Januárban is több külföldi ösztöndíjpályázatot írt ki a hallgatóknak a Magyar Ösztöndíj Bizottság (MÖB). Bajor állami ösztöndíj, mongol nyelvi részképzés és indonéz egyetemi szemeszter – bármelyiket is választod, február 15. és március 1. között kell jelentkezned.
Érdekelnek a külföldi ösztöndíjak? Szívesen eltöltenél egy-két szemesztert valamelyik európai, amerikai vagy ázsiai egyetemen? Olvasd el a legjobb 2011-es külföldi ösztöndíjakról szóló összefoglalónkat. |
Nyelvi részképzések Európában és Mongóliában
Mongóliai, lengyelországi, horvátországi és cseh nyelvi részképzésre is jelentkezhetnek az alap- vagy mesterképzésen részt vevő hallgatók: a külföldi ösztöndíj öt hónapra szól, a sikeresen pályázók kollégiumi elhelyezést, havi jutattást kapnak, emellett a fogadó ország nyelvét szakként vehetik fel. Feltétel egy idegen nyelv ismerete, a MÖB-nek címzett jelentkezésekhez csatolni kell a kiválasztott külföldi felsőoktatási intézmény hivatalos adatlapján, amely a MÖB honlapján megtalálható.
A pályázatok benyújtásának határideje március 1.
Egyéves ösztöndíj Németországba
A bajor állami ösztöndíjra szintén alap- és mesterszakos hallgatók, valamint már diplomával rendelkező fiatalok jelentkezhetnek: a tizenkét hónapos ösztöndíjra bármelyik képzési területről lehet pályázni, angol és német nyelvtudás, valamint az átlagosnál jobb tanulmányi eredmény nélkül azonban esélyed sincs az elnyerésére. A pályázatot benyújtóknak arra is érdemes odafigyelniük, hogy a legtöbb bajor felsőoktatási intézmény tanulmányi hozzájárulást kér a hallgatóktól, néhány egyetem és főiskola azonban a Bayhost szervezeten keresztül jelentkezőknek elengedi a díj befizetését. Az ösztöndíj összege 700 euró, vagyis körülbelül 192 ezer forint havonta.
Jelentkezni február 15-ig lehet, a program október 1-jén kezdődik.
Indonéz ösztöndíj érettségizetteknek
Az indonéz nagykövetség két ösztöndíjprogramot is kínál az érettségizetteknek: az Indonéz Köztársaság Darmasiswa ösztöndíja az indonéz nyelv, illetve művészeti, zenei, és kézműipari tanulmányok folytatására ad lehetőséget az ország különböző városaiban lévő negyvenöt egyetem valamelyikén. A program egyik változata hathónapos, míg a másik egyéves ösztöndíjat biztosít az indonéz nyelv és művészet mellett a konyhaművészet, valamint turisztikai tanulmányok folytatására. A sikeres pályázók havi másfélmillió rupia (nagyjából 34 ezer forint) ösztöndíjban részesülnek.
A pályázatok benyújtásának határideje február 18.
Felvi