Az egyetem V-Híd Csoporttal kötött együttműködésének célja, hogy "új szintre emelje az oktatás és a szakmai képzés kapcsolatát."
A közös cél, hogy az Építőmérnöki Kar hallgatói gyakorlati és versenyképes tudást szerezzenek, a már szakmában dolgozók pedig folyamatos képzést kapjanak. Az oktatási programok és a kooperatív képzések mellett a felek kutatás-fejlesztési területen is aktívan együttműködnek – írja a 444.
Ennek értelmében a V-Híd:
- vendégoktatókat biztosít a BME alap-és mesterképzéseihez
- legalább 30 hallgatót ösztöndíjjal támogat az #építő 250 ösztöndíjprogramban.
- a cég saját programján, a V-Akadémián keresztül még 5 tehetséges hallgatót támogat anyagilag és szakmailag
- hozzájárul ahhoz, higy BME Építőmérnöki Kar Zielinski Szilárd Szakkollégiuma 6-12 középiskolában pályaorientációs programot szervezzen.
A V-Híd ezen kívül segíti az egyetemi tárgyak tematikájának fejlesztését, új tantárgyak és az ehhez kapcsolódó tananyagok kidolgozását is. A BME pedig támogatja a cég belső képzéseinek fejlesztését. Az együttműködés emellett a kutatás és fejlesztési területre is kiterjed.
Az Eduline-on is beszámoltunk arról, hogy a BME modellváltása tavaly év végén elkezdődött, amelynek értelmében az egyetem államiból nem alapítványi, hanem céges fenntartásba kerül majd át.