Folytatódik a polgári engedetlenség akció, ma is több iskolában tiltakoztak
Ahogy a héten többször, ma is tiltakoztak a pedagógusok több iskolában: van, ahol már tegnap polgári engedetlenségi akcióba kezdtek és volt, ahol sztrájkoltak.
Ahogy a héten többször, ma is tiltakoztak a pedagógusok több iskolában: van, ahol már tegnap polgári engedetlenségi akcióba kezdtek és volt, ahol sztrájkoltak.
Megelégelték az alacsony bérüket, ezért a tanárok után a kisegítő személyzet tagjai is sztrájkba kezdenek több egyetemen Skóciában.
Ma és holnap tiltakoznak az alacsony pedagógusbérek miatt a két tanítási nyelvű gimnáziumban.
A kőbányai Széchenyi István Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában tizenkét tanár döntött úgy, hogy nem veszi fel a munkát. Nagyon sok szülő támogatja őket, az egész iskolában 57 diák volt.
Polgári engedetlenségi akcióval indította a 2022/2023-as tanévet a budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium tantestületének harmincöt tagja.
A köznevelésért felelős államtitkár levelében arra kéri a tanári szakszervezetek vezetőit, hogy ne támogassák a polgári engedetlenségi mozgalmakat, mert törvénytelen, de kitért a diákok értékrendjére is.
Ha szeptember 2-ig nem kapnak érdemi ajánlatot a kormánytól, a tanév második hetétől újra polgári engedetlenségi akciók lehetnek az iskolákban - ígéri a Tanítanék Mozgalom, amely a tavaszinál "erősebb, hosszabb, jelentősebb" megmozdulásokra biztatja a siralmas fizetések és a tanárhiány miatt egyre nehezebb helyzetben lévő pedagógusokat.
Philadelphiában sztrájkot hirdetett szombaton a több ezer iskolai dolgozót képviselő szakszervezet egy héttel a tanév megkezdése előtt a tarthatatlan munkakörülményeikre hivatkozva.
Nyílt levelet írt a belügyminiszternek és a közoktatási államtitkárnak a Tanítanék Mozgalom, amely azt írja: ha szeptember 2-ig nem tesznek ígéretet arra, hogy a kormány még idén teljesíti a követeléseiket, „akkor szeptemberben az oktatás nem fog megkezdődni a megszokott keretek között”.
Maruzsa Zoltán államtitkár szerint "rosszul megy a gazdaság, nehezebben fognak tudni elhelyezkedni azok a pedagógusok, akik föl akarnak mondani".
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) egy rövid posztban osztotta meg a friss híreket.
Az új kormány megalakulása után ismét tárgyalásokba kezd a két nagy pedagógus-szakszervezet - a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) - a kormány képviselőjével, Maruzsa Zoltán államtitkárral.
A megkérdezettek 70 százaléka szerint az oktatás problémáinak megoldásához fontos lenne, hogy önálló minisztériumot kapjon a terület - derül ki a Publicus Intézet Népszavának készített felméréséből.
Bár közeleg a nyári szünet, a héten sem maradtunk oktatási hírek nélkül: Novák Katalin aláírta a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó jogszabályt, szóbelikkel folytatódnak az érettségik és hamarosan lejárnak a diákigazolványok. Ha lemaradtatok volna valamiről, most összeszedtünk minden fontos hírt a hétről.
Kedden megalakult a kormány, a két nagy pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottsága pedig el is küldte levelét Orbán Viktornak a sztrájkbizottsági tárgyalások folytatásáról. Azt is újra leírták, milyen követeléseik vannak – ezeket foglaltuk össze.
Miután megtudták, hogy olyan javaslatot nyújtottak be a parlamentnek, mely az eddigiekhez képest jelentősen korlátozná a pedagógusok sztrájkjogát, együtt követelik annak visszavonását - osztotta meg a nyilatkozatukat a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ).
Több mint 40 millió forint érkezett eddig a Tanítanék Mozgalom sztrájkalapjába, amelyből azokat a pedagógusokat támogatják, akik komoly anyagi problémákkal küzdenek a bérlevonások miatt.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a tanárok pénzügyi kultúrájukról készült jelentést tett közzé márciusban – vette észre a Népszava.
Már nagyjából száz panasz érkezett a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetéhez (PDSZ) a sztrájk idején levont bér miatt.
Péntek este a rossz idő ellenére is várják a szervezők a résztvevőket a Tanítanék és a noÁr szolidaritási koncertjére, a Kossuth térre.