Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mindenki ismeri az angol királyi családot, egymás után jelennek meg a könyvek és sorozatok róluk, és az újságok is sokat foglalkoznak velük. Mai kvízünkkel tesztelhetitek, hogy ti mennyit tudtok az uralkodói családról.
Az amerikai Northern Michigan Egyetem egyik hallgatója meglépte azt, amiről eddig sokan csak álmodtak: megúszta a beadandó megírását, mesterséges intelligenciával íratta meg.
Azok a hatodikosok, akik idén jelentkeznek valamelyik kisgimnáziumba, már ismerik ezeket a feladatokat - szombat délelőtt mindegyiket meg kellett oldaniuk. De vajon ti hibátlanul végigmennétek-e a kérdéseken?
Tíz matekpéldát kellett megoldaniuk 45 perc alatt azoknak a nyolcadikosoknak, akik jelentkeztek a központi írásbeli felvételire. Többségük nem volt elégedett a teszttel, sokan túl nehéznek tartották. De mit kezdtek volna ezekkel a feladatokkal azok a felnőttek, akik tíz, húsz éve vagy még régebben matekoztak utoljára?
A Legyen Ön is milliomos! az egyik legnépszerűbb televíziós vetélkedő. Magyarországon 2006-ban nyerte el az első játékos a 40 milliós főnyereményt, ekkor már hat éve futott a kvízműsor. A műsorból válogattunk kérdéseket. Meddig jutnátok?
Január 1-jétől a megyék neve (ismét) vármegyékre változott, úgyhogy összeállítottunk egy rendhagyó földrajz-, történelem- és műveltségi tesztet, amelyből kiderül, mennyit tudtok a magyar közigazgatás régi-új egységeiről.
Öt-öt fogalmat és magyarázatot hoztunk, a feladat egyértelmű: össze kell párosítani őket. Annyit segítünk, elég a kilencedikes anyagot átnézni a válaszokért.
A németországi Regensburgi Egyetem és az amerikai Brown Egyetem idegtudósaiból álló csapata megválaszolhatta a kérdést: mi is teszi a fiatalok agyát oly hatékonnyá.