Bezárta az iskolát a Klik, megszűnt a tanítás Niklán
Bezárta a Klik az iskolát Niklán, megszűnt a tanítás Berzsenyi falujában. Ezzel egy újabb somogyi kistelepülés veszíti el legfontosabb intézményét.
Bezárta a Klik az iskolát Niklán, megszűnt a tanítás Berzsenyi falujában. Ezzel egy újabb somogyi kistelepülés veszíti el legfontosabb intézményét.
Még mindig 8 milliárdos tartozása van a Kliknek, bár állítják, a személyi tartozásokat rendezték. A központ teljesítményét hamarosan mérlegre teszik és a kormány még ősszel eldönti, hogyan tovább.
Bár a jogszabály szerint az iskolák nem szedhetnének pénzt a szülőktől, mégis arra kényszerülnek, hogy még a fénymásolópapírt is tőlük kérjék be. De ez csak egy dolog a hosszú listán.
Majdnem háromezer pedagógus állása kerülhet veszélybe, ha iskolaközpontokba tömörítik a felső tagozatosokat - állítja a Pedagógusok Szakszervezete, amely a szakképzés átalakításával és a Nemzeti Pedagógus Kar etikai kódexével sem ért egyet.
Pesterzsébet egyik általános iskolájában tanít az a tanárnő, aki a Facebookon üzenget a szülőknek. Ezzel még nem is lenne semmi baj, ha nem két Hitler-kép között tenné mindezt.
Hiába kérdezgetik a Kliket, hány tanárnak csúszik a fizetése, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ nem hajlandó reagálni. Az biztos, hogy tízmilliárdos tartozásuk van.
A köznevelési államtitkár szerint a kilenc évfolyamos iskola az egyik lehetséges jó válasz a köznevelés tartalmi megerősítésére, s ennek társadalmi vitája a szakmai egyeztetések után a közeljövőben elindulhat.
Volt, hogy a nyáron beadott kérelmekre csak a következő év áprilisában reagált a Klik és még a krétáért is könyörögni kell – ilyen visszásságokról számolt be az ország egyik legjobb iskolájaként számon tartott Fazekas gimi igazgatónője.
Közel tízmilliárd forint adósságot görget maga előtt a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, de a kormány arra törekszik, hogy a tartozásokat augusztus végére „kisöpörjék”.
Az első három évfolyam diákjai ingyen kapják a tankönyveket, amelyek már az iskolák 75 százalékába meg is érkeztek.
A Kliknek nem csak a közüzemi számlák rendezésével vannak gondjai, de a tanároknak sem fizette még ki az érettségi és szakmunkás-vizsgáztatás után járó bért.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) sokmilliós tartozása miatt megint az iskolák kerülnek szorult helyzetbe: több somogyi iskolában is elkezdték kikapcsolni a gázt – írta a sonline.hu.
Megszűntek a Kliktől az NGM fenntartásába átkerült szakiskolák vezetőinek megbízatásai, ez több száz iskolaigazgatót és helyettest érint. A szakképzési szakszervezetnek az elnök szerint nem szóltak, hogy ez készül. A minisztérium azt állítja: egyeztettek – írja az Index.
Ugyanolyan káosz jellemzi a szakképző iskolák fenntartóváltását, mint annak idején a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megalakulását. Se a tanárok, se a diákok, valójában senki sem tud semmit – írta a Népszabadság.
Bővülő forrásokkal számolhat jövőre a köznevelés és a felsőoktatás területe: előbbi költségvetési támogatása hétmilliárddal, utóbbié több mint hatmilliárd forinttal emelkedik - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere egy pénteki fővárosi háttérbeszélgetésen.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ adóssága miatt egyre többen kerülnek szorult helyzetbe, akad olyan tanár, aki május óta nem kap fizetést, és van olyan iskolabuszt vezető vállalkozó, akinek januárban utaltak utoljára.
Teljes az információhiány a szakképzési centrumok létrehozása körül annak ellenére, hogy szerdától 300 szakképző iskolát vesz át a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól (Klik) - írja a Magyar Nemzet keddi számában.
Több jogszabály is változik a köznevelésben július 1-jétől, például ekkor kerülnek a szakképző iskolák a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól (Klik) a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) fenntartásába.
Salgótarján önkormányzata szeptembertől nem vállalja az államosított, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) fenntartásában lévő iskolák működtetését, mert a kiadás túl nagy terhet jelent a város költségvetésének - a nógrádi megyeszékhely közgyűlése erről rendkívüli ülésen döntött csütörtökön.
Fokozatosan megszűnik a gimnáziumi képzés az ország több mint 80 iskolájában, az összes érintett intézmény vidéki. Ezeken a Nemzetgazdasági Minisztérium veszi át, a szakképzés lesz a meghatározó. 31 iskola ráadásul olyan térségben van, ahol nincs másik gimnázium.