Ezekbe az iskolákba járnak a legjobb németesek: itt vannak az idei OKTV eredmények

Véget értek az idei Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntői. Mutatjuk, németből melyik iskolák diákjai teljesítettek a legjobban.

  • Székács Linda

Az angolhoz képest kevés, mindösze 996 diák indult idén az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen németből.

A diákok két kategóriában versenyezhettek. Az II. kategóriában azoknak az iskoláknak a diákjai, akik nyelvi előkészítős évfolyamra, német nemzetiségi vagy német-magyar két tanítási nyelvű képzésre járnak, míg az I. kategóriában mindenki más. Ugyanakkor az I. kategóriába tartozó iskolák versenyzői dönthettek úgy, hogy a II. kategóriában indulnak.

Mutatjuk, melyik iskolák diákjai kerültek be a döntőbe, zárójelben a diákok számával:

I. kategória

  • Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium (1)
  • Piarista Gimnázium és Kollégium, Vác (1)
  • Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, Kőszeg (3)
  • Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium (1)
  • Prohászka Ottokár Katolikus Gimnázium, Budakeszi (1)
  • Budapest I. Kerületi Toldy Ferenc Gimnázium (2)
  • Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium (2)
  • Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium (1)
  • Karinthy Frigyes Gimnázium, Budapest XVIII. kerület (1)
  • Keszthelyi Vajda János Gimnázium (1)
  • Óbudai Árpád Gimnázium (2)
  • Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok (2)
  • Révai Miklós Gimnázium és Kollégium, Győr (3)
  • Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium (1)
  • ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium (4)
  • Eötvös József Gimnázium és Kollégium, Tata (1)
  • Pápai Petőfi Sándor Gimnázium (1)
  • Tatai Református Gimnázium (1)
  • Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa (1)

II. kategória

  • Budapest XX. Kerületi Kossuth Lajos Gimnázium (1)
  • Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium, Pécs (5)
  • Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium, Budapest III. kerület (3)
  • Siófoki Perczel Mór Gimnázium és Kollégium (3)
  • Lovassy László Gimnázium, Veszprém (7)
  • Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium (1)
  • VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium (1)
  • Karinthy Frigyes Gimnázium, Budapest XVIII. kerület (1)
  • Lóczy Lajos Gimnázium, Balatonfüred (1)
  • Friedrich Schiller Gimnázium és Kollégium, Pilisvörösvár (3)
  • Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium (1)
  • Német Nemzetiségi Gimnázium és Kollégium, Budapest XX. kerület (1)
  • Vetési Albert Gimnázium, Veszprém (1)
  • Németh László Gimnázium, Általános Iskola, Hódmezővásárhely (1)
    Hozzászólások

    Hana György: „Méltóságot, tekintélyt kell adni az oktatásról szóló közbeszédnek”

    Az új kormány az elődökétől merőben eltérő kommunikációs stratégiával kezdte meg működését. Az egyes minisztériumok szintjére kiterjesztett hiperaktivitás érezhetően felszabadulást, optimizmust ébresztett és éltet. Különösen az olyan, korábban porig alázott ágazatban, mint az oktatás. Ám pontosan ez a lendület az, ami egy újabb megkerülhetetlen kihívást is előtérbe rántott: az érdemi társadalmi egyeztetés ígéretének beváltását, vagy más szóval „kényszerét”. Ennek, az amúgy pozitív stressznek a kezeléséhez igyekszem az alábbiakban szempontokat adni. Hana György humánökológus, közoktatási vezető véleménycikke.

    @eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

    Havi 150 ezer forintot is kaphatsz, ha egy évig a következő felvételire készülsz

    Ha idén nem sikerült bejutnod arra az egyetemre vagy szakra, amit kinéztél magadnak, vagy anyagi, családi okok miatt eddig nem tudtál továbbtanulni, még nincs minden veszve. A Budapesti Corvinus Egyetem Illyés Gyula Programja egy teljes tanéven át segít felkészülni a következő felvételire – ráadásul havi nettó 150 ezer forintos támogatást, ingyenes kollégiumot és mentorálást is kapsz. Mutatjuk a részleteket.

    PSZ: a szakképzésben a felelősség mellett hatáskört is kell adni az iskoláknak

    Nem volt közvetlen egyeztetés a törvénytervezetről, mégis elküldte részletes észrevételeit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a szakminisztériumnak, melyben többek között egyetértettek a kancellári rendszer megszüntetésével, de javasolják az oktató elnevezés kivezetését és azt, hogy a főigazgatói poszthoz pedagógusi végzettségre is legyen szükség.