Mindent tudtok a magyar iskolák és egyetemek történetéről? Kétperces teszt
Mit tudtok a magyar oktatási rendszer történetéről? Próbáljátok ki kvízünket.
Mit tudtok a magyar oktatási rendszer történetéről? Próbáljátok ki kvízünket.
Ennél motiválóbb ajándékot el sem tudnánk képzelni: tanévindítás egy tanári üzenettel.
Szeptember 5-ig jelentkezhettek az októberi és novemberi érettségi vizsgákra - itt vannak a legfontosabb tudnivalók.
Legalább 30 ezer forintba kerül az iskolakezdés s családoknak, egy alsó tagozatos diák esetében átlagosan 32 ezer, egy felsős esetében 37 ezer, gimnazista esetében 42 ezer, egyetem előtt pedig körülbelül 65 ezer forintot költenek a szülők gyermekenként a tanév elején - derül ki a GKI által, az eMAG megbízásából végzett augusztusi felmérésből.
Idén is meghirdette az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Törőcsik Mari Ösztöndíjat, amire a színművész szakon tanulók pályázhatnak.
Hány pontot jelent jövőre egy emelt szintű nyelvi érettségi? Egy ilyen vizsgával mind a két felvételi követelményt ki lehet majd pipálni? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Magyarországon jelenleg 134 609 aktív Diákhitel1-szerződés van – ezek közül 26 248-at Budapesten élők vették igénybe. A legtöbben Diákhitel2-szerződést a Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatói közül kötöttek – írja a Pénzcentrum.
Az idei tanévben már az Oktatási Hivatalnál (OH) kell kérvényezni a magántanulói jogviszonyt felváltó egyéni munkarendet - közölte a hivatal köznevelési elnökhelyettese hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Ismét előkerülhet a budapesti egyetemek összevonásának terve – írja a 24.hu.
Elkészült, és a következő tanévben bevezetik az új Nemzeti alaptantervet és a kerettanterveket – ezt jelentette be Kásler Miklós emberierőforrás-miniszter vasárnap.
Ma reggel 1,2 millió diáknak megkezdődik a 2019/20-as tanév.
A sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskolában tartották meg az idei nemzeti tanévnyitót Kásler Miklós, az emberierőforrás-miniszter részvételével, ahová be szeretettek volna jutni a Pedagógusok Demokratikus Szaszervezetének (PDSZ) tagjai.
Sok dolog változik a felsőoktatásban a 2019/2020-as tanévtől, ezeket szedtük össze.
"Ha így folytatják, 10-15 év múlva nem lesz pedagógus, és nagyon kevesek "luxusa" lesz az állami oktatás" - mondta Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke, akivel az idei tanévkezdésről, tanári fizetésekről és a pedagógushiányról beszélgettünk.
Indul az idei tanév, kezdjétek ezzel a pár kérdéssel a mai napot. Lássuk, mennyire gondolkodtok logikusan. Helyesen tudtok válaszolni a következő kérdésekre?