A diákok aggódnak, hogy az új törvényjavaslat miatt az állami egyetemeken szerezhető diploma értéke csökkenni fog, a minőségi felsőoktatás pedig csak az elit számára lesz elérhető.
A görög parlament jóváhagyta azt az új törvényjavaslatot, ami lehetővé teszi a külföldi magánegyetemek számára, hogy helyi egységeket nyissanak az országban – írta meg a Portfólió.
A kormány korábban már engedélyezte a fizetős alapítványi egyetemek létrehozását Görögországban, most azonban az ott megszerezhető diplomát is egyenértékűvé tette az állami egyetemekével. További céljaik között pedig az szerepel, hogy a külföldi felsőoktatási intézmények saját alintézményeket nyissanak az országban.
A változások ellen a diákok mellett a tanárok, a civil szervezetek és pártok már hetek óta tüntetnek, félve attól, hogy a jövőben ezzel ellehetetlenítik az átlagdiákokat a felsőoktatástól, ami majd csak az elit számára lesz hozzáférhető.
Kiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök elmondása szerint jelenleg több mint 40 ezer diák tanul külföldön, az új szabályozással pedig azt szeretnék elérni, hogy a jövőben ennek a száma csökkenjen. Szerinte a jogszabály emelni fogja az ország felsőoktatásának versenyképességét.