Orbán Viktor üzent: "Nem fogtok ennél jobb ajánlatot kapni egyetlen más országból sem"
A parlamenti választáson a szavazók igent mondtak arra is, amit az elmúlt tizenkét évben a szakképzésben elért a kormány - erről is beszélt Orbán Viktor a Szakma Sztár Fesztivál megnyitóján.
Mi történik, ha nem vesznek fel a kiválasztott középiskolába? Így fellebbezhettek
Ha megérkezett a középiskolai felvételi eredménye, de nem sikerült bekerülni a kiválasztott iskolába, a döntés ellen jogorvoslatot tehettek. Mutatjuk, hogyan.
30 ezer forintos CBA-utalvánnyal "fizetnék ki" a tanárokat az Erzsébet-táborokban?
30 ezer forint értékű CBA-utalvánnyal „fizetné ki” a nyári táborban dolgozó pedagógusokat az Erzsébet-táborokat közpénzből szervező magánalapítvány – írja oldalán a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Másfél év alatt 480-szor kellett akciózniuk az iskolaőröknek, háromszor bilincset is használtak
2020 szeptembere óta dolgoznak iskolaőrök oktatási intézményekben, azóta összesen 480 esetben kellett intézkedniük – írja a Népszava az Országos Rendőr-főkapitányságtól (ORFK) kapott adatok alapján.
Nem sikerült a középiskolai felvételi? Ezt a keresőt nézzétek meg, itt találjátok az üres férőhelyeket
Pénteken más több tucat középiskola közzétette a végleges felvételi jegyzéket, április 29-ig pedig az összes diák megtudja, hol tanulhat tovább. Aki egy helyre sem került be, a rendkívüli felvételin próbálkozhat újra.
Még mindig 8-9 kilós iskolatáskával nyomorítjuk meg a diákokat. Pedig más volt a terv
Több tízezer kilencedikes kapott „állami” notebookot az elmúlt hetekben, és az ígéretek szerint a következő négy évben még félmillióan fognak. A tankönyveknek szinte kivétel nélkül van digitális verziója, ráadásul a hónapokig tartó online oktatás miatt mind az iskolások, mint a tanárok gyakorlatot szereztek a különböző platformok használatában. Akkor miért ragaszkodunk még mindig a tankönyvekhez? Miért cipelnek még mindig hét-nyolc, sőt tíz-tizenkét kilós hátizsákot a diákok?
Ezek az ország legjobb középiskolái, egy hét múlva indul az érettségi: a hét hírei egy helyen
A héten kiderült, hogy nem tervez külön minisztériumot az alakuló kormány az oktatásnak, a Budapesti Corvinus Egyetem szenátusa megszavazta az egyetem átalakítását, egy hét múlva startol a 2022-es érettségi szezon és megmutattuk Magyarország legjobb száz középiskolájának listáját. Itt vannak a hét oktatási hírei.
Egy szegedi radnótis diák volt a legeredményesebb magyar a lányok matematika diákolimpiáján
Megvan a lány matekolimpia legeredményesebb magyar tagja, a szegedi Fülöp Csilla aranyérmes lett, a magyar csapat pedig ötödik helyen végzett.
Itt találjátok azt a tankönyvet és munkafüzetet, amellyel ukrán gyerekek kezdhetnek magyarul tanulni
Az Oktatási Hivatal oldaláról le lehet tölteni azt a tankönyvet és munkafüzetet, amelynek a segítségével az Ukrajnából menekült 10-11 évesek kezdhetnek magyarul tanulni.
Már most foglaljatok időpontot a kormányablakba, erre lesz szükségetek az új diákigazolványhoz
Több tízezer leendő általános és középiskolásnak kell diákigazolványt igényelnie, ehhez azonban az ún. NEK adatlapra is szükség lesz.
Megvannak a középiskolai felvételi eredményei, egyre több iskola teszi ki a felvettek névsorát
Április 22-ig az összes középiskola megkapja az Oktatási Hivataltól az „egyeztetett felvételi jegyzéket”, vagyis a hozzájuk bekerült diákok listáját. Több gimnázium és technikum már közzé is tette a névsort.
Ki fog tanítani? Látványos, de elkeserítő fotókkal akcióznak a tanárok
A kérdés, hogy ki fog tanítani öt vagy tíz év múlva, ha nincs utánpótlás az oktatásban - a képek magukért beszélnek.
"Iskola után dolgozom egy másik munkahelyen, és még így is reménytelenül kevés megtakarításom van"
Az Állami Számvevőszék szerint a pedagógusok több mint 80 százalékának van megtakarítása. A tapasztalatok nem ezt mutatják.
Fontos határidő jár le, ma még be lehet iratkozni az általános iskolákba
Április 22-én zárul az általános iskolai beiratkozás – akinek tanköteles korú gyereke van, és nem kapott engedélyt az Oktatási Hivataltól a plusz egy év óvodára, ma kell jelentkeznie az általános iskolában.
Mi történik, ha egy középiskolába sem kerültök be? Nincs gond, nemsokára indul a pótfelvételi
A következő napokban több tízezer negyedikes, hatodikos és nyolcadikos diák kapja meg a középiskolai felvételi eredményét. De mi a helyzet, ha valaki egy iskolába sem került be? Mutatjuk, milyen lehetőségek vannak ilyenkor.
Bejelentette Gulyás Gergely: önálló oktatási minisztérium biztosan nem lesz
Az alakuló kormányról Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a csütörtöki kormányinfón.
Jocó bácsi: ha nem megy a kompetenciamérés, újabb időpontokat kell meghirdetniük az iskoláknak
Szerda reggel elkezdődött a 2022-es kompetenciamérés, viszont a próbaüzem nem ment túl jól az elmúlt egy-két hétben, és – úgy tűnik – élesben sem működik sokkal jobban a rendszer.
Kiemelt beruházás lett a Lipótmezőre tervezett nemzetközi magániskola
A nemzetközi középiskola a tervek szerint 2023-ban nyithat meg.
Egészen új tesztfeladatokat kap több tízezer diák a napokban, most „vizsgázik” az új kompetenciamérés
Döcögve indult a 2022-es kompetenciamérés szerda reggel, többször akadozott az a felület, ahol a 10. évfolyamosoknak meg kellett (volna) oldaniuk a szövegértési, matematikai és természettudományi feladatokat. Nemcsak az online teszt, hanem a természettudományos feladatsor is újdonság, az elmúlt évtizedekben ugyanis nem szerveztek olyan országos, több tízezer diákot érintő mérést, amelynek az eredményeiből kiderült volna, értik-e, tudják-e a magyar iskolások, hogyan működik a mágnesesség, hogyan terjednek a betegségek vagy milyen tulajdonságai vannak a Holdnak.
Már több mint 4600-an tanulnak a kadétprogramban, most Szolnokon nyitottak "honvédkollégiumot"
Ősztől Szolnokon is lesz honvédkollégium – ezt jelentette be a Honvédelmi Minisztérium államtitkára. A kollégiumban a tanítási idő után honvédelmi foglalkozásokat tartanak majd.