Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Többszöri nekifutás után két évvel ezelőtt újra átalakította a szakképzési rendszert a kormány. A legnépszerűbb iskolatípus a technikum, ahol öt év alatt érettségit és szakmai végzettséget is szerezhetnek a diákok.
A téli hónapokra egy másik iskolába költöztetnék át a Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum diákjait. A Debreciner információi szerint a Bethlent az Irinyi János Technikummal "vonnák össze", az olvasók viszont úgy tudják, hogy a tanulók októbertől a Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum épületébe járnának, délelőtti/délutáni turnusban.
Több mint 18 ezer diák jelentkezett tavaly az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyre, vagyis az OKTV-re. Néhány hónapja megmutattuk azokat a gimnáziumokat, ahonnan sok diák került be a verseny döntőjébe, most a technikumokkal foglalkozunk.
A szakképzésben is komoly oktatóhiány van, főleg a műszaki és a természettudományos tárgyakat tanítókat nehéz megtalálni, és az iskolai rendszerben tartani.
Nyilvánosságra hozta a 2022-es középiskolai felvételi statisztikáit az Oktatási Hivatal. Ezekből kiderül: tényleg technikumban tanul majd ősztől a legtöbb kilencedikes, nyelvi előkészítő évfolyamon több mint tízezren kezdenek, és a diákok többségét az első helyen megjelölt iskolába-tagozatra vették fel.
Idén több mint 98 ezer tanuló: 85 286 nyolcadikos, 7829 hatodikos és 5299 negyedikes felvételizett középiskolába - tájékoztatta az Oktatási Hivatal kedden az MTI-t.
Az ötéves technikumokban szakmát és érettségit, a hároméves szakképző iskolákban pedig szakmát szerezhetnek a diákok, akik február 18-ig jelentkezhetnek a középiskolákba.
Négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, egyházi, magán- és állami iskolák, technikumok vagy két tannyelvű és nemzetközi iskolák - nehéz a kérdés, melyiket válasszuk. Ebben a cikkben összeszedtük, melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai.
Hamarosan kezdődik a 2022-es középiskolai felvételi, a megfelelő középiskola kiválasztása pedig sokaknak okozhat fejtörést. Azoknak, akik a szakmaképzés felé kacsintgatnak: mutatjuk, melyik iskolatípusban milyen képzések vannak.
A minisztérium szerint a frissen felvett diákok már alapból jobb osztályzatokkal érkeztek az iskolákba, a mérési eredményük pedig matekból sokkal jobb a korábbi évfolyamokénál.
Van, ahol a szülők nem, csak a nyolcadikos diákok nézhetik meg a bemutatóórákat, máshol idén is online vagy hibrid tájékoztatókat tartanak a továbbtanulás előtt állóknak – változatos forgatókönyvekkel készülnek a gimnáziumok és technikumok a nyílt napokra, amelyek minden évben 80-90 ezer általános iskolást és ugyanennyi szülőt mozgatnak meg.
A legtöbben tavaly is gimnáziumba jelentkeztek, de a legtöbben valamelyik technikumokba jutottak be. Mutatjuk a tavalyi középiskolai felvételi népszerűségi listát és a legkeresettebb szakmákat is.