Egyesül a Harsányi János Főiskola és a MÜTF
Egyesülési kérelmet adott be az Oktatási Hivatalhoz a tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskolája (MÜTF) és a budapesti Harsányi János Főiskola.
Államvizsga közben szülte meg gyermekét egy 29 éves egyetemista
Vizsga közben "jött rá" a szülés egy 29 éves jogászra az Egyesült Államokban, de vajúdási fájdalmai ellenére nem tágított: folytatta a számadást tudásáról.
Kínos ügy: milyen sors vár a Corvinus Egyetemre?
A patinás Közgázon a megszüntetésről, beolvasztásról szóló spekulációk mellett a csökkenő felvételi keretszámok borzolják az idegeket - írja a HVG.
Szexért adott kettest az egyetemi professzor - kirúgták
Kizárták a Babes-Bolyai Tudományegyetemről (BBTE) azt a matematikaprofesszort, aki többször szexuális ajánlatot tett tanítványainak, egy végzős hallgatónak pedig azt mondta, csak akkor kaphatja meg a kettest, ha hajlandó vele lefeküdni.
Felvásárolhatják a legjobb diákokat a rosszabb egyetemek
Nagy-Britanniában eddig sem számított olcsó mulatságnak egyetemre menni, de a tandíjak jövő évtől tervezett emelése katasztrofális hatással lehet a felsőoktatási jelentkezésekre. A felvételizők számának visszaesésétől tartó rosszabb egyetemek tömegével hirdetnek "akciós helyeket" a legjobb eredményekkel jelentkező diákok számára, így próbálva a tehetséges, ám nem túl tehetős családokból jövő diákokat „rangon aluli” intézményekbe csábítani.
Új felsőoktatási törvény: szeptemberben kerülhet a kormány elé
A kormány második félévi munkaterve szerint szeptemberben tárgyalják a felsőoktatási törvény koncepcióját - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatásért felelős államtitkársága csütörtökön.
Fegyveres férfit láttak a Virginia Tech-en, lezárták az egyetemet
Az egyik épület mellett egy fegyveres férfit látott három diák. Az egyetemet most rendőrök kutatják át, egyelőre semmi gyanúsat nem találtak. 2007 áprilisában egy 23 éves hallgató harminckét embert lőtt le a Virginia Tech kampuszán.
LMP: az új felsőoktatási törvény diákok tömegét zárja ki az egyetemekről
A kormány nyilvánosságra került felsőoktatási koncepciója fiatalok tömegeit zárná ki a felsőoktatásból, ráadásul a tervezett intézkedések élesen szemben állnak Magyarország európai uniós kötelezettségeivel és az ország érdekeivel - áll az LMP csütörtöki közleményében, amelyben Osztolykán Ágnes országgyűlési képviselő azt írja: "ha a Fidesz végrehajtja, amit tervez, akkor joggal mondhatjuk, hogy hazugsággal került hatalomra".
Tizenhat évesen diplomázik egy mexikói fiú
A "csodagyerek", Andrew Alexis Almazán Anaya augusztus 18-án teszi le a záróvizsgát pszichológia szakon a mexikóvárosi Del Valle egyetemen.
Hosszas vajúdás után sem jut a kormány elé a felsőoktatási tervezet?
Levették a napirendről az új felsőoktatási törvény szövegének legújabb változatát a közigazgatási államtitkári egyeztetésen – a tervezet több pontját nem találták megalapozottnak, jó néhány kérdés ugyanis „politikai döntést igényel”. A szerdán kiszivárgott koncepció minden eddigi verziónál szigorúbb: rosszul járnak a magánfőiskolák, a felvételizők és az autonómiájukat féltő egyetemek.
Képek: így néz ki a tíz legdrágább luxuskollégium kívülről-belülről
Több mint 13 ezer dollárt, vagyis 2,5 millió forintnak megfelelő összeget fizetnek az elsőéves hallgatók egy-egy szobáért az Egyesült Államok legdrágább egyetemi-főiskolai kollégiumaiban.
Mennyit érnek a legjobb magyar egyetemeken szerzett diplomák?
A legjobb magyarországi egyetemek diplomáival még most sem jelent problémát az elhelyezkedés: a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak 93 százaléka az oklevél megszerzését követő fél éven belül állást talált, míg az ELTE-sek kétharmadának már az államvizsga előtt volt állandó állása.
Képek: az egyetem épülete mellett zuhant le egy helikopter Fokvárosban
A fokvárosi egyetem parkjában zuhant le egy megrongálódott helikopter – a szemtanúk beszámolója szerint a helikopter kényszerleszállás közben egy fának ütközött, a fedélzeten lévő négy ember és az egyetem oktatói, hallgatói közül senki nem sérült meg.
Nagy változások jönnek: a kormány dönt a bezárásokról, hosszabb lesz a tanárképzés
A felsőoktatási törvény legújabb koncepciója az eddigieknél szigorúbb kritériumokat szab az intézmények alapítására és működtetésére, megkülönböztet tudományegyetemet, egyetemet és főiskolát, és célul tűzi ki, hogy 2020-ra az államilag támogatott képzésben részt vevők legalább 20 százaléka 1-3 hónapos külföldi ösztöndíjas képzésben részesüljön.
Eltévedt gólyáknak hasznos az augmented reality
A veszprémi Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának új tanulóit egy okostelefonon futtatható alkalmazás fogja segíteni abban, hogy eligazodjanak a számukra még ismeretlen kampusz épületei között.
Újabb drasztikus váltás: mi lesz a szolnoki és a gyöngyösi főiskola sorsa?
Az egyetemek kormány alá rendelése, a felsőoktatási autonómia megszűnése, 36 milliárd forint kivonása, az államilag finanszírozott hallgatói létszám csökkentése - egyebek között ezeket tartalmazza a felsőoktatási koncepció legújabb tervezete, amelyet szerdai számában ismertet a Népszabadság. A dokumentumban nem szerepel az önálló Károly Róbert Főiskola és a Szolnoki Főiskola.
A világ legjobb filmes iskolái
A prágai filmakadémia (FAMU) a legjobb filmiskola Európában a The Hollywood Reporterben publikált rangsor szerint.
Elhunyt a Pennsylvaniai Egyetem legnagyobb támogatója
Életének 90. évében vasárnap elhunyt Ruth Perelman, aki férjével együtt bőkezű adományokkal segítette több kulturális intézmény munkáját.
Az év 4 legnagyobb bukása: lopáson kapott politikusok
Nem is olyan rég még a német politika fénylő csillagaként tartották számon Karl-Theodor zu Guttenberget, és csaknem bizonyosra vették, hogy ő lesz Angela Merkel utódja a kancellári székben. Ugyanez a Guttenberg - családjával együtt - most mégis az amerikai Connecticut államba vándorol ki, ahol előadások tartásával, valamint publikálással igyekszik majd keresni kenyerét.
Drasztikus tandíjemelés: több tízezer fontos adósságot halmoznak fel
Eddig sem volt olcsó, egy év múlva pedig még többe kerül majd a diploma Nagy-Britanniában: egyes felsőoktatási intézményekben a tandíj az évi 9000 fontot is elérheti. A legtöbb hallgató diákhitelből fedezi majd a tanulás költségeit, így sokan 50 ezer font adóssággal kezdenek neki az álláskeresésnek.