Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A BME VIK gólyatáborának honlapját szeptember végén sem lehet elérni, de más furcsaságot is találtunk.
A BME VIK gólyatáborának honlapja, ami mellesleg a kari oldalon és a gólyatábor hivatalos Facebook-oldalán is szerepel, több hete nem egyáltalán nem tölt be.
De nem csak ez az egyetlen furcsaság, egy hallgató az Eduline-nak küldött olvasói levélben felhívta arra is a figyelmet, hogy a BME VIK hivatalos fotókörének oldalán az elmúlt 14 év minden eseményének fotóalbuma nyilvános, kivéve az összes gólyatáborét, amit csak belső hálózatról lehet elérni. Ehhez képest a 2024-es gólyahét, gólyabuli albumát bárki meg tudja nézni.
Ezzel kapcsolatban kérdéseinkkel a BME-t is megkerestük, amint válaszolnak, cikkünket frissítjük.
Még augusztus 21-én számoltunk be az Eduline-on arról, hogy az elsőéves diákok visszajelzései szerint mik történtek a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának bodajki gólyatáborában augusztus 14-17. között.
A beszámolók szerint ugyanis a gólyákat többek között
hosszú kilométereken keresztül gyalogoltatták a tűző napon a táborba,
kipakoltatták a táskáikat, elvették a gyógyszereiket és élelmiszereiket,
lekezelően bántak velük, továbbá
korlátozták a fürdőszoba- és mosdóhasználatukat.
Később kiderült, ez nem egyszeri alkalom volt: évtizedes hagyomány lehet a frissen felvett hallgatók megalázása a BME gólyatáboraiban. Ezután pedig az Oktatási Jogok Biztosa vizsgálatot indított, a BME pedig munkacsoportot állított fel, hogy kivizsgálják a történteket és átalakítsák a gólyatáborokat. A munkacsoport szeptember 10-i ülésén többek között az ELTE ÁJK 2014-es gólyatáborában történtek miatt a kar tanszékvezetője, Nagy Marianna is részt vett.
A BME-n egyébként a gólyatábori visszajelzésekre létrehozott e-mail címre ([email protected]) eddig körülbelül félszáz e-mail érkezett, amelyek az egyetem tájékoztatása szerint nagyrészt pozitívak voltak. A negatív tapasztalatokról beszámoló levelek a szigorú szabályokra és a fegyelemre, az étel minőségére és mennyiségére panaszkodtak - fejtették ki az egyetem a honlapján.
Műegyetem egyébként augusztus 29-én kapta meg az oktatási jogok biztosának hivatalos értesítését arról, hogy vizsgálatot indított a Villamosmérnöki és Informatikai Kar gólyatáborával kapcsolatban, a BME-nek pedig 30 napja van arra, hogy az ombudsman számára átadja a rendelkezésére álló információkat. Ez a határidő pedig lassan lejár.