Mutatjuk, hány pont kellett a legnépszerűbb természettudományi szakokhoz
A legnépszerűbb természettudományos alapszak idén is a biológia, a matematika és a kémia volt. Azt, hogy hány pont kellett a bekerüléshez ebben a listában szedtük össze nektek.
Ilyen ponthatárokkal lehetett bekerülni a legnépszerűbb műszaki képzésekre
Milyenek a ponthatárok a tíz legnépszerűbb műszaki alapképzésen? Mutatjuk, hány ponttal lehetett bekerülni gépészmérnöki, építészmérnöki vagy éppen műszaki menedzser képzésre.
Megvan, mikor érkeznek a pótfelvételi ponthatárok
Alig vagyunk túl az általános felvételi eljárás ponthatárhúzásán, itt a következő időpont, amit várhattok, ha pótfelvételin jelentkeztek valamilyen felsőoktatási képzésre.
Akár 445 pont is kellett a legnépszerűbb bölcsész szakokhoz
Idén is több ezren szeretnének bölcsészek lenni. Mutatjuk, mennyi pont kellett a pszichológiához, az anglisztikához, és az olyan különleges szakokhoz, mint a keleti nyelvek és kultúrák arab vagy koreai szakiránya.
Megtaláltuk az idei felvételi egyik legalacsonyabb ponthatárát, amire csak kettes eredményekkel is be lehetett kerülni
130 pont - ennyit kellett elérnie annak a diáknak, aki önköltséges, levelező képzésen kezdi meg a szeptembert a Tokaj-Hegyalja Egyetem szőlész-borász mérnöki alapszakán. Nem kellett túl nagy teljesítmény az állami ösztöndíjas nappali képzéshez sem: annak, akit ide vettek fel, mindössze 180 pontot kellett elérnie.
Nem vettek fel az egyetemre? Itt az időpont, hogy meddig jelentkezhettek a pótfelvételin
Nyilvánosságra hozták a pótfelvételi jelentkezés határidejét a felsőoktatási intézmények.
Több egyetemen is rekordott döntött a felvett diákok száma, egyre népszerűbbek a vidéki intézmények
Szerda este kiderült, az idei rekordszámú felvételiző közül hányan kerültek be sikeresen valamelyik főiskola vagy egyetem képzésére. A felvettek száma több fővárosi és vidéki egyetemen is nőtt, de népszerűbbek lettek az egészen kicsi intézmények is.
172 és 491 - Mutatjuk az idei felvételi legmeglepőbb ponthatárait
Soha ilyen nagy szórás még nem volt az egyetemek ponthatárai között. Ennek oka a központi minimumponthatárok megszűnése, ami az elmúlt években az alap- és osztatlan szakokon 280 pont, a felsőoktatási szakképzéseken 240 pont, a mesterszakokon pedig 50 pont volt, idén viszont már az egyetemek dönthettek arról, hogy húznak-e olyan ponthatárokat, ami alatt nem vesznek fel hallgatókat, és ha igen, azt hány pontban határozzák meg.
Gulyás Gergely szerint a pedagóguspályára sokan tekintenek biztos megélhetési forrásként
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón a szerdai felsőoktatási felvételiről és a felvettek adatairól is beszélt.
36 ezernél is többen jelentkeztek gazdasági képzésekre, pár szakra mégis felvettek 400 pont alatt is
Idén is a gazdasági szakok voltak a legnépszerűbbek a felvételin, több mint 36 ezer diák jelölt meg ilyen képzést a jelentkezési lapon. Közülük a legtöbben – több mint 14 ezren– gazdálkodási és menedzsment szakon szeretnének tanulni szeptembertől.
Majdnem hatezren felvételiztek jogászképzésre, idén is magasak a ponthatárok
Az ELTE-n 477-nél, a Pázmányon 467-nél húzták meg az államilag támogatott jogászképzés ponthatárát, de a nagy vidéki egyetemeken sem volt sokkal alacsonyabban a limit. Egy intézményben volt csak négyszáz pont alatt a határ.
Ha esetleg nem vettek fel sehova, ne csüggedj: indul a pótfelvételi!
Viszont itt általában már csak önköltséges képzésekben lehet gondolkodni.
Van olyan egyetem, ahol 399, máshol 242 pont is elég volt ugyanarra a képzésre: Így alakultak az idei felvételi ponthatárai
Túl nagy meglepetések idén sem érhették a felvételizőket, esetleg csak abban, hogy néhány egyetem képzésén kifejezetten alacsonyak voltak a ponthatárok. Utánanéztünk, melyik egyetemen voltak a legszigorúbbak a felvételi követelmények, és hogy mi vár rátok most, hogy túl vagytok a ponthatárhirdetésen.
Ilyenek a legnépszerűbb mesterszakok ponthatárai
Tanári, pszichológia vagy vezetés és szervezés mesterszakra jelentkeztetek? Mutatjuk hány ponttal lehetett idén bekerülni a legnépszerűbb mesterképzésekre.
BGE ponthatárok: a legnépszerűbb szakokhoz elég volt 410 pontra belőni az érettségit
A Budapesti Gazdasági Egyetemre bejutni nem volt annyira nehéz, mint mondjuk a Corvinusra: legnépszerűbb szakokra ha valaki önköltségen akart bejutni, megtehette már 330 pont körül
Ennyi ponttal lehetett bekerülni idén kommunikáció, nemzetközi tanulmányok vagy szociológia szakra
A kommunikáció- és médiatudomány idén is az egyik legnépszerűbb szak volt a jelentkezők között, amire összesen 5387-en jelentkeztek. Most azt is megnéztük, hány pont kellett a sikeres felvételihez. Mutatjuk a társadalomtudományi képzések ponthatárait.
Itt a lista: mutatjuk a legnépszerűbb orvos- és egészségtudományi szakok ponthatárait
Hányan jelentkeztek idén orvosi, fogorvosi és gyógyszerészképzésre, ápolónak vagy éppen dietetikusnak? Mutatjuk a legnépszerűbb orvos- és egészségtudományi szakokat és a 2023-as felvételi ponthatárait.
Több mint 100 pont különbség is lehet különböző egyetemek között: Itt vannak a legnépszerűbb alapképzések ponthatárai
Idén több mint 126 ezren jelentkeztek valamelyik hazai főiskola vagy egyetem képzésére, a legnépszerűbb szakok listája viszont nem sokat változott a korábbi évekhez, az első három helyen még mindig a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing, valamint a pszichológia szerepel. Mutatjuk, milyenek voltak a ponthatárok a tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan képzésen.
BME ponthatárok: építőmérnök már 320 ponttól lehetsz, ha önköltségesre jelentkeztél, nehezebb a dolgod, mint az állami képzésre jelentkezőknek
A BME sem könnyítette meg jövendőbeli hallgatói dolgát: magasak a ponthatárok szinte minden szakon. De csak szinte: építőmérnöknek például be lehet jutni már 310 ponttal is. Van több olyan szak is, ahová nehezebb volt bejutni önköltséges képzésre, mint államilag támogatottra.
Itt a teljes lista: mutatjuk a 2023-as felvételi összes ponthatárát
Az Eduline-on egy kattintással elérhetitek az összes egyetem összes szakjának ponthatárát.