Az USA alapítóinak keresztény-zsidó gyökereit hangsúlyoznák Texasban
Hónapokon át tartó vita után a texasi oktatási bizottság a múlt héten jóváhagyta, hogy helyezzenek nagyobb hangsúlyt az Egyesült Államok alapítóinak zsidó-keresztény gyökereire, és tanítsák azt a gyerekeknek, hogy "az állam és egyház szétválasztása" kitétel nincs benne az alkotmányban.
Letartóztatásokat kezdeményez az NNI a pécsi egyetemi vesztegetési ügyben
Kezdeményezte a Pécsi Tudományegyetem gazdálkodásával összefüggő vesztegetési ügy gyanúsítottjainak előzetes letartóztatását a Nemzeti Nyomozó Iroda - közölte az NNI a police.hu oldalon kedden.
Bölcsészkari dékánok: reagálni kell a mesterszakok iránti növekvő igényre
Az intézményvezetők szerint felül kell vizsgálni azt a korábbi oktatási kormányzati döntést, amely a mesterszakoknál a tavalyi első felvételi létszámok alapján szabta meg az idei államilag támogatott helyeket; javasolják, hogy a jelentkezési arányok szerint növeljék a keretszámokat a bölcsészettudományokban és társadalomtudományokban.
Nyolc embert vettek őrizetbe a Pécsi Tudományegyetemen
Nyolc embert vettek őrizetbe a Pécsi Tudományegyetem (PTE) gazdálkodásával kapcsolatban bűnszövetségben elkövetett vesztegetés gyanúja miatt - közölte a Nemzeti Nyomozó Iroda hétfőn.
Szimulációs labort adott át a Bosch a Műegyetemen
55 milliós támogatási szerződést írt alá a magyarországi Bosch csoport és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) mikor átadták a Közép-Európában egyedülállónak számító autómechatronikai szimulációs labort. A hároméves szakmai megállapodás célja, hogy az ipari elvárások a felsőoktatásban is megjelenjenek.
Gazdasági szimulációs "valóságshow" nyolc napon át
Több mint száz egyetemista nyolc napon át együtt táborozik idén nyáron egy békési községben: ebben eddig nincs is semmi rendkívüli. Csakhogy a tábort egy valódi közgazdasági kísérleti laboratóriumként rendezik be. A lakók egy kezdeti aukción szétosztott tulajdonjogok alapján, szabad vállalkozások formájában maguk biztosítják majd a szolgáltatásokat a vécétől a büféig. A LisKaLand névre hallgató egyedülálló gazdasági szimulációs játékról Mató Kornél főszervezővel beszélgettünk.
Három sorozat, ami eldönthette ki leszel
Ügyvédek, orvosok, nyomozók, pr- és kommunikációs szakemberek, újságírók - mind mind voltak már központi szereplői egy-egy televíziós sikerszériának, kérdés viszont hogy ez mennyire hathatott a fiatal nézőkre és befolyásolhatta-e egyáltalán őket, mikor évekkel később a felvételi jelentkezési lapjukat töltötték ki.
Egymilliárd forintos fejlesztések a tatabányai főiskolán
A tatabányai több mint egymilliárd forintos fejlesztések kezdődnek, amelyek segítik a hallgatók diploma utáni elhelyezkedését, mélyítik az intézmény és a régió vállalkozásai közötti kapcsolatot - tájékoztatta a főiskolát fenntartó Edutus Zrt. vezérigazgatója szerdán az MTI-t.
Magyar professzor kapta meg idén a Jean Monnet-díjat
Palánkai Tibor, a Budapesti Corvinus Egyetem professzora érdemelte ki a 2010-es Jean Monnet-díjat az európai integrációval kapcsolatos kutatásaiért, és az ahhoz kapcsolódó ismeretek oktatásában vállalt munkájáért . Palánkai professzor tevékenységének köszönhetően mára több mint 250-en oktatják szerte az országban az európai integrációs ismereteket - hangsúlyozta ki Andrulla Vasziliu oktatási-kulturális EU-biztos, Brüsszelben.
Hány át nem vett diploma porosodik az egyetemeken?
Nincs ma olyan hazai egyetem vagy főiskola, ahol a végzősök mindegyike közvetlenül a záróvizsga után át is veszi felsőfokú végzettségét igazoló oklevelét, mert nem mindenki szerzi meg az ehhez szükséges nyelvvizsgát. Akad olyan intézmény, ahol a végzősök kétharmadának raktáron porosodik a diplomája - írja a hvg.hu.
Átejtette az amerikai elit-egyetemeket egy csaló diák
A fiatal amerikai srác mindent meghamisított amire csak szemet vetett, így csinált az átlagosan tanuló, csalásért kirúgott diákból egy ösztöndíjakkal és pénzjutalmakkal elhalmozott, előadásokat tartó és több helyen tudományos munkákat publikáló zsenit. A 23 éves fiú ráadásul valószínűleg még jó darabig nem bukott volna le, ha nem veszíti el teljesen a realítás-érzékét és nem jelentkezik a legkomolyabb tengerentúli ösztöndíjakra, ahol végül kiszúrták hogy valami nem stimmel a fiú munkáival.
Mihez kezdesz diploma nélkül?
Létezik egy kicsi, de rohamosan növekvő réteg a végzős középiskolások között, akik - habár a képességeik alapján ott lenne a helyük - mégis a munkát választják a továbbtanulás helyett - hívja föl a figyelmet az érdekes trendre az angol Guardian egy nemrég megjelent cikkében. Miért döntenek így és mi a helyzet itthon?
Átlagfizetések: 236 ezer forint diplomával, 118 nélküle
Az érettségivel rendelkező pályakezdők havi bruttó átlagjövedelme 2010 elején 118 ezer forint, a diplomás pályakezdők pedig átlagosan ennek majdnem duplájára, 236 ezer forintra számíthatnak - derül ki a Workania állásportál által működtetett Merces fizetési felmérés legfrissebb adataiból.
Vonatbaleset miatt késte le a díjkiosztót a győztes diákújságíró
Múlt héten rendezték meg a 17. Országos Ifjúsági Sajtófesztivált a Millenárison, itt osztották ki -többek között- a legjobb diákújságírónak, legjobb diákfotósnak és a legjobb diákok által készített weboldalnak járó elismeréseket. Az újságírók között első helyezést elért Sándor Alexandra egy vonatbaleset miatt körülbelül öt perccel csúszott le arról, hogy a színpadon vehesse át az elismerését.
Arculatot váltott az IBS
Május elejétől arculatot váltott az IBS. Az eddigi sötétkék-pezsgő színeket a kék három másik árnyalata váltotta fel, de az intézmény eddigi jelképe, a tudás fája egyszerűbb rajzolattal továbbra is megmarad. Megújult a főiskola honlapja is.
Képek: 94 éves korában diplomázott le egy nő az USA-ban
A 94 éves Hazel Soares amerikai asszony főiskolai diplomakiosztójára indul a kaliforniai Oaklandban 2010. május 15-én. Hazel művészettörténészként végzett és valószínűleg ő a világ második legidősebb embere, aki 90 éves kora után végezte el felsőfokú tanulmányait.
"Nem a szakértelem, az utánpótlás hiányzik ma Magyarországon"
Nem a műszaki és természettudományi szakértelem hiányzik ma Magyarországon, hanem annak megfelelő utánpótlásával van a legnagyobb probléma - hangsúlyozta a IV. Magyar Műszaki Értelmiség Napja alkalmából rendezett sajtótájékoztatón Szabó Gábor, a Magyar Innovációs Szövetség elnöke. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen zajlott kétnapos rendezvény fő célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a műszaki és természettudományi értelmiség szerepére a fenntartható fejlődés biztosítása érdekében.
Rendőrségi ígéret ellenére tartják fenn a pécsi bűnügyi zárlatot
Ugyan megállapodás született május 12-én a Pécsi Tudományegyetem és a Pécsi Rendőrkapitányság illetékesei között az egyetem irattárát érintő bűnügyi zárlat feloldásáról, május 13-án a nyomozást időközben átvett Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai arról tájékoztatták az intézmény Gazdasági Főigazgatóságát, hogy mégis fenntartják az egész irattárat érintő bűnügyi zárlatot. A május 12-ei megállapodás értelmében egy nyomozó és szakértő csapat a PTE dolgozóival együttműködve válogatta volna ki a nyomozás szempontjából releváns dokumentumokat. Az ügy átvételéről a PTE semmilyen hivatalos iratot nem kapott.
"A cégek feláldozzák a fiatalok lehetőségeit"
Hiroki japán egyetemi hallgató nemrégiben diplomázott, és örömmel látott neki első munkahelye felkutatásának. Ám hiába jelentkezett 40 céghez, egyetlen állás sem akadt a számára. Így azt tette, amit egyre több ifjú társa: annak elkerülésére, hogy az "elveszett nemzedék" részévé váljon, amely bizonytalan, rosszul fizetett állások foglya, az egyetemen maradt, és továbbra is vár a megfelelő lehetőségre.
Új vezető a HÖOK élén januártól, a régi elnök lemondott
Új elnöke lesz a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának, januártól Nagy Dávid, a győri egyetem közgazdász hallgatója irányítja két évig a hallgatói szervezetet.