Turizmus-vendéglátás szakot indított Székelyudvarhelyen a BGF
Magyar nyelvű turizmus-vendéglátás szakos közgazdász képzést indított a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) Székelyudvarhelyen.
Magyar nyelvű turizmus-vendéglátás szakos közgazdász képzést indított a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) Székelyudvarhelyen.
A vállalkozások közel 90 százaléka alkalmaz frissdiplomásokat - ez az eredménye annak a Népszabadság által szombaton ismertetett kutatásnak, amelyben a Budapesti Gazdasági Főiskola Diplomás Pályakövetési Rendszere keretében csaknem 200 vállalkozás részvételével végeztek.
Tízből négy elsőéves hallgató külföldön is szeretne tanulni, minden második gólya a hároméves alapképzés után mesterszakra is jelentkezne, a diploma megszerzése után jelentős részük multicégnél dolgozna – derül ki a Budapesti Gazdasági Főiskola diplomás pályakövetési vizsgálatából.
Tagjai közé választotta a Budapesti Gazdasági Főiskolát az Európai Egyetemek Szövetsége (EUA); Európa legjelentősebb felsőoktatási szervezete 47 ország több mint 850 intézményét tömöríti.
Felavatták a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) önállóvá vált gazdálkodási karát Zalaegerszegen, ahol szeptembertől új alapszakot indítanak.
A vállalatok 88 százaléka foglalkoztat frissdiplomást, a cégek 93 százaléka a végzettségének megfelelő munkakörbe veszi fel a fiatal szakembereket, akiktől elsősorban szakmai ismereteket és magabiztos nyelvtudást várnak el.
Minden második hallgató továbbtanulna az alapképzés elvégzése után, több mint negyedük akár külföldi kurzusokon is részt venne. Tízből heten a diploma megszerzése után is szakterületükön helyezkednének el, ugyanakkor a hallgatók kétharmada már a diploma megszerzése előtt, de legkésőbb három hónapon belül állást talált – derül ki a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) kutatásából.
A Budapesti Gazdasági Főiskola volt hallgatójának diplomamunkája nyerte "Az év pr-dolgozata 2010" címet: a beérkezett tizennégy pályaműből az első körben egy tizenhat főből álló zsűri választotta ki a szakmailag legértékesebb munkákat, majd egy második zsűri állította fel a döntősök közötti sorrendet.
Nemzetközi tanulmányok kihelyezett mesterszakot indít 2011 februárjában a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF).
Többszörösére nőtt a gazdasági képzésre jelentkezők száma az elmúlt években, a hallgatók összesen harminchárom egyetemi és főiskolai kar közül választhatnak. A Felvi rangsora alapján idén a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara kapta a legjobb minősítést. Ízelítő a HVG Diploma különszám tartalmából.
„Félévente közel kétszázezer forintomba kerül a főiskola, pedig annak idején államilag finanszírozott képzésre vettek fel. Mivel a szemináriumokat és az előadásokat angol nyelven tartják, minden egyes szemeszterben külön kell fizetni az idegen nyelvű oktatásért, ahogy a szakra járó többi százhatvan hallgatónak is” – írta nekünk a Budapesti Gazdasági Főiskola egyik – neve elhallgatását kérő – hallgatója. Van egy rossz hírünk neki: az intézmény ezt egy törvénymódosításnak köszönhetően teljesen jogszerűen megteheti, és - mint ahogy ezt a példa is mutatja - meg is teszi.
Városi strucclovaglásra és jelmezes struccparádéra is épített marketingstratégiájában az idei Országos Média Diákverseny győztes csapata, a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatóiból álló New waves.
A belső pénzügyi kontroll felmérő felsőfokú szakképzés egységes európai keretrendszerét dolgozta ki egy szakemberekből álló nemzetközi csoport a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) vezetésével. A projekt célja, hogy a szakmai képzésben résztvevők számára egy egységes európai, illetve multinacionális környezetben is jól hasznosítható szaktudás és képesítés váljon mind szélesebb körben elérhetővé.
Brit gazdaságtudományi doktori képzés válik mostantól elérhetővé az Anglia Ruskin University és a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) együttműködési megállapodásának köszönhetően Magyarországon is - közölte a főiskola
A tanácskozások hazai megrendezése a magyar felsőoktatásnak az európai oktatásban betöltött szerepét is kihangsúlyozza.
Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban már régóta jellemző, itthon viszont még kevésbé elterjedt a menedzserszemléletű településirányítás gyakorlata. Erre a problémára kíván gyógyírt nyújtani a Lokális Lendület elnevezésű településmarketing konferencia 2009. április 9-én a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) és a Helyi Obszervatórium szervezésében. Ezt szorgalmazza az Állami Számvevőszék és a BGF ősztől induló új, közpénz-menedzsment képzése is.
A bolognai rendszer bevezetésével határozott verseny indult meg az egyetemek és a főiskolák között a mesterképzésekért, illetve az MSc képzésre jelentkezőkért. A Budapesti Gazdasági Főiskola – a nemzetközi tapasztalatokat alapul véve – Mesterképzési Központot hoz létre, melynek feladata a mesterképzések központi szintű irányítása, koordinációja.
Pályázati forrásból és szakképzési hozzájárulásból felszerelt modern, a hallgatók és az oktatók magas színvonalú munkáját egyaránt segítő infokommunikációs technológiai termeket avattak fel a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Karának Zalaegerszegi Intézetében.
A BGF, a MICA és a cambridge-i székhelyű Anglia Ruskin University új mesterképzési programja a nemzetközi tudástranszfer egyik új ígéretes kezdeményezése, a tervek szerint a képzésben részvevő hallgatók fél-fél évet tölthetnek Magyarországon, Indiában és Angliában.