Munka és tanulás egyszerre: mennyit kereshetnek a duális képzésben tanulók?
Duális hallgatóként nem csak vállalati tapasztalatot szerezhettek, a partnerintézményektől fizetést is kaptok. Most kiderül, mennyi az annyi.
Duális hallgatóként nem csak vállalati tapasztalatot szerezhettek, a partnerintézményektől fizetést is kaptok. Most kiderül, mennyi az annyi.
Diákigazolvány-igénylés, tárgyfelvétel, beköltözés - ezek várnak rátok szeptemberben.
Ugye nektek is ismerősek az alábbi kellemetlen, vagy épp megmosolyogtató pillanatok?
Összeállítottátok az órarendeteket és ütközés van az óráitok között? Ne essetek kétségbe, mutatjuk a lehetőségeiteket!
Fontosnak tartják, hogy az egyetemi tanterv része legyen a környezetvédelemmel, a klímaváltozással és a fenntarthatósággal foglalkozó tantárgyak.
Összeszedtük, melyik intézmények mikor szervezik a beiratkozást.
Összegyűjtöttünk néhány helyzetet, amit minden egyetemista megtapasztal a tanévkezdés első heteiben.
A felsőoktatási szakképzéseket a korábbi években nem övezte túl nagy népszerűség, viszonylag kevés hallgató kezdte meg tanulmányait ebben a képzési formában. Idén azonban emelkedett a jelentkezők száma, több hallgatót fogadnak szeptembertől a négy féléves képzések.
A gimnáziumok nevelik ki a legtöbb egyetemistát, de vajon hányan kezdik el az egyetemet rögtön érettségi után? Mennyire jellemző a halasztás és mennyi az átlagéletkor az egyes szakok indulásakor? A friss kutatásból kiderül.
Ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, 2020-tól alapvető felvételi követelmény, hogy legyen legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredményetek. Mi a helyzet akkor, ha nem érettségiztetek emelt szinten? Vannak-e kiskapuk a jelentkezésben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Mély a szakadék a Mathias Corvinus Collegium külföldi vendégoktatóinak és a magyar egyetemi oktatók bérezése között. A probléma nem az, hogy a vendégoktatók keresnek túl sokat, inkább a magyar oktatók szeretnék ehhez az összeghez igazítani saját fizetésüket.
Természetesen a tanulás az első, de azért a kikapcsolódásra is hagyjatok időt az egyetem mellett. Mutatjuk, milyen programok és lehetőségek várnak titeket az egyetemeken.
Hol élnek, kikkel élnek és mennyire elégedettek a magyar egyetemisták? Ez mind kiderül egy friss nemzetközi kutatásból, a válaszok között pedig akad néhány igazán meglepő is.
Nincs esélyetek bekerülni kollégiumba, és az albérlet sem jöhet szóba? Ebben az esetben érdemes szétnéznetek a magánkollégiumok kínálata között; most mutatunk nektek néhányat.
Egyetemi hallgatóként rengeteg új, addig ismeretlen kifejezéssel és rövidítéssel fogtok találkozni. Ezekből szemezgettünk nektek, hogy a szeptemberi tanévkezdésre valamennyivel tisztában legyetek.
Nemsokára lezárul a pótfelvételi jelentkezés időszaka. Most kiderül, mikor kezdődik az egyetem, amennyiben a pótfelvételi eljárás után nyertek felvételt.
Az, hogy állami ösztöndíjas képzésben kezditek meg a tanulmányaitokat, nem jelenti azt, hogy ez képzésetek befejezéséig így marad. Mutatjuk, mit kell teljesítenetek, hogy ne soroljanak át titeket önköltséges formába!
Már csak néhány napotok maradt, hogy leadjátok jelentkezéseteket a pótfelvételire. Most újabb olvasói kérdésre válaszolunk a témával kapcsolatban.
Már csak pár napotok maradt, hogy jelentkezzetek a pótfelvételire. Most megmutatjuk, hogy működik a pontszámítás.
Ha azok gondolkodtok, hogy szeptembertől nem ültök vissza az egyetem padjaiba, esetleg egy új képzést kezdenétek, akkor érdemes azzal is megismerkednetek, milyen kötelezettségekre számíthattok.