Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szeptembertől hosszabbak és drágábbak lesznek a munka mellett is végezhető tanfolyamok, nappali képzésben pedig kevesebben tanulhatnak majd állami támogatással. Összegyűjtöttük az OKJ-s képzéseket érintő legfontosabb változásokat.
Szeptembertől változnak az OKJ-s tanfolyamok óraszámai: összegyűjtöttük azokat a képzéseket, amelyekre érettségi nélkül is beiratkozhattok. Íme, a szakmák listája az új Országos Képzési Jegyzék szerinti óraszámokkal.
Szeptembertől drágábbak és hosszabbak lesznek az OKJ-s tanfolyamok. Megnéztük, hány órát kell majd tanulni 2012 legnépszerűbb szakképesítéseinek megszerzéséhez.
Meddig ingyenes az első szakképesítés nappali képzésen? Kell-e fizetni az esti és a levelező munkarendű oktatásért? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
A tiltakozások ellenére elfogadta a parlament a negyedik alaptörvény-módosítást, amely alkotmányba foglalja az állami ösztöndíjas hallgatók kötelező itthoni munkavállalását. A felsőoktatásba jelentkezők száma közben ismét csökkent: legfeljebb százezren felvételiznek idén. Szeptemberig még olcsóbban szerezhettek szakmát: összegyűjtöttük azokat az OKJ-s tanfolyamokat, amelyeket már pár tízezer forintért is elvégezhettek. Megnéztük azt is, milyen esélyeitek vannak a munkaerőpiacon jogászként.
Szeptember elsejétől hosszabbak és drágábbak lesznek a tanfolyamok az új Országos Képzési Jegyzék (OKJ) bevezetése miatt. Érdemes még most jelentkezni a képzésekre: összegyűjtöttük, milyen szakmát szerezhettek néhány tízezer forintért.
Szeptember 1-jén lép életbe az új Országos Képzési Jegyzék (OKJ), hosszabbak lesznek a heti egy-két napot igénybe vevő, munka mellett is végezhető tanfolyamok. Ha augusztus 31-ig jelentkeztek, még a régi óraszámok és árak mellett tanulhattok. Melyek voltak a legnépszerűbb képzések 2012-ben? Íme - a második féléves adatokkal kiegészített - lista.
Irodai, pénzügyi és idegenforgalmi OKJ-s tanfolyamokat már 50-100 ezer forintért is el lehet végezni, vannak azonban olyan képzések, amelyekért mélyebben a zsebbe kell nyúlni - igaz, ezek később jól jövedelmeznek. Íme, a legdrágább OKJ-s tanfolyamok.
Szeptembertől hosszabbak és drágábbak lesznek a most még pár hónap alatt elvégezhető OKJ-s tanfolyamok. Nem jelentkeztetek egyetemre, főiskolára? Érdemes kihasználni, hogy most még a régi áron tanulhattok. Milyen képzésekre jelentkeztek a legtöbben tavaly? Íme, a top 10-es lista.
Felére csökken a szakképesítések száma, januártól számos tanfolyamon többszörösére nő az óraszám, így a képzések ára is magasabb lesz – ilyen hatásai lesznek az új Országos Képzési Jegyzéknek, amely az eduline-nak nyilatkozó szakértők szerint itt-ott ellentmondásos és nehezen értelmezhető. A változtatásokkal az iskolarendszerű és a nem OKJ-s képzéseket indító intézmények járnak jól.
Százötven-háromszázezer forint - a legtöbb OKJ-s tanfolyamért idén ennyit kell fizetni. Akkor sincs semmi veszve, ha a tandíj most nem fér bele a családi költségvetésbe, több ingyenes lehetőség közül választhattok.
Egy OKJ-s tanfolyam jó alternatíva lehet, ha nem sikerül az egyetemi-főiskolai felvételi - az iskolarendszerű képzés hiszonkét éves korig ingyenes, a felsőfokú szakképzésért pedig többletpont is jár a felvételin. Íme, a legfontosabb tudnivalók az OKJ-s képzésekről.
Nincs veszve semmi, ha idén nem sikerül a felvételi - jövő nyárig beiratkozhatsz egy OKJ-s képzésre, tanulhatsz nyelvet, jelentkezhetsz önkéntesnek vagy szerezhetsz szakmai tapasztalatot. Feltérképeztük a lehetőségeket.
Aki nem vágyik a felsőoktatásba, vagy egyszerűen csak nem adatik meg neki hogy ilyen formában továbbtanuljon, annak a boldoguláshoz szakmát kell tanulnia. Igen ám, de hol, mit és mennyiért? A szakképzés szót sokan használjuk, mégis keveset tudunk róla. Megkísérlünk egy kis rendet tenni ebben a bonyolult rendszerben.
A továbbtanulási tendenciákat jellemzően három tényező határozza meg: a közoktatási rendszer, a felvételi eljárás változásai és a foglalkozások társadalmi presztízsének alakulása. Ami viszont szinte egyáltalán nem szól bele a felsőoktatási jelentkezések alakulásába az – sokak számára valószínűleg meglepően – a szociális helyzet. Merthogy a leghátrányosabb helyzetben lévő gyerekek az általános iskolai padokból sem tudnak „kiszállni”, nemhogy eljutni az érettségiig.