Elvérezhetnek a főiskolák: nem csak a diákok vannak bajban
Több főiskola és egyetem lehúzhatja a rolót, ha a következő években nem tudja teljesíteni az új felsőoktatási törvény tervezetében szereplő elvárásokat: van, ahol a tudományos fokozattal rendelkező oktatók, máshol a doktori iskolák száma nem stimmel. A diákoknak többet kell majd tanulniuk az érettségire, és várhatóan csökken a hallgatói önkormányzatok szerepe is. Az Eduline összegyűjtötte a legfontosabb változásokat.
Sértegeti a hallgatókat az oktatási államtitkárság?
A Magyarországi Szülők Országos Egyesülete (MSZOE) szerint nem a hallgatókat kell sértegetni azzal, hogy nem tanulnak, hanem azokat a felsőoktatási vezetőket kell lecserélni, akik használható tudás nélkül adtak nekik diplomát.
Meghökkentő munka: meztelenül takarítanak a hallgatók
Nem mindennapi takarítóvállalatot alapítottak cseh hallgatók: szabadidejükben bármilyen irodát vagy lakást kitakarítanak, ám kizárólag meztelenül.
Ilyen videót még nem láttunk hazai egyetemtől
Karrierlehetőségekről, neves oktatókról és felszerelt kollégiumokról szóló hírek helyett pörgős videóval népszerűsíti magát a Debreceni Egyetem – a hallgatói önkormányzat csöppet sem szokványos módon ismerteti meg a végzős középiskolásokkal a 2010-es gólyatábort.
Nyilvánosságra hozták az új felsőoktatási törvény tervezetét
Közzétette az oktatási államtitkárság az új felsőoktatási törvény vitaanyagát; az 51 oldalas dokumentum szerint felülvizsgálandó a 2006-ban bevezetett többciklusú felsőoktatási rendszer, osztatlan képzésben valósulna a pedagógusképzés, és két emelt szintű vizsga lenne a felsőoktatásba való belépés feltétele.
Hihetetlen rekord: tizenkilenc év alatt végezte el az egyetemet
A Debreceni Egyetemen évente 1500 hallgató csúsztatja tanulmányait, mert nem sikerül a vizsgája. Az új felsőoktatási törvény szerint erre nem lenne lehetőségük - akinek ugyanis kétszer egymás után nem sikerül teljesíteni egy tárgyat, búcsúzna a felsőoktatástól.
Nem vártak tovább: bárki letöltheti az új felsőoktatási tervezetet a Facebookról
Betartotta ígéretét az új felsőoktatási törvény ellen tiltakozó Facebook-csoport: a közösségi oldalról bárki letöltheti a jogszabály vitairatának munkapéldányát. A Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak ma kellene megjelentetnie a tárca honlapján a tervezetet.
Videó: rendőrökkel csaptak össze egyetemi hallgatók Írországban
Elfoglalták a pénzügyminisztérium épületét egyetemi hallgatók Dublinban: így tiltakoztak a regisztrációs díj emelése ellen. A hallgatói szervezetek attól tartanak, hogy fiatalok ezrei maradnak majd ki a felsőoktatásból, ha az ír parlament megszavazza a jelenleg 420 ezer forintos összegnek megfelelő díjak emelését.
Fontos dátumok: egyetemi nyílt napok novemberben
Több mint húsz egyetem és főiskola tart nyílt napot novemberben: az Eduline összegyűjtötte a legfontosabb dátumokat.
Ilyen az egyetemi élet: gólyák mesélnek az első hónapokról
Nem könnyű a gólyák dolga: a bulik és a gólyatábor után gyorsan bele kell rázódni az egyetemi mindennapokba, na meg fel kell készülni a vészesen közelgő vizsgaidőszakra. Elsőévesek meséltek első egyetemi hónapjaikról.
Ennyien vettek fel diákhitelt kilenc év alatt
A Pécsi Tudományegyetem elsőéves biológia szakos hallgatója, Lákovics Bettina a 300 ezredik diákhitelt felvevő ügyfél, az egyetemistát a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója köszöntötte.
Hiller: Hallgatóellenes az új felsőoktatási törvény
Minőség-, hallgató- és autonómiaellenes, nem szolgálja a felsőoktatás ügyét a felsőoktatási törvény koncepciója - jelentette ki Hiller István volt oktatási és kulturális miniszter.
Könnyebben találnak majd állást a győri hallgatók?
Hatszázmillió forintnál nagyobb összegből indít kétéves programot a győri Széchenyi István Egyetem a munkaerő-piaci alkalmazkodás, az intézményi döntéshozatali rend és a versenyképesség fejlesztése érdekében.
Megállapodtak: a nyugdíjas professzorok nem fizetnek különadót
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) és a Fidesz frakcióvezetője megállapodott abban, hogy a felsőoktatásban a nyugdíjba menő professzorok, docensek esetében a végkielégítések után nem kell különadót fizetni - közölte Kis Papp László, az FDSZ elnöke szerdán, miután találkozott Lázár Jánossal.
Nehezebb lesz bekerülni az egyetemre: milyen lesz az új felsőoktatási törvény?
Szigorúbb lesz a felvételi rendszer, teljesen átalakul a pedagógusképzés, ismét lesz alkalmassági vizsga és szóbeli felvételi, a továbbtanuláshoz pedig kötelező lesz az emelt szintű érettségi – egyelőre ennyit lehet tudni az új felsőoktatási törvény tervezetéről.
Furcsábbnál furcsább kurzusokat indítanak az egyetemek
Bizarr kurzust indít 2011 februárjában a dél-karolinai egyetem egyik szociológusprofesszora, aki a hallgatókkal együtt a Grammy-díjas énekesnő Lady Gaga karrierjét elemzi majd – az ígéretek szerint szigorúan tudományos szempontból.
Meggondolhatja magát a kormány az osztrák hallgatók tiltakozása miatt
Tárgyalni készül az osztrák kormány a költségvetési tervezetet leginkább ellenző társadalmi csoportokkal, többek között az egyetemi vezetőkkel és a hallgatói szervezetek képviselőivel.
Száz éve képeznek grafikusokat a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen
Idén százéves a tervezőgrafikus képzés a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME): ebből az alkalomból grafika_100 címmel kiállításon és kötetben is bemutatkozik az évszázados oktatás.
Nagy bajban vannak a végzős egyetemisták: nem találnak állást a brit fiatalok
Tizenhét éves csúcsot döntött a frissdiplomás munkanélküliek száma Nagy-Britanniában – a hallgatói szervezetek szerint éppen ezért érdemes lenne újra átgondolni a felsőoktatási tandíjak emelésének tervét.
Két év börtönbüntetést kapott diákverésért egy szerb kosárlabdázó
Két év három hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték Belgrádban azt a szerb kosárlabdázót, aki évekkel ezelőtt egy bostoni bárban úgy megvert egy amerikai diákot, hogy az több hétre kómába esett.