szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A héten sem maradunk oktatási események nélkül: újabb nemzetközi rangsorba kerültek hazai egyetemek, két magyar középiskolás rekordot döntött a világ egyik legrangosabb vitaversenyét Oxfordban, és Orbán Viktor is megszólalt a tanárok fizetésével kapcsolatban. Összeszedtünk minden fontos történést a hétről.

Legalább 30 százalékos béremelés 2023-ban? Elevenítsük fel, mit ígértek kormánypárti politikusok a tanároknak

Ismét kétharmados többsége lesz a Fidesz-KDNP-nek a Parlamentben. Ez egyben azt is jelenti, hogy a béremelésért harcoló pedagógus-szakszervezeteknek a jól megszokott tárgyalópartnerekkel kell majd dűlőre jutniuk. De mit is ígértek az elmúlt hónapokban kormánypárti politikusok a tanároknak? Összeszedtük.

Idén újabb PISA-felmérés jön, kiderül végre, mekkora kárt okozott az online oktatás

A szokásosnál hosszabb kihagyás után idén újra megtartják a nemzetközi PISA-felmérést - itthon is. A kérdés most nem csak az, hogy a korábbi eredményekhez képest hogyan teljesítenek majd szövegértésből, matematikából és természettudományokból a 15 éves magyar diákok, hanem az is, milyen hatással volt a készségeikre a hónapokig tartó online tanulás.

Megvan, milyen tankönyvekből tanulhatnak a diákok a következő tanévben, itt a lista

Batman, Forest Gump és Albert Camus: újabb idézetek ballagásra, tablóra

Súlyos oktatási problémák várnak Orbán új kormányára, de mihez kellene nyúlni elsőként?

Alacsonyak a pedagógusfizetések, pedig a tanárhiány miatt egyre több a munka az iskolákban. A gyerekek túlterheltek, a szülők egy része sem a tananyag mennyiségével, sem a minőségével nincs megelégedve. A Szülői Hang közösségnek több mint 2300-an küldték el a véleményüket az oktatás legégetőbb problémáiról. De vajon melyikkel kellene elsőként foglalkozni? Szavazzatok ti is.

Nagy könnyítést kapnak a katonai szolgálatot vállaló felvételizők, gyenge eredménnyel is bejuthatnak az egyetemre

2023-tól azok is nagyobb eséllyel kerülnek majd be az egyetemekre, főiskolákra, akiknek gyenge a tanulmányi és az érettségi eredményük, viszont fél-egy éves önkéntes katonai szolgálatot vállalnak.

Tarolt a legújabb egyetemi rangsorban a BME, több területen is nagyot javított

Orbán: jövőre és két év múlva is 10-10 százalékkal emelik a tanárok bérét

„Amit vállaltunk, azt meg kell csinálni. Azt vállaltuk, hogy ebben az évben is, a következő évben, és az azt követő évben is tízszázalékos béremelés lesz” – mondta a pedagógusok várható béremeléséről Orbán Viktor szerdai nemzetközi sajtótájékoztatóján. Arról is beszélt: nem várható, hogy újra a minimálbér lesz a bértábla alapja. Itt vannak a részletek.

Két magyar diák nyerte meg a világ egyik legrangosabb vitaversenyét Oxfordban, ráadásul rekordot döntöttek

Még soha nem volt példa arra, hogy két egymást követő évben ugyanaz a csapat nyerje meg az egyik legnagyobb és legnevesebb vitaversenyt, az Oxford Schoolst. Pedig idén ez történt, ráadásul két magyar gimnazista döntötte meg a rekordot: Balázs Julianna és Törőcsik Lili több száz csapatot előzött meg a világversenyen.

Ez a tíz legnépszerűbb szak a 2022-es felvételin: tarolnak a gazdasági képzések

Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia – ez a 2022-es felvételi három legnépszerűbb alapszakja. Nyilvánosságra hozták a jelentkezési statisztikákat, idén összesen 99 192-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára.

A világ legjobbjai közé került a Bécsbe költöztetett CEU, nagyot nyert vele az osztrák felsőoktatás - itt olvashattok a részletekről.