1956-os forradalom: amikor a magyar diákok felrázták az országot
Zászlót lyukasztottak, szobrot döntöttek és elfoglalták a Magyar Rádió épületét: így tüntettek a diákok 1956. november 23-án.
Zászlót lyukasztottak, szobrot döntöttek és elfoglalták a Magyar Rádió épületét: így tüntettek a diákok 1956. november 23-án.
Délután fél 5-kor indult volna a rendezvény, de elmarad.
Az iskola előtt gyűltek össze a diákok, hogy a múlt héten leváltott igazgató miatt tüntessenek.
Az Egyetemi Tanárok Amerikai Társasága elítélte az újonnan bevezetett korlátozásokat.
A rektor állítása szerint a hallgatói tüntetések időszaka jelentős károkat okozott a családjának.
A diákok aggódnak, hogy az új törvényjavaslat miatt az állami egyetemeken szerezhető diploma értéke csökkenni fog, a minőségi felsőoktatás pedig csak az elit számára lesz elérhető.
A sztrájkoló csoport a Brown Egyetem eltávolodását követeli olyan vállalatoktól, amelyek hasznot húznak a Gázában történő izraeli katonai támadásokból.
A diákszervezet nyílt levélben válaszolt Rétvári Bencének, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkárának, aki állításuk szerint hazugsággal és külföldi befolyásoltsággal vádolta meg őket.
A demonstrálók a tanügyminisztérium bukaresti szákháza elé vonulva kérték, hogy tárgyalhassanak a miniszterrel.
Demonstráció a Karmelitánál, demonstráció a Fidesz-székháznál, a kettő között pedig az írásbeli érettségik. Ezek voltak 2023 májusának legfontosabb történései.
A magyar közoktatás napja alkalmából flashmobot szerveznek az elégedetlen diákok, hogy kifejezzék a jelenlegi oktatással kapcsolatos véleményüket.
Október 30-ig várják a szavazókat a 7IGEN-es népszavazáson, amelynek célja, hogy 200 ezer ember mondja el a véleményét az oktatásról. Összefoglaltuk, mi volt a szavazás előzménye.
Pankotai Lili a diáktüntetésekről és a TASZ-tól kapott díjáról beszélt az RTL Reggeliben.
A tanévvel együtt a tüntetések is elkezdődtek, a hivatalos események után a Karmelita felé vették az irányt a résztvevők, ahol a rendőrök ellenállásába ütköztek.
Két héttel a tanévkezdés után, szeptember 15-én 16:30-kor elkezdődött a tanév első nagy tüntetése a tanárok ügyében és a státusztörvény elleni közös fellépés érdekében. A résztvevők az Elvis Presley parkban gyülekeztek és onnan indultak tovább.
A miniszterelnököt arra kérték, jelenjen meg a szeptember 15-i diáktüntetésen és hallgassa meg a kéréseiket.
Az Egységes Diákfront elnökségi tagja is a vádlottak között van.
TikTok videóban segít a TASZ azoknak a diákoknak, akik ellen büntetőeljárás indult a tavaszi kordonbontás miatt.
Szeptember 15-én a Fridays for Future mozgalommal kiegészülve ismét nagyszabású tüntetésre készülnek a pedagógusok és a diákok.
Nem túlzás azt állítani, hogy az elmúlt években folyamatosan történt valami az oktatásügy háza táján. Az Orbán-kormány hatalomra kerülésével több fronton is elkezdte átalakítani a területet, ezek jellemzően valamilyen központosításba futottak végül ki. Összeszedtük a hazai oktatásügy néhány nagy port kavart mérföldkövét az elmúlt közel másfél évtizedből.