Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Február 4-én lesz a következő egyeztetés az új felsőoktatási törvényről Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes kezdeményezésére.
Nagy Dávid, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke kedden elmondta: összeállították javaslataikat a felsőoktatásra vonatkozó alapelvekről, és külön összegezték a kezelendőnek tartott problémákat. A HÖOK problémalistájáról és javaslatairól szóló cikkünket itt olvashatod el.
A felsőoktatási törvényről az MTI információi szerint ugyanabban a körben egyeztetnek, mint első alkalommal. Így várhatóan jelen lesz Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter, és a HÖOK mellett több más diákszervezet képviselője, rektorok, valamint Réthelyi Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium vezetője és Hoffmann Rózsa, oktatásért felelős államtitkár.
Az első egyeztetést szintén a közigazgatási és igazságügyi miniszter kezdeményezésére, január 14-én tartották. Akkor a felek megállapodtak abban, hogy javaslatokat készítenek a felsőoktatásban érintettek az ágazat problémáiról, alapelveiről, és ezeket az új felsőoktatási törvény koncepciójával "összegyúrva" születik meg az a közös kiindulási alap, amellyel folytatható az egyeztetés.
Dux László felsőoktatási helyettes államtitkár január 21-én azt mondta, a koncepció átdolgozása jelenleg is zajlik. Egy-két héten belül szeretnének "egy konszenzuson alapuló, kormányhatározatra alkalmas változatot összeállítani", majd a tervek szerint a tavasz második felében vagy a nyár elején a parlament elő kerül a törvény kodifikált szövege. A helyettes államtitkár közlése szerint szó sincs a felsőoktatási törvény visszavonásáról.