Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Megtartotta alakuló ülését a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) ideiglenes szenátusa, amely 2012. január 1-jéig előkészíti az új egyetem működését - közölte Kis Norbert, a Nemzeti Közigazgatási Intézet főigazgatója szerdán.
Mint írta, a három egyesülő felsőoktatási intézmény, illetve kar - a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) Közigazgatás-tudományi Kara, a Rendőrtiszti Főiskola és a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem - közössége által megválasztott testület egyhangúlag fogadta el működési szabályait és 2011. évi munkatervét.
A fenntartói testület - a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM), a Belügyminisztérium (BM) és a Honvédelmi Minisztérium (HM) - képviselői az ülésen hangsúlyozták, hogy a testületnek a szabályzataival követnie kell a felsőoktatás jogi környezetének várható változásait, a képzésekkel pedig a megújuló közszolgálati életpályával kapcsolatos kormányzati humánpolitikát - olvasható a közleményben.
Az Országgyűlés március 16-án fogadta el a Nemzeti Közszolgálati Egyetem létesítéséről szóló törvényjavaslatot. A törvény célja az, hogy a felsőoktatás az új egyetem létesítésével hatékonyabban szolgálja a közszolgálat személyi állományának minőségi fejlesztését. Mi lesz a sorsa a nemzetvédelmi egyetemnek és a Rendőrtiszti Főiskolának? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
Az új intézmény 2012. január 1-jével jön létre a nemzetvédelmi egyetem, a rendőrtiszti főiskola és a BCE közigazgatás-tudományi karának jogutódjaként. Az új egyetem fenntartói jogait a közigazgatás-fejlesztésért, a rendészetért és a honvédelemért felelős miniszterek gyakorolják majd, az intézmény székhelye pedig Budapesten lesz.
A jogszabály kimondja, hogy a jogelőd intézmények alkalmazottjainak a foglalkoztatási jogviszonya és a hallgatók jogviszonya az új egyetemen folyamatos. A jogelődnél indult alap- vagy mesterszakokon, szakirányú továbbképzési szakokon, szakképzési programokban, doktori képzéseken biztosítani kell a képzés folytatás feltételeit egészen addig, amíg a 2011/2012-es tanévre, illetve korábban felvett hallgatók nem fejezik be tanulmányaikat azon a szakon, amelyen azt megkezdték.
Az egyetem büdzséjét a közigazgatás-fejlesztésért felelős miniszter költségvetési fejezetében kell biztosítani. A jövő év január 1-jétől ideiglenes szenátus gyakorolja majd az új egyetem szenátusának jogköreit, az intézménynek 2012. december 31-ig kell új szenátust választania.