dolgot, amellyel könnyebben elférhettek és még nagyobb rendet is tarthattok magatok körül.
Megvannak az egyetemi, főiskolai beiratkozások részletei. Mutatjuk, hogy mikor kell beiratkozniuk a gólyáknak - ebben a cikkben néhány vidéki egyetem infóit találjátok meg.
Az elsőéves egyetemisták egy része mától már jelentkezhet kollégiumba, de milyen szempontok alapján lehet megkapni a férőhelyeket?
Már nyilvánosak az egyetemi, főiskolai beiratkozások időpontjai, helyszínei. Mutatjuk, hogy melyek azok a dokumentumok, amelyeket mindenképpen magatokkal kell vinnetek ahhoz, hogy sikeresen be tudjatok iratkozni.
Friss egyetemistaként máris albérletre vadásztok, hogy szeptembertől legyen hol laknotok? A különböző albérletkereső honlapok helyét mára átvették a Facebook-csoportok, napi szinten fordulnak meg új lakáskeresők és hirdetők. Mutatjuk, hogy melyek azok a csoportok, ahová érdemes lehet belépnetek.
A sikeres felvételi után a következő lépés (természetesen a gólyatáborok után) a beiratkozás. Mutatjuk, hogy az egyetemen mikor lesznek a beiratkozások - ebben a cikkben néhány fővárosi egyetem infóit találjátok meg.
Hány ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb - több ezer diákot vonzó - gazdasági képzésekre? Államilag támogatott helyet csak úgy lehetett szerezni, ha a felvételizők megugrották a korábban meghirdetett előzetes limitet - a véglegesek között aztán ettől lettek még magasabb ponthatárok is.
Felismeritek a mai egyetemeket, főiskolákat régi képekről? Lássuk, hányat találtok el.
Szombathelyen is lesz Pont Ott Parti, július 24-én (holnap) jönnek a 2019-es felvételi ponthatárai.