Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Owen Cooper élete első szerepében olyan alakítást nyújtott, hogy az egész világot lenyűgözte. 13 évesen választották ki Jamie Miller szerepére, és most 15 évesen már nem tud úgy elvegyülni az iskolájában, mint korábban.
A Kamaszok című négy részes minisorozat ritkaságnak számít a streaming szolgáltatók világában, mivel alig pár hét leforgása alatt olyan csúcstartó sorozatokat előzött meg a megtekintések számai alapján, mint a Stranger Things vagy a Bridgerton.
A sorozat központjában egy gyilkossággal vádolt tinédzser áll, aki a gyanú szerint többszörös késszúrással gyilkolt meg egy hasonló korú lányt az iskolájában. A történet a mögöttes motivációt, a nyomozást és az érintettek lelki fejlődését dolgozza fel és rávilágít arra, hogy a felnőttek alig tudnak valamit arról, hogy a gyerekek min is mennek keresztül a mindennapokban. Illetve, hogy az online világ milyen stresszt és sebeket képes ejteni, és milyen torz képet tud festeni a társadalomról.
A főszereplő fiú szerepére egy eddig a szakmában ismeretlen (sosem színészkedett előtte) gyereket választottak, Owen Coopert, aki az első meghallgatáson olyan alakítást nyújtott, hogy az író és rendező Jack Thorne, illetve a társíró és a fiú színészkollégája Stephen Graham, kérdés nélkül őt választotta – írta meg a DailyMail. Akkor Cooper még csak 13 éves volt.
A forgatás és a sorozat elkészítése csaknem két évet vett igénybe. Természetesen a fiú addig nem hagyta abba a tanulmányait, ilyenkor a forgatási helyszínen biztosították neki a megfelelő oktatást. Viszont a folyamat vége után, a bemutató végeztével, visszatért a normál kerékvágásba. Ám ez elmondása szerint nem volt mentes a „furcsaságoktól”.
Először a The New York Times-nak nyilatkozott erről, ahol elmesélte, hogy miután visszatért az iskolájába hirtelen rengeteg figyelmet kapott a fiatalabb gyerekektől. „A kedd utána már könnyebben ment, akkor már csak kicsit volt nagyobb a felhajtás, mint régen” – tette hozzá. A sorozatban az apját játszó színésszel – aki ugye Stephen Graham – együtt készítették az interjút, aki aztán ki is tért arra, hogy a fiú mit ért azon, hogy nagy felhajtás és furcsaságok.
„Semmi vészes nem történt – a szünetekben pár gyerek néha odajött hozzám aztán a nevemet kiabálva szaladtak tovább” – fejtette ki Cooper.
Nem mindig ilyen egyszerű
A gyerekszínészek élete nem egyszerű. Sokan közülük később kihátrálnak a szakmából, mivel nem tudják kezelni az ismertséggel járó következményeket. Hiszen az előtte ismert világ megszűnik létezni és már nem tudnak olyan hétköznapi dolgokat csinálni, mint előtte.
Így bár a hirtelen jött ismertség elsőre izgalmas, mindig egy kis aggodalomra ad okot, hogy a fiatal színészek miként tudják kezelni majd a hírnevet később.
A sorozat harmadik epizódjának egyik kulcsjelenete, amikor pszichológus beszélget a feltételezett gyilkossal
Többek között ezért is nyilatkozta nemrég a sorozat írója, hogy teljes mellszélességgel kiáll amellett a kezdeményezés mellett (Smartphone Free Childhood, SFC), hogy a gyerekek 14 éves korukig ne kaphassanak okostelefont. „Tudom, hogy nagy harcba fogok keveredni a saját gyerekemmel is, amikor elkezdi követelni tőlem a mobilt. De később tudni fogja, hogy az ő érdekében tettem” – mondta a The Guardian-nek.
Thorneon kívül rengeteg híresség, köztük Benedict Cumberbatch is támogatja az SFC kezdeményezését, összesen pedig több, mint 100 ezren írták már alá.