Több tucat középiskolába készülő diák az írásbeli eredmények kiderülése után sem dőlhet hátra.
Már csak néhány napot kell várni és február 9-én kiderül, hogy ki hány pontot ért el a január 20-ai központi írásbeli felvételin. Az eredményekről az Oktatási Hivatal által meghatározott módon értesítik az érintetteket, ezzel együtt pedig az Arany János Tehetséggondozó Programra és az Arany János Kollégiumi Programra jelentkezők is megkapják a pályázatuk eredményét.
A következő fontos időpont ezt követően a jelentkezési lapok leadása, amit február 21-ig tehettek meg. Sokak számára azonban a felvételizés ezzel nem ér véget, hiszen március 4-én kezdődnek a szóbeli felvételi vizsgák, amik egészen március 20-ig tartanak.
Kiknek kell szóbelizni?
Szóbeli vizsgát nem minden intézményben szerveznek, hiszen a pontszámítás módja iskolánként eltérő lehet. Azt, hogy az általatok megjelölt középiskolákban tartanak-e ilyet, az intézmények felvételi tájékoztatóiban nézhetitek meg, amikben álalában a szóbeli témaköröket is megtaláljátok.
Az is iskolától függ azonban, hogy egyáltalán behívják-e szóbelizni azokat a gyerekeket is, akik esetleg gyengébb eredményeket értek el. Vannak olyan intézmények, ahol a korábbi évek ponthatárainál gyengébben teljesítő diákokat - akiknek a teljesítményén a szóbeli sem javítana - nem hívják be szóbelizni, hogy ne tegyék ki őket feleslegesen stressznek, más iskolákban viszont kivétel nélkül mindenkinek be kell menni, aki hozzájuk jelentkezett.
A legfontosabb tudnivalók a 2024-es középiskolai felvételiről |
|
Figyeljétek tehát mindenképp az iskolák honlapjait és nézzétek át még egyszer a felvételi tájékoztatóikat, a legfontosabb időpontokról és eseményekről pedig igyekszünk mi is tájékoztatni titeket.