Pedagógusok TÉR-értékelése: „Ahogy most van, az csak arra jó, hogy a tanárok sérüljenek”
Sok iskolában már nem nagyon foglalkoznak a pedagógusok TÉR-értékelésével, de még mindig akadnak olyan intézmények, ahol még mindig komolyan veszik.
"Amennyiben a munkafelvételt ilyen büszkeséggel megtagadja, azzal a bátorságát fejezi ki" - többek között ez áll abban a levélben, amelyet a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium polgári engedetlenségi akcióba kezdő tanárai kaptak a diákönkormányzattól.
Örömmel értesültünk arról, hogy Ön 2022. szeptember 5., napján nem vette fel a munkát.
Ön nagy bátorsággal maradt távol a munkától.
- áll abban a levélben, amit a Kölcsey-gimnázium tanárai ma kaptak a diákönkormányzattól. "A diákok teljes beleéléssel támogatni fogják. Kérjük, hogy a jövőben is hasonló kitartással és lelkesedéssel álljon a tanításhoz" - teszik hozzá a diákok az Eduline által megszerzett levélben. Amely egyértelmű fricska: a diákok hasonló stílusban fogalmazták meg levelüket, mint a tankerületek a múlt heti, hírhedtté vált fenyegető leveleket.

A budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tanárai is polgári engedetlenségben vettek részt a tanév elején, néhány nappal később meg is kapták a tankerület fenyegető levelét, amelyben arról értesítették őket, ha még egyszer ilyen akcióban vesznek részt, az azonnali felmentést von maga után.
Sok iskolában már nem nagyon foglalkoznak a pedagógusok TÉR-értékelésével, de még mindig akadnak olyan intézmények, ahol még mindig komolyan veszik.
A Magyarországnak járó uniós források egy részét szociális és társadalompolitikai fejlesztésekre fordítaná a Tisza-kormány. Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter szerint a tervek között szerepel egy olyan iskolai program létrehozása is, amely a diákok mentális jóllétét támogatná.
A Teleki Blanka Gimnázium egykori igazgatója, a Tanítanék Mozgalom vezéralakja még a 2016-os diáktüntetések idején vált ismertté. Később otthagyta az oktatást, jelenleg Dániában él. Most pedig nyílt levelet írt Lannert Judit oktatási miniszternek, amit teljes egészében közlünk.
Már az első parlamenti felszólalásain is túl van Kapronczai Balázs, aki nemrég lett a kormány oktatási és gyermekügyi ügyekért felelős parlamenti államtitkára. A politikus az iskolai szexuális nevelés témájában válaszolt képviselői kérdésekre.
A gyerekek érdekeit minden szakpolitikai döntés középpontjába helyezné az a javaslatcsomag, amelyet a Gyermekjogi Civil Koalíció adott át Bódis Krisztának. A több mint százoldalas javaslat a gyermekvédelmi, oktatási, egészségügyi és szociális rendszer hiányosságaira kínálna összehangolt megoldásokat.
A Tanítanék Mozgalom szerint várható az idei pedagógus-teljesítményértékelési rendszer (TÉR) felfüggesztése. A szervezet a szerdai egyeztetései után közölte, hogy információik szerint a rendszer leállításának szándéka már felmerült, a hivatalos felfüggesztéshez azonban törvénymódosításra lesz szükség.
Egy diák szerint a két-háromszoros ösztöndíjak miatt a mostani rendszerben kevesebbet kell az egyetem mellett dolgozniuk, egy másik hallgató viszont a demokratikus működéshez való visszatérésre helyezte a hangsúlyt. Az oktatók nagyobb önállóságot szeretnének, a többi dolgozó pedig örülne már annak, ha az egyeztetésekbe bevonnák őket.