Réthelyi: korai az elitegyetemek támogatásáról beszélni
Korai további lépésekről beszélni a kutató-elit, illetve a kiváló egyetemek elismerése kapcsán - mondta el Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter a Kutató- és kiváló egyetemek Magyarországon című konferencián, melyet az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) a Mathias Corvinus Collegiummal együttműködésben szervezett. Egy online beszámoló szerint Pálinkás József, az MTA elnöke kifejtette: nem ért egyet a kutató-elit és a kiváló egyetemi megkülönböztetéssel.
Képek: épül a BME új épülete
Várhatóan szeptemberben megkezdődhet az oktatás a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem új, úgynevezett Q1-épülettömbjében, amit a Lágymányosi Egyetemi Központban, a volt Expo helyén építenek. A 30 ezer négyzetméter alapterületű új létesítménybe várhatóan a Gazdasági- és Társadalomtudományi Kar valamint a Villamosmérnöki- és Informatikai Kar kap elhelyezést
Nyilvánosak a rektori fizetések
Az államilag támogatott egyetemek, főiskolák vezetői havi 750 ezer és 3,5 millió forint között keresnek, a Blikk keddi számában megjelent lista szerint a 29 intézmény vezetője összesen havi bruttó 57,06 millió, vagyis évi 684 millió forintra jogosult.
Megvan a Szegedi Tudományegyetem új rektora
Szabó Gábor akadémikust, a természettudományi kar lézerfizikusát választotta az intézmény rektorává a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szenátusa hétfői ülésén.
Spanyolország a legnépszerűbb az Erasmus-os diákok között
Rekordszámú európai diák élt tavaly az Erasmus-program kínálta azon lehetőséggel, hogy uniós támogatással külföldön folytassa felsőfokú tanulmányai egy részét, illetve külföldi vállalatoknál szerezzen szakmai gyakorlatot - derült ki az Európai Bizottság által hétfőn közzétett statisztikai adatokból.
Ha túljutsz az általános iskolán, már nem a pénztárcádon fog múlni a továbbtanulás
A továbbtanulási tendenciákat jellemzően három tényező határozza meg: a közoktatási rendszer, a felvételi eljárás változásai és a foglalkozások társadalmi presztízsének alakulása. Ami viszont szinte egyáltalán nem szól bele a felsőoktatási jelentkezések alakulásába az – sokak számára valószínűleg meglepően – a szociális helyzet. Merthogy a leghátrányosabb helyzetben lévő gyerekek az általános iskolai padokból sem tudnak „kiszállni”, nemhogy eljutni az érettségiig.
Megszüntetnék az ingyenes felsőoktatást Csehországban
A tandíj bevezetéséről egyezett meg a formálódó csehországi hármas koalíció - írja az inforadio.hu. Azt azonban még nem közölte a Polgári Demokrata Párt, a TOP 09 és a Közügyek hármasa, hogy mikor szüntetnék meg az ingyenes felsőoktatást. A változással több mint százezer forintnak megfelelő cseh koronát kell majd fizetniük a hallgatóknak, akik a tervek szerint állami kölcsönből is finanszírozhatnák oktatásuk költségeit.
„BKV-típusú történet” a Pécsi Egyetemen
"Tisztasági nyilatkozatra" kötelezi a nagyobb összegekért felelős munkatársait a Pécsi Tudományegyetem (PTE) a közeljövőben: az érintetteknek ki kell jelenteniük, hogy nincsenek kétes pénzügyeik, és ilyenről beosztottjaik, kollégáik körében sem tudnak. Az egyetem leköszönő rektora szerint az intézményben történtek türvényszegések lsinkább a BKV körüli botrányokhoz hasonlíthatóak.
Képek: diplomaosztó és kitüntetések a CEU-n
A Közép-európai Egyetem Nyílt társadalom díját az idén Louise Arbour, az International Crisis Group (ICG) igazgatója és elnöke vehette át az egyetem diplomaosztó tanévzáró ünnepségén csütörtökön Budapesten.
Idén is nézőrekordot döntene az EFOTT
A múlt hét végén Kovács Ákos Borpatikájában látták vendégül a sajtó képviselőit az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójának szervezői. A fesztivált, amelyen évente több tízezer egyetemista vesz részt minden évben máshol rendezik meg, idén Pécs-Orfűn várják majd a hallgatókat július 13-18 között.
Diploma divatshow és „suttogó parabolák” a Múzeumok Éjszakáján
Az idén 130 éves Moholy- Nagy Művészeti Egyetem harmadik alkalommal mutatkozik be a Múzeumok Éjszakáján. Az idei Maratonon az érdeklődők a MOME Textil Tanszék diploma divatshowját, az Új Reformkor program „roma divat” projektjére készült munkákat, valamint egy különleges, kifejezetten erre az alkalomra tervezett installációt tekinthetnek meg.
Pécsi egyetemi vesztegetés: már húsz gyanúsítottja van az ügynek
Eddig húsz embert gyanúsítottak meg a Pécsi Tudományegyetem (PTE) gazdálkodásával összefüggő vesztegetési ügyben - közölte szerdán a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI).
Legjobb egyetemek: Oxford hat éve verhetetlen
A The Guardian angol napilap minden évben csokorba szedi a legjobb angol egyetemek listáját, amelyen immár a hatodik éve az Oxford Egyetem foglalja el az első helyet. A 118 intézményt tartalmazó listán a jobb poziciókért komoly küzdelem folyik az iskolák között, mivel mindenki tudja hogy egy látványosabb zuhanás vagy előretörés a listán azonnal felkelti a figyelmet és ez a következő év jelentkezési statisztikáin is meglátszódhat.
A legveszélyesebb egyetemek listájáról mindenki menekülne
Az American School Search oldal az elmúlt évek bűnügyi statisztikáit összegezve publikálta a legveszélyesebb intézmények rangsorát az Államokban. A negatív rangsor élén szereplő intézmények több gyilkossággal, szexuális bűncselekménnyel, kábítószerrel való visszaéléssel és más egyéb, kisebb súlyú törvénysértéssel is "büszkélkedhetnek". A listáról persze mindenki le akar kerülni, egyelőre hiába.
Diplomás pályakezdők: 3,6 hónap alatt el lehet helyezkedni
Átlagosan 3,6 hónap alatt találnak munkát a frissen végzettek, nem igaz, hogy diplomás munkanélkülieket képeznek Magyarországon, hogy oklevéllel csak hosszú idő után lehet állást találni - derül ki a Diplomás pályakövetés elnevezésű vizsgálat adataiból, írta a Népszabadság.
Képek: bíróságon a Pécsi Tudományegyetem letartóztatott dolgozói
Hajdu István, a bíróság elnöke újságíróknak elmondta: a férfi és a nő előzetes letartóztatását bűnszövetségben elkövetett vesztegetés bűntettének megalapozott gyanúja miatt egy hónapra rendelték el. A bűncselekménnyel kapcsolatban eddig tízen kerültek előzetes letartóztatásba. Hatan az egyetem dolgozói, közülük ketten az intézmény felső vezetői köréhez tartoznak. A Nemzeti Nyomozó Iroda feltételezései szerint az egyetemi alkalmazottak pénzért jogtalan előnyhöz juttattak három céget különböző beszerzések során.
Újabb két embert vettek őrizetbe a Pécsi Tudományegyetemen
Újabb két embert vett őrizetbe a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a Pécsi Tudományegyetem (PTE) gazdálkodásával összefüggő vesztegetési ügyben hétfőn - erősítette meg az MTI információját kedden az NNI szóvivője.
A Corvinus és a Zrínyi rektorának bére már nyilvános
A Fővárosi Ítélőtábla jogerős döntése ellenére is csak két egyetem rektorának fizetése derült ki a napokban. A Budapesti Corvinus Egyetem vezetője nettó egymillió forint felett keresett havonta, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem előzetesben lévő rektorának fizetése pedig bruttó 696 ezer forint.
A vizsgaidőszak meghosszabbítását kéri a rektori konferencia
A Magyar Rektori Konferencia azt kéri a felsőoktatási intézményektől, tegyék lehetővé az árvízi védekezésben részt vevő hallgatóknak, hogy vizsgakötelezettségeiket későbbi időpontban teljesítsék.
Oxfordnak elege lett a diákokból
Bár a várost a világhírű egyeteméről ismerik a legtöbben, a helyiek egyre inkább megtapasztalják a diákváros-státusz kevésbé fényes oldalait is. Az egyre durvább éjszakai hangoskodások és a várost elborító szemét kiverte a biztosítékot a helyieknél, akiknek a nyomására a városháza most lépett. A hasonló cipőben járó, többi nagy angol egyetemi város pedig kiváncsian figyeli az oxfordi kísérletet.