Ezek voltak a középszintű történelemérettségi esszétémái az elmúlt négy évben
Összeszedtük, hogy milyen témákból kellett rövid és hosszú esszéket írni az elmúlt években a középszintű töriérettségin.
Erre ötezer emberre lenne szükség vasárnap délutánra.
Vasárnap délutánra élőláncot szerveznek a Színház és Filmművészeti Egyetem hallgatói az egyetem és a Parlament közé – jelentették a diákok mai sajtótájékoztatójukon.
Készítettek egy úgynevezett Carta Universitatis-t, ami lényegében arról szól, hogyan képzelik el az egyetem jövőjéről szóló párbeszédet.
A megmozdulás során ezt akarják kézről kézre adva eljuttatni a Parlamentig vasárnap. Az élőlánc érinti majd az ELTE bölcsészkarát és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemet is. A színművészetisek szerint ötezer emberrel megvalósítható a kezdeményezésük. Az egyetem előtt péntek délután is tartanak egy tüntetést.
"Ez már nem csak az SZFE-ről szól" - gyűlnek a támogatók az egyetem mellett
Egyre többen állnak a Színház- és Filmművészeti Egyetem tiltakozása mellé. Írók, színházak és egyetemek is szolidaritásukat fejezték ki a demonstráló hallgatók mellett. Összeszedtük, eddig kik álltak az egyetem mellé.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
Összeszedtük, hogy milyen témákból kellett rövid és hosszú esszéket írni az elmúlt években a középszintű töriérettségin.
Hrabóczki Dániel 'Gundalf' története a volt helyettes államtitkár szerint arról is szól, hogy az iskola még mindig egy olyan világra készít fel, ami már nem létezik. Odrobina László szerint az oktatás legnagyobb hibája, hogy nem tud kilépni a politikai ciklusok logikájából, miközben a diákok már régen más szabályok szerint gondolkodnak.
Terrorcselekmény elkövetésével való fenyegetés miatt emelt vádat a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség egy fiatalkorú fiú ellen, aki több tucat iskolának küldött robbantással fenyegető e-maileket.
A Gundalfként ismertté vált informatikus mindössze néhány mondatra lépett színpadra a Tisza Párt rendezvényén. Beszédében elsősorban a fiatalokat szólította meg, hangsúlyozva: „most van itt a cselekvés órája”, és minden segítség számít.
A lista élén főként művészeti és kreatív alapképzések állnak, ahol a pályakezdők bére sokszor még a bruttó 300 ezer forintot sem éri el – a jelentkezések számán ez azonban nem feltétlenül látszik meg.
Az MCC egyik kutatója is a nyilvánossághoz fordult, miután a munkahelyén olyan politikai elvárásokkal szembesült, amelyeket nem volt hajlandó teljesíteni.
A legokosabb fizikusok, matematikusok, biológusok az alacsony ösztöndíj miatt vagy külföldre mennek vagy pedig munkába állnak - írta Németh Hanna, a Hannamatek oldal készítője.