Pankotai Lili: „Várjuk a jelöltek névsorát”
Pankotai Lili szerint a tanárok, a diákok, a szülők és az oktatási rendszer is megérdemli a méltó és szakmai alapokon nyugvó bánásmódot.
A diáklány a közösségi oldalán fejtette ki véleményét arról, hogy Magyar Péter fogadja a neki levelet író topgimnáziumok igazgatóit.
Korábban az Eduline-on is megírtuk, hogy tizenhét gimnázium igazgatója közös levélben kérte Magyar Pétert, hogy a köznevelés megújítása érdekében az oktatási miniszter jelölésekor támaszkodjon a szakmai szervezetek és az ágazat szereplőinek álláspontjára.
A levél aláíróinak értesülések szerint nem Rubovszky Rita személyével van kifogásuk, akit a Tisza Párt lehetséges oktatásiminiszter-jelöltjeként említenek. Az igazgatók hangsúlyozták: nem személyi kérdésről van szó, hanem arról, hogy a szakma bevonásával szülessen döntés.
Magyar Péter a Tisza Párt első frakcióülése után azt mondta: akár már kedden várja az igazgatókat, majd hozzátette, hogy örült volna, ha az utóbbi négy évben is ugyanilyen hangosak lettek volna ezek az igazgatók, de
spongyát rá, a mi célunk, ami minden magyar ember célja, hogy a lehető legerősebb legyen az oktatás.
Magyar Péter válaszára Pankotai Lili is reagált a közösségi oldalán, ahol úgy fogalmazott, hogy ő is örült volna, „ha négy éve Magyar Péter még nem a Fidesszel ünnepelte volna a kétharmados Fidesz-győzelmet, és akkor is ilyen hangos lett volna, amikor a hangos diákok és tanárok sorra kaptak irdatlan lejárató kampányt a propagandától, gumibotot, könnygázt és sorra rúgták ki őket – köztük engem is, akkori éppenhogy 18 éves diákként –, amiért hangosan egy jobb oktatási rendszerért próbáltunk küzdeni”.
De mivel Magyar Péter hajlandó egyeztetni az igazgatókkal: „spongyát rá” ;)
– jegyezte meg végül.
Pankotai Lili korábban azt is kérte Magyar Péterektől, hogy hozzák nyilvánosságra az oktatásiminiszter-jelöltek névsorát.
Frissítés 2026. 04. 22.: Magyar Péter tizenöt gimnázium igazgatójával egyeztetett, amit „szívmelengetőnek” nevezett, majd kiderült, hogy pontosan miről szólt a megbeszélés, ahol többek között azt is megerősítette, hogy az oktatási miniszternek vétójoga lesz minden kormánydöntésnél.
Pankotai Lili szerint a tanárok, a diákok, a szülők és az oktatási rendszer is megérdemli a méltó és szakmai alapokon nyugvó bánásmódot.
Milyen fenntartói rendszer képes biztosítani a magyar közoktatás fejlődését a következő húsz-harminc évben? Miért lenne érdemes újragondolni a tankerületi tanács intézményét és ebben hogyan vehetnének részt az önkormányzatok? Pukli István írása.
Azok a köznevelésben dolgozók, akik a státusztörvény miatt estek el a jubileumi jutalmuktól, már csak korlátozott ideig érvényesíthetik követelésüket bírósági úton. A Pedagógusok Szakszervezete arra figyelmeztet, hogy az elmaradt jubileumi jutalommal kapcsolatos igények 2027. január 1-jén elévülnek.
A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.
Elkezdődött a nyári szünet, ezzel együtt pedig az első komoly nyári hőhullám is megérkezett. A rendkívüli meleg miatt szombattól kedd éjfélig hőségriadó van érvényben, ami leginkább a kisgyerekek egészségét veszélyeztetheti.
Lemondott a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány kuratóriumi elnöki tisztségéről Orbán Balázs. A döntést az intézményt érintő alaptörvény- és törvénymódosítások körül kialakult helyzettel magyarázta.
Ugyanannyi érettségi szünetet kapjanak a technikumban érettségiző diákok, mint a gimnazisták, hogy az írásbeli és a szóbeli között ne kelljen szakmai órákra járniuk, és akár szakmai vizsga nélkül is kaphassanak érettségi bizonyítványt.
A benyújtott törvényjavaslat célja a tankerületi fenntartású intézmények szakmai önállóságának növelése, az igazgatók jogköreinek bővítése, illetve a pedagógusok és más köznevelésben dolgozók kollektív jogainak helyreállítása.