A sikeres matekérettségi a cél? Mutatunk öt szuper gyakorlási lehetőséget
Alig másfél hét múlva kezdődnek az idei érettségik. Mutatjuk, hogyan tudtok gyakorolni a matekvizsgára az utolsó pillanatokban.
Meggondoltátok magatokat? Minden, amit érdemes tudni az egyszeri sorrendmódosításról
Meggondoltátok magatokat felvételivel kapcsolatban? Még nincs késő, ugyanis szükség esetén július 8-ig egyetlen alkalommal módosítható a jelentkezési helyek sorrendje, mutatjuk hogyan.
Nyolc hiba az érettségin, ami mindig előfordul, de könnyen elkerülhető lenne
Miért fontos, hogy megnézzétek, mit hol találtok a négyjegyű függvénytáblázatban? És miért érdemes magatokkal vinni némi taxipénzt a vizsga reggelén? Összeszedtük az összes hibát, ami sokszor előfordul az érettségin (vagy a vizsgák előtt), de könnyen elkerülhető lenne.
Az írásbeli érettségikig végre eldőlhet, olthatják-e a diákokat?
Orbán Viktor ma reggeli interjújában a középiskolások oltásáról is beszélt.
A PDSZ-ben maradt még néhány kérdés az érettségikkel kapcsolatban
A szakszervezet ezeket Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárnak tette fel egy levélben. De írtak egy másik levelet is, ezt Áder János köztársasági elnöknek, akitől azt kérik, fontolja meg az teljes oktatás digitális munkavégzésre történő visszaállítását.
Hogyan érdemes beosztani az időt a matekérettségi alatt? Tuti tippek vizsgázóknak
Hamarosan eljön a nagy nap, amikor ott fogtok ülni a feladatsorok felett, és el kellene kezdenetek megoldani őket. De mégis hogyan? Melyik feladatot érdemes először megoldani, és mi az, amit jobb, ha a végére hagytok? Cikksorozatunk második részében többek között a jó időbeosztásnak jártunk utána.
Ingyenes lehetőségek érettségire készülőknek: szaktanári tippektől a YouTube-csatornákig
Összegyűjtöttük a legjobb ingyenes lehetőségeket az érettségi felkészüléshez: online előadássorozatok, videók, adattárak és szaktanári tippek egy helyen, akár matekból, akár töriből vagy más tárgyból érzitek úgy, hogy szükségetek lenne még egy kis doppingra.
Érettségi gyorstalpaló matekból: most megoldhattok 100 feladatot segítséggel
Gondban vagytok a statisztikával? Esetleg a logaritmus vagy éppen a geometria megy nehezebben? Egy hiánypótló YouTube-csatornának köszönhetően már néhány óra alatt bővülhet a matekérettségihez szükséges tudásotok.
Így "puskázhattok" az érettségin: minden, amit az atlaszhasználatról tudni kell
A történelmi atlasz is a legjobb legális puskák közé tartozik, tényleg mindent megtaláltok benne, ami csak kell: évszámokat, ábrákat és uralkodói adatokat. De mikor és hogyan érdemes használni? Cikksorozatunk második részében az atlaszhasználattal foglalkozunk.
Hogyan értékelik a leveleket az angolérettségin, és mire kell ügyelnetek, ha nem szeretnétek pontokat veszíteni?
Milyen szabályokat kell betartanotok az angolérettségi íráskészség feladatánál? Mutatjuk.
Felkészülés a matekérettségire távoktatás alatt: milyen tanulási módszerek és lehetőségek vannak?
Nincsenek könnyű helyzetben az idei érettségizők. Vajon az online órák elegendők ahhoz, hogy rendesen fel lehessen készülni a matekérességire? Milyen gyakorlási lehetőségekkel tudjátok kiegészíteni a távoktatást? És tényleg az a legfontosabb, hogy 100 százalékos érettségit írjatok? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ Krasznai Blankával, a Studium Generale (SG) matek szekciójának vezetőjével.
Milyenek voltak a felvételi ponthatárai az előző években?
Kíváncsiak vagytok, hogy hány pontot kellett tavaly elérni azon a szakon, amelyre februárban jelentkeztetek? Itt megnézhetitek a korábbi évek felvételi ponthatárait.
Három tipp a maxpontos töriérettségihez: témakörök, módszerek és online alternatívák
Nem lesz egyszerű dolguk az idén érettségizőknek: fél év otthoni tanulás után kell jól teljesíteniük az írásbeli vizsgákon. A következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a felkészülést a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk első részében a töriérettségivel és az otthoni felkészülési alternatívákkal foglalkozunk.
Matekérettségi felkészülés témáról témára: kerüljétek el a meglepetéseket a vizsgán
Ha úgy érzitek, szükségetek lenne még egy kis gyakorlásra a matekérettségihez, esetleg vannak fekete foltok a tananyagban, akkor jó helyen jártok, ugyanis most egy olyan oldalt ajánlunk, amelynek a segítségével témakörök szerint készülhettek a vizsgára.
Megelégelték a várakozást a romániai érettségizők: indítottak maguknak egy felkészítő honlapot
Az oldalra feladatok és lehetséges vizsgatételek ezreit töltötték fel a nyolcadikos záróvizsga, illetve az érettségi tantárgyak mindegyikéből.
A szlovén érettségiző diákok mindössze tizenhét százaléka jelentkezett oltásra
Az oltás önkéntes, a diákoknak pedig hétfőn délig kellett jelentkezniük a lakhelyükhöz legközelebb lévő oltóközpontokban.
Idén is kötelező lesz ötven óra közösségi szolgálat az érettségizőknek?
Vajon a vírushelyzetben is érvényben marad-e a szabály, miszerint a vizsgázóknak ötven óra közösségi szolgálat teljesítése is feltétele az írásbelik megkezdésének? Válaszolt a minisztérium.
Elindult a tavaszi ügyintézés: minden, amit a teendőkről, határidőkről és szabályokról tudni kell
Tegnap indult a tavaszi ügyintézés a 2021-es felvételiben, mi pedig összeszedtünk minden fontos teendőt, határidőt és elintéznivalót, amire figyelnetek kell a következő hetekben.
Kétszer is hibás dátumot és zavarosan megfogalmazott levelet küldtek ki az SZFE felvételizőinek
Több, más szakra jelentkező diák is hasonló problémákat tapasztalt.
Három hiba, amit el lehet, sőt el is kell kerülni az érettségi előtti hetekben
Alig másfél hét múlva kezdődik az érettségi. A felkészülés azonban nem csak a tananyagon múlik, mentálisan is ideje magasabb fokozatra kapcsolni - összeszedtünk három olyan hibát, amit mindenképpen kerüljetek el a következő hetekben.