Szabad oktatásért és szabad kultúráért tüntetnek ma
Az este folyamán többen is felszólalnak majd az SZFE Vas utcai épülete előtt tartott megmozduláson.
Az este folyamán többen is felszólalnak majd az SZFE Vas utcai épülete előtt tartott megmozduláson.
Az esemény Facebook-oldalán eddig közel kétezren jelezték, hogy ott lesznek.
Most jött a hír, hogy a Magyar Rektori Konferencia és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) egyeztetést kezdeményezett a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) helyzetéről.
Ugyanis már több mint ezer zenész írta alá a nyilatkozatot, amiben a Színház- és Filmművészeti Egyetemmel történtek ellen tiltakoznak. Időközben pedig a Corvinus diákjai is csatlakoztak.
Bár korábban már körbekérdeztük az egyetemeket azzal kapcsolatban, hogy milyen formában tervezik indítani a tanévet, a napokban olvasható járványügyi statisztikákat figyelembe véve újra felmerült bennünk a kérdés: vajon mindenhol lesz személyes oktatás? Most ismét felkerestük a felsőoktatási intézményeket. Eddig a lentiekben olvasható válaszokat kaptuk, de amint újabb válasz érkezik, cikkünket frissítjük.
Erre ötezer emberre lenne szükség vasárnap délutánra.
A tüntetések ellenére a tervek szerint indulhat a félév a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, Vidnyánszky hajlandó lenne tárgyalni a diákokkal. Újabb egyetemeken találtak koronavírus-fertőzötteket és van olyan iskola, ahol visszavonásig digitális tanrendre álltak át. Mindemellett kilenc egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) 2021-es rangsorába. Összeszedtük a nap legfontosabb híreit.
Egyre többen állnak a Színház- és Filmművészeti Egyetem tiltakozása mellé. Írók, színházak és egyetemek is szolidaritásukat fejezték ki a demonstráló hallgatók mellett. Összeszedtük, eddig kik álltak az egyetem mellé.
Hétfő óta az intézményt elfoglaló hallgatók az egyetemen hosszú állóháborúra rendezkedtek be. Képgaléria a mindennapjaikról.
Ez az a pillanat, amikor nem hallgathatunk tovább, és az utcán kell megmutatnunk, hiszünk a szabad oktatásban és a szabad kultúrában - írják a szervezők.
Egyetértés van a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) lemondott vezetése és az intézményt fenntartó Színház- és Filmművészetért Alapítvány kuratóriuma között abban, hogy az oktatásnak hétfőn el kell indulnia - jelentette ki Vidnyánszky Attila.
Bár még blokád alatt van a Színház- és Filmművészeti Egyetem épülete, az őszi félév hamarosan elindul. Az egyetemet kérdeztük, mi lesz az órákkal.
A Magyar Képzőművészeti Egyetem Hallgatói Önkormányzata piros-fehér szalagokkal vette körbe az egyetem bejáratát, hogy szolidaritásukat fejezzék ki az SZFE diákjaival és tanáraival.
Ma sem telt eseménytelenül a nap oktatási szempontból. A Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói továbbra is az intézmény előtt demonstrálnak, újabb koronavírus-gyanús esetek miatt zártak be óvodák és iskolák, illetve kiderült hány suliban vannak iskolaőrök. Összeszedtük, mit érdemes tudni szeptember 2-án.
Az egyetem nemrég lemondott vezetése bejelentette, az álláspontok továbbra sem kerültek közelebb egymáshoz az oktatók és az alapítvány között.
Tegnap már elmondták a követeléseiket a hallgatók, ma újabb bejelentést tettek.
Az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézete is kiáll a tiltakozó diákok mellett. Parti Nagy Lajos kezdeményezésére pedig több mint 160 író csatlakozott a tüntetéshez, illetve Alföldi Róbert nyílt levelet írt az egyik kurátornak, a színházi előadások végén pedig a közönség állva tapsolt a diákoknak.
Többek között a címben leírt sor is elhangzik NoÁr új dalában, amit a Színház- és Filmművészeti Egyetem körüli történésekről írt.
A diákok ígéretük szerint addig nem mennek haza, amíg nem teljesítik követeléseiket. A másik oldal azonban eddig nem sok hajlandóságot mutatott a helyzet tisztázására. Indul a második nap a blokádok mögött.
Tizenhárom pontban foglalta össze a Színház- és Filmművészeti Egyetem a követeléseit, az egyetem jelenlegi kuratóriuma szerint hibát követtek el a felmondott vezetők.