Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az athéni demokráciáról, a Kádár-korszakról, az Árpád-kori magyar történelemről és a második ipari forradalomról is kaptak esszéfeladatot a diákok a középszintű töriérettségi második részében.
A bolsevik ideológiáról és a két világháború közötti szovjet-orosz történelemről, a Rákosi- és a Horthy-korszakról, a magyarországi romákról, a reformációról és a zsidó vallásról is kaptak kérdéseket a diákok a középszintű történelemérettségi első, rövid feladatokból álló részében.
Ma töriből vizsgáznak az érettségizők: összeszedtük, milyen feladatok várnak rájuk, és mennyi időt kapnak az írásbelire. Mutatjuk a legfontosabb szabályokat.
Hány esszét kell írnotok a középszintű töriérettségin? Mire érdemes odafigyelni, mikor kiválasztjátok a feladatot, és milyen témák kerülhetnek elő a vizsgán? Mutatjuk a legfontosabb szabályokat.
A dualizmus kora, az ipari forradalmak és a hidegháború is visszatérő téma a közép- és az emelt szintű történelemérettségin. Mutatjuk, milyen leckéket érdemes még átnézni,
Indulnak a 2022-es érettségik: a magyarral, a matekkal, aztán törivel, majd a választható nyelvekkel kell megküzdeniük a diákoknak az első héten. De hány pontot szerezhetnek?
Alig egy hét múlva indul az érettségi szezon, azonban a felkészülési időszak koránt sem ért véget. Az utolsó héten is sokat lehet készülni a vizsgákra - elhoztunk minden szabályt, amit tudnotok kell és mutatjuk a legfontosabb dolgokat az utolsó pillanatos felkészüléshez.
Hogy könnyebb legyen a felkészülés az érettségire, a következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a tanulást a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk hatodik részében megint a töriérettségivel foglalkozunk: ezeket a hibákat kell elkerülnötök a viszgán.
Hogy könnyebb legyen a felkészülés az érettségire, a következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a tanulást a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk harmadik részében az esszékkel foglalkozunk.
Hogy könnyebb legyen a felkészülés az érettségire, a következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a tanulást a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk második részében az atlaszhasználattal foglalkozunk.
Hogy könnyebb legyen a felkészülés az érettségire, a következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a felkészülést a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk első részében a töriérettségivel és azokkal a témákkal foglalkozunk, amiket kötelező átnézni.
Hány esszét kell megírnotok a közép- és az emelt szintű töriérettségin? Mire kell figyelnetek a feladatok kiválasztásánál? Mutatjuk az idei szabályokat.