Új képzést indít a Rendőrtiszti Főiskola és az ELTE
Bűnüldözési szaktanácsadói képzést indít szeptemberben az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) a Rendőrtiszti Főiskolával, valamint két olasz és egy német egyetemmel együttműködve. A képzés célja, hogy a természettudományos ismeretek minél jobban hasznosuljanak a bűnügyek felderítésében.
Képek: négy év börtönt kapott a nemzetvédelmi egyetem volt rektora
Elsőfokon négy év börtönre ítélte hivatali befolyással üzérkedés miatt Szabó Jánost, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem volt rektorát a bíróság. Az ügyészség szerint a vádlott két társa közreműködésével egy nemzetközi cégnél próbált meg jogtalan előnyt kicsikarni úgy, hogy valótlanul azt állította: a cég egyes munkatársai ellen drog- és fegyverkereskedelem miatt titkos nyomozás folyik, de ő az eljárást a cég számára kedvezően tudja befolyásolni.
Kitiltották a főiskoláról, mert nem volt hajlandó levenni az arcát eltakaró kendőt
A brit Burnley College vezetői szerint az egész arcot eltakaró burka lehetetlenné teszi az órai kommunikációt, ráadásul biztonsági okok miatt sem engedhetik a kendő viselését.
Egyetemek és főiskolák rangsora: a legjobb művészeti karok
Több mint 4700-an jelentkeztek művészeti alap- vagy osztatlan szakokra 2010-ben. Akit a képző-, ipar-, zene, szín- vagy táncművészet érdekel, összesen tizenkét egyetemi és főiskolai kar közül válogathat, a rangsor élén a Színház- és Filmművészeti Egyetem áll.
Így működnek a "diplomagyárak": mennyibe kerül, mire jó a hamis bizonyítvány?
Néhány nap alatt bármilyen diplomáról tökéletes másolatot készítenek a szolgáltatásaikat nyíltan hirdető „diplomanyomdák”: egy-egy olcsó, mégis valósághű másolatért mindössze ötven dollárt, vagyis tízezer forintot kell fizetni. Bár hivatalosan csak "szórakoztató célokra" lehet használni a megvásárolt okleveleket, a cégek - a biztonság kedvéért - orvosi diplomát soha nem készítenek.
Külföldi pályázatok egyetemistáknak és főiskolásoknak
Svájci csereprogram, utazás a velencei képzőművészeti biennáléra - a legfrissebb felsőoktatási pályázatokra április elejéig jelentkezhetsz.
Szombati tanítás: mi történik, ha a diák ellóg az órákról?
Igazolatlan hiányzás jár azoknak a diákoknak, akik ma nem mennek be a tanórákra, hiányzásukat pedig sem szüleik, sem háziorvosuk nem tudja igazolni. A szombati tanítási napokra ugyanis ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint a "normál" hétköznapokra.
Több száz diákot menekítettek ki az amerikai egyetemek Japánból
Az egyiptomi forrongások, az új-zélandi földrengés és a múlt heti japán katasztrófa komoly kihívás elé állította az amerikai egyetemeket. Hallgatók százait kellett kimenekíteniük a politikailag instabil vagy természeti katasztrófa sújtotta országokból.
Parlamenti kollégium indul egyetemistáknak és főiskolásoknak
Kárpát-medencei magyar fiatalok részére a Magyar Országgyűlés és a Lakitelek Népfőiskola tavasszal Steindl Imre Parlamenti Kollégiumot indít.
Új alapszakot indít a Debreceni Egyetem
Sportszervező alapképzés indulhat a Debreceni Egyetemen (DE), miután a nemzeti erőforrás miniszter elrendelte, hogy az Oktatási Hivatal vegye nyilvántartásba a DE kérelmét; az erről szóló dokumentumot Halász János, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium parlamenti államtitkára pénteken adta át Fábián István rektornak.
2011 legbizarrabb egyetemi kurzusai - Harry Pottertől a juharszirupig
Filozófia és a Star Trek, Jedi-tréning, Harry Potter és a neveléselmélet, David Beckham és a sportkultúra - számtalan furcsa tantárgy közül választhatnak a hallgatók a világ rangos felsőoktatási intézményeiben. Van, ahol a Roxfort házirendje alapján ismerkedhetnek meg az iskolák belső világával az egyetemisták, máshol a Szellemirtók és a Jedi-lovagok is szerepelnek a kötelező tananyagban.
Japán földrengés: biztonságban vannak a magyar egyetemisták
A tokiói magyar nagykövetség értesülései szerint a Japánban tanuló magyar hallgatók mind jól vannak, a legtöbben nem tervezik, hogy elhagyják a szigetországot. Minimum ötven-száz diák tartózkodik jelenleg a japán városokban, a cunami és a földrengés által érintett régióból már mindannyiukat kimenekítették.
Új rektor vezeti a Pannon Egyetemet
veszprémi székhelyű Pannon Egyetem szenátusa csütörtöki zárt ülésén Friedler Ferenc Széchenyi-díjas professzort, a műszaki és informatikai kar dékánját jelölte rektornak; a tisztségre egyedül ő adott be pályázatot.
Réthelyi Miklós: nem lesz tandíj az egyetemeken
A kormány sem tandíjat, sem képzési hozzájárulást nem tervez bevezetni a felsőoktatásban - mondta Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter csütörtökön, az Országgyűlés oktatási bizottsága előtt, évi rendes meghallgatásán.
Hoffmann Rózsa: sok a probléma a bolognai rendszerrel
Az európai felsőoktatási rendszereket egységes szerkezet felé kell elmozdítani, és erősíteni kell az együttműködést a felsőoktatási intézmények között - mondta Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár csütörtökön Gödöllőn.
Hétszáz dolgozó indított pert a Pécsi Tudományegyetem ellen
Több mint hétszáz alkalmazottja perli a Pécsi Tudományegyetemet elmaradt kockázati pótlékok, illetve az egyenlő bánásmód elvének megsértése miatt - írta az Új Dunántúli Napló csütörtöki számában.
Jogosan tiltják ki az iskolákból a dohányzó diákokat?
Ősztől a szórakozóhelyeken és kocsmákban is betiltanák a dohányzást, az oktatási intézményekben azonban már a jelenlegi szabályok szerint is tilos cigarettázni. Ki, hol, mikor gyújthat rá az iskolában, és milyen büntetést kaphat az a diák, aki megszegi a dohányzási tilalmat?
Így tanulhatsz ingyen a világ legjobb egyetemein - a fotelből
Sem a felvételi, sem a tandíj, sem a szállás miatt nem kell aggódnod, ha el szeretnél végezni egy-egy kurzust a Berkeley-n, a Stanfordon vagy éppen a Carnegie Mellon egyetemen. Mindössze egy számítógépre van szükséged: a világ legjobb egyetemei ma már saját honlapjuk mellett a YouTube-on és más oktatási portálokon is elérhetővé teszik előadásaik anyagát.
Megdöbbentő felvételek: több ezer diák veszthette volna életét a japán egyetemeken
A pénteki földrengést és cunamit követően egyetemek és főiskolák tucatjai zártak be Japánban. A keleti partvidéken működő intézmények épületei megrongálódtak, a számítógép-hálózatok nem működnek. A tanárokat és a diákokat egyelőre nem engedik vissza a campusokra.
Eldőlt a Rendőrtiszti Főiskola és a nemzetvédelmi egyetem sorsa
Elfogadta az Országgyűlés szerdán a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) létesítéséről szóló törvényjavaslatot; az új intézmény 2012. január 1-jén jön létre a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, a Rendőrtiszti Főiskola és a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi Karának jogutódjaként.